E. Žiobienė apie vaizdo įrašą, kuriame matyti iš mamos jėga paimamas vaikas: tai yra tikrai blogai

64be406805ae820230724igphoto0196
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Viktorija Smirnovaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė pripažįsta, kad šią savaitę viešojoje erdvėje pasklidęs vaizdo įrašas, kuriame matomas jėga iš mamos paimamas vaikas, rodo blogą institucijų darbo pavyzdį.

„Tai yra tikrai blogai, tikrai blogai. Tai turi būti įvertinta ir turi būti akivaizdžios pamokos ateičiai – turime turėti supratimą, turime pamatyti, kokius algoritmus turi institucijos ir kaip jos veikia“, – ketvirtadienį kalbėdama Seime teigė E. Žiobienė.
 
Ji taip pat pabrėžė, kad vaiko paėmimas iš šeimos yra kraštutinė priemonė, įmanoma tik po teismo sprendimo. Jis, kaip pažymėjo inspektorė, galimas išskirtiniais atvejais.
„Tai yra galima tik tada, kai kyla grėsmė vaiko sveikatai, gyvybei ar saugumui“, – akcentavo E. Žiobienė.
 
Pirmadienį viešojoje erdvėje ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame matoma, kaip vaiko teisių apsaugos darbuotojai iš mamos paima vaiką. Vaikas, plėšiamas iš mamos glėbio, verkė ir rėkė, darbuotojai jį ramino, teigdami, kad „tavo mamytė niekur nedingo“. Mama prašė pareigūnų ir vaiko teisių apsaugos darbuotojų neimti jos vaiko.
 
Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė dėl pirmadienį socialiniuose tinkluose pasirodžiusio vaizdo įrašo pradėjo tyrimą.
 
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės Ilmos Skuodienės teigimu, socialiniuose tinkluose išplitęs vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip mažametis paimamas iš mamos, yra tik dalis proceso, vyksiančio nuo praėjusių metų. I. Skuodienė taip pat atkreipia dėmesį, kad vaizdo įraše matoma mama su vaiku slapstėsi ir nevykdė teismo sprendimo.