Sportas2017 m. Liepos 31 d. 10:15

Dviračių lenktynių Šiauliuose finiše - dramatiška lietuvio ir latvio kova

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt

10702

Sekmadienį Šiauliuose vykusių dviračių plento lenktynių elito grupės nugalėtoju tapo „Staki-Technorama“ komandos narys vilnietis Venantas Lašinis.

Vos kirtęs 102 km trasos finišą ir iškovojęs čempiono titulą bei 1000 eurų prizą lietuvis atsiprašė savo varžovo iš „Rietumu Bank“ (Latvijos) komandos Armando Becio, kuris finišą pasiekė bėgte, stumdamas dviratį. Posūkyje į finišą lietuvis sėkmingiau pasirinko trajektoriją, o latvis, atsidūręs uždaroje „kišenėje“, trinktelėjo į apsauginį bortelį. Lūžus dviračio švaistikliui sportininkas turėjo vytis savo varžovus bėgte ir finišavo trečias.

V. Lašinis 102 km įveikė per 2 val. 25 min. 20 sek. (vidutinis greitis - 42,2 km/val.). Vilnietis Justas Klimavičius iš „Velomanijos-Koldo“ komandos finišo liniją kirto antras (+9 sek.), latvis A. Becis - trečias (+9,5 sek.).

Šie trys dviratininkai dominavo visą laiką, tačiau persvarą įtvirtino paskutiniuosiuose ratuose. A. Becis, įpusėjus varžyboms, bandė atsiplėšti ir nuo pirmosios grupės, tačiau vienam išsaugoti pranašumą nepavyko. Lyderių trejetas nuo artimiausių persekiotojų nutolo apie minutę, todėl latvių komandos dviratininkui pavyko išsaugoti bent trečiąją vietą bėgant į finišą.

Elito V18 grupėje greičiausiai 102 km įveikė kaunietis Mantas Januškevičius („Velomanija-Koldas“, 2 val. 26 min. 47,7 sek.), čempionu elito V40 grupėje tapo Maris Kalvers iš Rygos („Evelo Team“, 2:29.46).

51 km mynę dviratininkai nugalėtojus išsiaiškino dar iki elito starto. 16-mečių grupėje pirmas finišavo Augustas Janulis (Utenos DSC, 1:15.44,5), V19 grupės nugalėtoju tapo Tautvydas Graužinis („Antaris Team“, Utena, 1:15.45,4), V70 grupėje nugalėjo Petras Kiušas („Dviratai-Daistatus“, Kaišiadorys, 1:28.02,7).

102 km komandų įskaitoje nugalėjo komanda „Velomanija-Koldas“, antrąją vietą užėmė „Staki-Technorama“, trečiąją - „Top Team-UltraBike“. 51 km distancijoje nugalėjo Utenos DSC komanda, antra liko „VeloPeak Hunters“, trečia - SK „Vėtrungė“.

Varžybose dalyvavo ir nesportinė grupė „Minkime kartu“, kuri įveikė vieną 7,2 km ratą.

Šiaulių dviračių lenktynės ankstesniais metais buvo vienas iš Lietuvos plento taurės etapų. Šiemet Lietuvoje nutraukus taurės varžybas, šiauliečiai išsaugojo varžybų tradiciją.

Lenktynės vyko jau septintąjį kartą. Pernai nugalėtoju tapo Lietuvos plento taurės čempionas Eimantas Gudiškis. Pergalę net du kartus iškovojo „Tour de France“ dalyvis Tomas Vaitkus.