Sportas2017 m. Rugsėjo 3 d. 10:24

Dviračių treko varžybose Panevėžyje Lietuvos atstovai iškovojo 12 medalių

13595

Panevėžio „Cido“ arenoje vykstančių Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) pirmosios kategorijos treko varžybų „Panevėžys 2017“ pirmąją dieną, šeštadienį, Lietuvos atstovai iškovojo net 12 medalių - penkis aukso, tris sidabro ir keturis bronzos.

Pergales šventė Simona Krupeckaitė, Vasilijus Lendelis bei trys jaunių grupės dviratininkai - Viktorija Šumskytė, Jovita Sakavickaitė ir Gedvinas Serapinas.

Du aukso medalius iškovojo Baltarusijos, po vieną - Norvegijos, Ukrainos ir Velso atstovai.

Tituluočiausia moterų varžybų dalyvė S. Krupeckaitė triumfavo sprinto lenktynėse (6 dalyvės). Dukart pasaulio ir triskart Europos čempionė, buvusi pasaulio rekordininkė bei ketverių olimpinių žaidynių dalyvė pusfinalyje 2-0 nugalėjo savo tėvynainę Miglę Marozaitę, o finale 2-1 įveikė rusę Tatjaną Kiseliovą.

M. Marozaitė kovoje dėl bronzos 2-0 nugalėjo Velso atstovę Reičel Džeims (Rachel James).

Atrankos varžybose S. Krupeckaitė buvo antra, o M. Marozaitė - trečia. Geriausiai pasirodė R. Džeims.

Vyrų sprinto lenktynes (20 dalyvių) laimėjo V. Lendelis. Jis ketvirtfinalyje nugalėjo latvį Ainarą Kiksį, pusfinalyje 2-0 įveikė lenką Rafalą Sarneckį, o finale taip pat 2-0 pranoko kitą lenką Kamilį Kučinskį (Kamil Kuczynski).

Svajūnas Jonauskas užėmė ketvirtąją vietą. Jis ketvirtfinalyje įveikė lenką Mateušą Lipą (Mateusz Lipa), pusfinalyje 1-2 pralaimėjo K. Kučinskiui, o kovoje dėl trečiosios vietos 0-2 nusileido R. Sarneckiui.

Atrankoje V. Lendelis buvo pirmas, o S. Jonauskas - trečias.

Moterų skreče (40 ratų, 10 km, 16 dalyvių) ketvirtą buvo Olivija Baleišytė. Nugalėjo Velso dviratininkė Heilei Džouns (Hayley Jones).

Moterų grupinėse lenktynėse (80 ratų, 20 km, 8 tarpiniai finišai, 17 dalyvių) O. Baleišytė (8 tšk.) užėmė septintąją vietą. Nugalėjo norvegė Anita Stenberg (20 tšk.).

Vyrų grupinėse lenktynėse (120 ratų, 30 km, 12 tarpinių finišų, 17 dalyvių) Venantas Lašinis (7 tšk.) užėmė aštuntąją vietą, o Rojus Adomaitis (2 tšk.) - dešimtąją. Nugalėjo baltarusis Antonas Muzyčkinas (59 tšk.).

Vyrų skreče (60 ratų, 15 km, 16 dalyvių) V. Lašinis finišavo dešimtas. Pergalę šventė A. Muzyčkinas.

V. Šumskytė laimėjo jaunių merginų atkrintamąsias lenktynes (7 dalyvės).

G. Serapinas buvo pirmas jaunių vaikinų skreče (30 ratų, 7,5 km, 8 dalyviai). Antrąją vietą užėmė Rokas Gelžinis, o trečiąją - Matas Antanavičius. Jaunių vaikinų atkrintamosiose lenktynėse (8 dalyviai) G. Serapinas užėmė antrąją, o R. Gelžinis - trečiąją.

Jaunių merginų skreče (20 ratų, 5 km, 7 dalyvės) pirma buvo J. Sakavickaitė, antra - V. Šumskytė, o trečia - Arūnė Savičiūtė.

Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro, Panevėžio miesto savivaldybės ir Lietuvos dviračių sporto federacijos organizuojamose varžybose „Panevėžys 2017“ per dvi dienas iš viso bus išdalinta 16 medalių komplektų.