E. Meilūnas Berlyne aptarė galimybes gilinti Lietuvos bendradarbiavimą su Vokietija

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Pirmadienį Užsienio reikalų viceministras E. Meilūnas Berlyne susitiko su Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Tobias Lindneriu ir aptarė dvišalius santykius ir jų plėtros galimybes, tolesnę paramą Ukrainai, saugumo situaciją regione bei santykius su Indijos ir Ramiojo vandenyno region, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

Viceministras pažymėjo, kad Lietuva siekia toliau gilinti bendradarbiavimą su Vokietija, kuri yra viena svarbiausių Lietuvos partnerių tiek ekonomikos, tiek saugumo ir gynybos srityse, pristatė Lietuvos pasirengimą ir vykdomus darbus, siekiant priimti kovai pasirengusią Vokietijos brigadą, pilna apimtimi dislokuojamą Lietuvoje. „Tai ženkliai sustiprintų viso regiono saugumą, todėl esame pasiryžę aktyviai dirbti kartu su Vokietija tuo klausimu,“ – sakė viceministras.

E. Meilūnas taip pat pabrėžė, kad, rengdamiesi kitais metais Vilniuje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui, tikimės ženklaus progreso stiprinant priešakinę gynybą aljanso rytiniame flange.
 
Kaip teigimama URM pranešime, pokalbyje taip pat aptarta tolesnė parama su brutalia Rusijos agresija kovojančiai Ukrainai. Vokietijos valstybės ministras pažymėjo, kad, siekiant Ukrainos pergalės, svarbiausia yra karinė parama Ukrainai ir pagalba atkuriant kritinę infrastruktūrą.
 
E. Meilūnas taip pat padėkojo Vokietijai už galimybę eksponuoti Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto originalą bei paprašė sudaryti galimybes pratęsti Akto Lietuvoje eksponavimą.