Eglučių karai – jau praeitis: parodė pavyzdį miestams, kaip sukurti tikras Kalėdas (nuotraukų galerija)

0023-2
Pakruojis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kasmet gruodį socialiniuose tinkluose vyksta karštos diskusijos: šalies miestai varžosi dėl gražiausios eglutės titulo. Tačiau šiemet viena vieta Lietuvoje nusprendė pakeisti taisykles. Kalėdos – tai ne tik eglutė, Kalėdos yra į geriausius vaikystės prisiminimus sugrąžinanti atmosfera.

„Kiekvienas turime brangių prisiminimų apie vaikystės šventes – apsuptas paslapties, tikėjimo stebuklais ir jaukumo. Įrengdami Kalėdų namus, siekėme atkurti būtent šį jausmą“, – sako žiemos festivalio „Kalėdų kosminė stotis“ organizatoriai.

Eglutės, kuri varžytųsi su didžiosiomis miestų eglėmis, čia nėra, nes Pakruojo dvaro svečius pasitinka visas miškas eglių, papuoštų tūkstančiais lempučių ir kuriančių magiškos erdvės įspūdį. Ne šiaip eglių, bet trumpam nuo negailestingo likimo išgelbėtų biokurui skirtų eglaičių. Dvaro komanda paprašė leisti jomis, prieš sudeginant, sušildyti dešimčių tūkstančių savo lankytojų iš visos Lietuvos ir Latvijos širdis.

Kalėdomis alsuoja visa didžiausio Lietuvoje dvaro teritorija: šventinė mugė, Kalėdų Senelio svetainė, Šiaurinės žvaigždės paštas, jauki arbatinė, gausybė nykštukų dovanų manufaktūrų – visos Kalėdų namų erdvės žybsi, tviska ir primena vaikystėje matytus šventinius filmus. „Užtikrinome, kad Kalėdų namuose nuolat virtų gyvenimas – kaip mūsų visų vaikystės namuose per šventes“, - sako festivalio organizatoriai. 

Čia vyksta įspūdingi lazerių, šviesų ir muzikos šou, profesionalių aktorių pasirodymai, nykštukų ir baltųjų lokių lydimas atvyksta kosminis Kalėdų Senelis, su elfų pagalba parašytus vaikų laiškus jam neša paštininkas kupranugaris Bučkis, amatininkai moko smalsiausius svečius gaminti originalias dovanas mylimiesiems, prekeiviai mugėje siūlo įvairiausias gėrybes nuo meduolio iki aštuonkojo. Visiškai galvą apsukantis šventinis svaigulys“, – Kalėdų namų idėją pristato dvaro komanda.

Šis Kalėdų miestas – tik įžanga į begalinį šviesų parką, kuriame galima praleisti valandas keliaujant po Visatą ar nardant tolimiausiose vandenynų gelmėse. Milžiniškos, dešimtis metrų siekiančios šviečiančios skulptūros leidžia pasijusti kitame pasaulyje, visiškai atitrūkus nuo kasdienybės.

Kalėdinis festivalis, apimantis 15 ha teritoriją ir 40 autentiškų dvaro pastatų yra didžiausias ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, o organizatoriai juokauja, jog tai – didžiausias kosminis žiemos festivalis visoje Visatoje.

Kalėdų kosminė stotis svečių laukia kiekvieną penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, o nuo Kalėdų iki Naujųjų metų – kasdien. 

Reklama