„Dviračiai ant stogo“ ir vėl suburs šimtus dviračių entuziastų

Šiauliai
Justinas Visockas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Puiki pilietinė akcija – rekordo siekimas „Dviračiai ant stogo“ ir vėl suburs šimtus dviračių entuziastų bendriems tikslams: didžiuliam būriui dviratininkų riedant miesto gatvėmis siekiama atkreipti dėmesį į problemas, su kuriomis dviračių transporto priemonių vairuotojai susiduria kiekvieną dieną, o taip pat mėginama pagerinti rekordą – daugiausia dviračių ant stogo.

Akcijos organizatoriai pažada nelaužyti tradicijų ir burtų keliu išrinkus vieną laimingąjį jam bus padovanotas puikus dviratis SCOTT. 2011 metais prasidėjusi akcija kasmet pritraukia šimtus entuziastų, o daugiausia, net 1305 dalyvius „Ant stogo“ subūrė 2016 metais. Praėjusiais metais dalyvius išgąsdinęs lietus sutrukdė pasiekti naują rekordą, susirinko apie 700 dviratininkų. Ar šiemet bus pasiektas rekordas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų!

Gegužės 25 dieną 19 valandą startavus skverelyje prie Šiaulių miesto savivaldybės ir įveikus 7 kilometrų trasą miesto gatvėmis visi akcijos dalyviai rinksis „Saulės terasoje“ (PPC „Saulės miestas“ 3 a.).

„Pirmaisiais akcijos gyvavimo metais prie šios pilietinės akcijos prisijungė keli šimtai dviratininkų. Nuo to laiko dalyvių vis daugėjo, kol 2016-ais metais pasiekėme rekordą. Rekordą mėginsime pagerinti ir šiemet. Tačiau rekordas – tai tik viena iš sudėtinių šios akcijos dalių. Viena iš svarbiausių idėjų – išryškinti problemas, su kuriomis dviratininkai susiduria kiekvieną dieną. Savo masiškumu norime atkreipti valdžios dėmesį, kad dviratininkams sąlygos Šiaulių mieste taptų dar geresnės. Norime, kad tėvai dalyvautų su vaikais, parodytų jiems, kaip teisingai ir saugiai judėti dviračiu mieste. Siekiame, kad vairuotojai taptų labiau supratingesni ir tolerantiškesni dviratininkams“, - akcijos idėją ir tikslus vardijo sporto klubo S-Sportas vadovas Svajūnas Ambrazas.

„Dviračiai ant stogo“ dalyviai turės įveikti apie 7 kilometrų trasą, kuri driekiasi Vasario 16-osios, Trakų, Vilniaus, K. Kalinausko, Vilkaviškio, Ežero, Tilžės gatvėmis. Ta pačia trasa liepos 30 dieną lenktyniaus profesionalūs sportininkai – vyks Šiaulių dviračių lenktynės.

„Atšilus orams padaugėja žmonių važinėjančių dviračiais. Tačiau turime prisiminti, kad važiuoti dviračiu ne tik smagu, tačiau važiavimas turi būti atsakingas. Mes skatindami judėjimą dviratėmis transporto priemonėmis, tuo pačiu raginame pasitikrinti ar žmonių naudojama įranga tvarkinga. Primename, kad važiuojant dviračiu visuomet reikia segėti šalmą ir vietose, kur nėra dviračių takų, privaloma laikytis kelių eismo taisyklių. Renginys jau turi gilias tradicijas, tačiau pastaruosius metus dėl prastesnių oro sąlygų vis nepavykdavo pagerinti rekordo. Šiemet tikimės palankaus oro ir rekordiško dalyvių būrio“, - pasakojo sporto centro „Dubysa“ direktorius Aivaras Strockis.

Kiekvienam į finišą „Saulės terasoje“ (PPC „Saulės miestas“ 3 a.) atmynusiam dalyviui bus duodama kortelė su numeriu. Tokiu būdu ne tik lengviau suskaičiuoti akcijos dalyvius, tačiau ir išrinkti kas laimės puikius prizus ir naujutėlaitį dviratį.

„Net jeigu ir kartais nepavyksta pagerinti rekordo - geros nuotaikos užtaisas šiame renginyje tikrai  būna rekordiškas! Turime labai daug entuziastų, dalyvaujančių kiekvienais metais, nežiūrint į oro sąlygas. Šiais metais vėl pakvietėme ekstremalaus dviračių sporto grupę iš Latvijos, kuri pernai prikaustė žiūrovų dėmesį ekstremaliais šuoliais ir betarpišku bendravimu su publika. Puiki nuotaika jau garantuota, laukiame tik gero oro“, - teigė PPC Saulės miestas rinkodaros direktorė Irmantė Sviensienė.

Iki pasimatymo gegužės 25 dieną 19 valandą skverelyje prie Šiaulių miesto savivaldybės.

Dviračiai ir dviračių aksesuarai internetu gera kaina - Dviraciuarena.lt