Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Eglė Šantaraitė. Asmeninio archyvo nuotr.
Valentinas RimgailaŠaltinis: ALFA.LT
Eglė Šantaraitė / Asmeninis archyvas
– Egle, esate išrinkta Mylimiausiu LNK veidu. Ką Jums tai reiškia? Ar šis apdovanojimas įpareigoja?
– Šis apdovanojimas man labai malonus ir jį priimu kaip didelį žiūrovų įvertinimą. Dėkoju kiekvienam, padovanojusiam man savo balsą, ir kiekvienam, su kuriuo susitinkame kasdien 16:30 val. LNK laidoje „Labas vakaras, Lietuva“. Šis laimėjimas – ne tik mano, bet ir visos mūsų komandos įvertinimas pačiu mums reikalingiausiu laiku. Rudenį pradėjome naują sezoną su atsinaujinusia laida. Pasikeitė ne tik studija, bet ir laidos formatas, todėl šis laimėjimas – tarsi žiūrovų atsakas, kad einame teisingu keliu, ir tai, ką kuriame bei dovanojame žiūrovams, yra vertinama.
– Laidos „Labas vakaras, Lietuva“ metu netrūksta geros nuotaikos ir juoko. Kaip Jums pavyksta išlikti formoje? Koks smagiausias įvykis nutikęs darbe?
– Mūsų tikslas yra ne tik dalytis žiniomis ir aktualijomis, bet ir sukurti jaukią bei gerą nuotaiką. Džiugu, kad dirbtinai nieko daryti nereikia. Temos, interviu, kuriais dalijamės, mums patiems yra įdomūs, todėl natūraliai pavyksta įsijausti į kiekvieno pašnekovo istoriją ar informaciją.
Netikėtumų nutinka kone kasdien, nes dirbame tiesioginiame eteryje. O ar jie smagūs, priklauso nuo požiūrio. Visada sakau, nereikia į viską žiūrėti labai rimtu veidu. Juk į studiją kviečiame svečius, kurie ateina, pavyzdžiui, su gyvūnais. Jų elgesio negali prognozuoti, tad nežinai, kaip pakryps interviu filmavimo metu. Tenka prisitaikyti prie situacijų ir suplanavus filmuoti gražų šuniuko snukutį, kone visą interviu rodyti tik jo uodegą, nes jam tą akimirką taip patogiau. Smagu būna, kai įvyksta techninių nesklandumų, kurių žiūrovai net nepastebi, o mes čia ir dabar turime suktis iš situacijos. Bet tai tik skatina mūsų kūrybingumą ir vienija visą komandą.
Eglė Šantaraitė / Asmeninis archyvas
– Koks interviu Jums buvo pats įsimintiniausias?
– Esame studijoje kalbinę mokslininkus, kurie organizuoja užsiėmimus, pristatydami biocheminius mokslus. Tad kartu su jais studijoje darėme eksperimentus, kurių metu užsidegė mano delnai. Viskas buvo saugu ir suplanuota, tokia ir buvo eksperimento esmė, bet vaizdas ir jausmas buvo stiprus. Žinoma, įsimena ir akimirkos, kai tenka kalbinti aukščiausius šalies asmenis. Įsiminė malonus pokalbis su prezidentu Valdu Adamkumi ir naujametis interviu su pirmąja šalies pora – prezidentu Gitanu Nausėda ir pirmąja ponia Diana Nausėdiene.
– Ko niekada nedarytumėte prieš televizijos kameras?
– Tai, ko niekada nedaryčiau ir ne prieš kameras: kas pažeistų šalies Konstituciją, įstatymus, etiką ar kitų žmonių laisvę ir ribas.
– Televizijoje dirbate nuo šeštos klasės. Ar turite planą B, kas tai būtų?
– Tikėtina, kad nuo kūrybos nenutolčiau. Praėjusiais metais daug laiko skyriau sportui. Bet tai labiau laisvalaikio malonumas. Visai neseniai pradėjau vesti renginius, o kartu pamačiau, kad galiu dalytis patirtimi ir žiniomis, kurios naudingos žmonėms, kuriems svarbi komunikacija, viešasis kalbėjimas.
Eglė Šantaraitė / Asmeninis archyvas
– Jūsų gyvenime naujas etapas. Esate licencijuota neuroedukatorė. Apie ką ši sritis?
– Nepavadinčiau to nauju etapu. Žmogus ir jo mąstymas mane domino visada. Ne veltui ir pasirinkau žurnalistiką, nes tai ir yra apie mus visus, mūsų gyvenimą, kasdienybę, aktualijas. Neuroedukaciją atradau kaip įrankį, padedantį man geriau suprasti žmonių mintis, pažinti juos, jų komunikaciją. Tai ypač naudinga rengiant interviu ir padedant labiau žmonėms atsiskleisti, perteikti mintis, sklandžiau kalbėti. Neuroedukaciniai metodai ne tik padeda pažinti, pamatyti savo ar kito autentiškumą, bet ir susitvarkyti su emocijomis, stresu, nerimu ir taip gerinti sveikatą.
– Kokie Jūsų ateities planai? Kokia Jūsų profesinė svajonė?
– Svajonės man prilygsta tikslams, kuriuos planuoju, ir taip juos pasiekiu. Kalbant apie profesinius tikslus, kol kas jie sutampa su visos mūsų „Labas vakaras, Lietuva“ komanda – kurti laidą, kuri būtų įdomi, reikalinga ir žiūrima.
– Auginate šunelį Šmikį. Kaip jis atsirado Jūsų šeimoje, kaip sugalvojote tokį vardą?
– Šuo – dukros ir mano svajonė, labai ilgai išlaukta. Išsirinkome nykštukinį pudelį ir jau ketverius metus gyvename kartu. Jis – mūsų šeimos narys. Šmikis – jo antrasis vardas, pirmasis – Arčis, toks įrašytas kilmės dokumentuose. Bet būna kaimynai kviečia ir Marčiumi, kai trumpai nukerpame. Šmikis – mums kelia geras asociacijas, nes tai linksmas, išdykęs, aktyvus šuo, o Arčis – jau labiau karališkas, elegantiškas. Tad pagal jo elgesį ir nusprendžiame, kaip kviesime, nes reaguoja į abu vardus, į Marčių taip pat (juokiasi).
– Kaip atrodo Eglės gyvenimas išsijungus televizijos kameroms? Ką labiausiai mėgstate veikti, kaip atsipalaiduojate?
– Išjungus kameras Eglė važiuoja namo pas dukrą ir Šmikį. Ir pats geriausias laikas su jais. Atsipalaiduoju užsiimdama buitimi – namų tvarkymas, gaminimas – man geriausia meditacija ir poilsis. Taip pat sportuoju salėje ir lankau jogą. Pastaruoju metu daug skaitau ir domiuosi neuroedukacijos bei viešojo kalbėjimo temomis. Turėdama laisvo laiko važiuoju prie jūros, kur gyvena mano šeima ir mylimi žmonės.