E. Gentvilas: tam, kad nebus privalomų skiepų medikams ir socialiniams darbuotojams, poveikį padarė antivakseriškas judėjimas

E. Gentvilas: tam, kad nebus privalomų skiepų medikams ir socialiniams darbuotojams, poveikį padarė antivakseriškas judėjimas
Vilnius
Olgos Posaškovos (LRS kanceliarijos) nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Seimui ketvirtadienį nepritarus pataisoms, kuriomis siūlyta nustatyti privalomą vakcinaciją nuo COVID-19 sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų srityse dirbantiems asmenims, liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas kelia klausimą – kas prisiims atsakomybę už mirusius žmones. Politiko teigimu, tai, kad galutinėje priėmimo stadijoje Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisoms nebuvo pritarta, poveikį padarė antivakseriškas judėjimas.

„Šiandien, aš manau, yra padarytas poveikis to antivakseriško judėjimo. Organizuotas, inicijuotas poveikis, kuris pasiekė tokį rezultatą, mano manymu – aš ir toliau esu įsitikinęs – nėra optimalus“, – teigė E. Gentvilas.

Politikas ragino besipriešinusius pataisoms, numačiusioms medikams ir socialiniams darbuotojams taikyti privalomą skiepijimą, pagalvoti apie pasekmes ir atsakomybę.

„Su visa pagarba žmogui, galvojančiam apie save ir savo konstitucinę teisę į savo kūną, mes turime vertinti, kad yra žmonės, kurie dirba su didelės rizikos klientais: socialinės globos, rūpybos įstaigų klientais ir su pacientais gydimo įstaigose. Kodėl apie juos negalvojame? Kai jie mirs, kas prisiims atsakomybę, jei bus perneštas virusas iš nesiskiepijusio profesionalaus, bet keistu būdu įtikinto mediko ar socialinės priežiūros specialisto. Manau, kad ateis diena X, kada mes su sąžine suvesime sąskaitas ir pasižiūrėsime, ar aš viską padariau, ar ne“, – sakė liberalas.

Seimas ketvirtadienį nepriėmė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų, numatančių medikams ir socialiniams darbuotojams taikyti privalomą skiepijimą nuo COVID-19 ligos.

Už balsavo balsavo 60 Seimo narių, prieš – 53, susilaikė 10 parlamentarų.

ELTA