Sportas | 4 MIN.

„Dviračiai ant stogo“ ir vėl suburs šimtus dviračių entuziastų

Justinas Visockas
2023 m. gegužės 23 d. 19:09
DSC00281.JPG

Puiki pilietinė akcija – rekordo siekimas „Dviračiai ant stogo“ ir vėl suburs šimtus dviračių entuziastų bendriems tikslams: didžiuliam būriui dviratininkų riedant miesto gatvėmis siekiama atkreipti dėmesį į problemas, su kuriomis dviračių transporto priemonių vairuotojai susiduria kiekvieną dieną, o taip pat mėginama pagerinti rekordą – daugiausia dviračių ant stogo.

Akcijos organizatoriai pažada nelaužyti tradicijų ir burtų keliu išrinkus vieną laimingąjį jam bus padovanotas puikus dviratis SCOTT. 2011 metais prasidėjusi akcija kasmet pritraukia šimtus entuziastų, o daugiausia, net 1305 dalyvius „Ant stogo“ subūrė 2016 metais. Praėjusiais metais dalyvius išgąsdinęs lietus sutrukdė pasiekti naują rekordą, susirinko apie 700 dviratininkų. Ar šiemet bus pasiektas rekordas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų!

Gegužės 25 dieną 19 valandą startavus skverelyje prie Šiaulių miesto savivaldybės ir įveikus 7 kilometrų trasą miesto gatvėmis visi akcijos dalyviai rinksis „Saulės terasoje“ (PPC „Saulės miestas“ 3 a.).

„Pirmaisiais akcijos gyvavimo metais prie šios pilietinės akcijos prisijungė keli šimtai dviratininkų. Nuo to laiko dalyvių vis daugėjo, kol 2016-ais metais pasiekėme rekordą. Rekordą mėginsime pagerinti ir šiemet. Tačiau rekordas – tai tik viena iš sudėtinių šios akcijos dalių. Viena iš svarbiausių idėjų – išryškinti problemas, su kuriomis dviratininkai susiduria kiekvieną dieną. Savo masiškumu norime atkreipti valdžios dėmesį, kad dviratininkams sąlygos Šiaulių mieste taptų dar geresnės. Norime, kad tėvai dalyvautų su vaikais, parodytų jiems, kaip teisingai ir saugiai judėti dviračiu mieste. Siekiame, kad vairuotojai taptų labiau supratingesni ir tolerantiškesni dviratininkams“, - akcijos idėją ir tikslus vardijo sporto klubo S-Sportas vadovas Svajūnas Ambrazas.

„Dviračiai ant stogo“ dalyviai turės įveikti apie 7 kilometrų trasą, kuri driekiasi Vasario 16-osios, Trakų, Vilniaus, K. Kalinausko, Vilkaviškio, Ežero, Tilžės gatvėmis. Ta pačia trasa liepos 30 dieną lenktyniaus profesionalūs sportininkai – vyks Šiaulių dviračių lenktynės.

„Atšilus orams padaugėja žmonių važinėjančių dviračiais. Tačiau turime prisiminti, kad važiuoti dviračiu ne tik smagu, tačiau važiavimas turi būti atsakingas. Mes skatindami judėjimą dviratėmis transporto priemonėmis, tuo pačiu raginame pasitikrinti ar žmonių naudojama įranga tvarkinga. Primename, kad važiuojant dviračiu visuomet reikia segėti šalmą ir vietose, kur nėra dviračių takų, privaloma laikytis kelių eismo taisyklių. Renginys jau turi gilias tradicijas, tačiau pastaruosius metus dėl prastesnių oro sąlygų vis nepavykdavo pagerinti rekordo. Šiemet tikimės palankaus oro ir rekordiško dalyvių būrio“, - pasakojo sporto centro „Dubysa“ direktorius Aivaras Strockis.

Kiekvienam į finišą „Saulės terasoje“ (PPC „Saulės miestas“ 3 a.) atmynusiam dalyviui bus duodama kortelė su numeriu. Tokiu būdu ne tik lengviau suskaičiuoti akcijos dalyvius, tačiau ir išrinkti kas laimės puikius prizus ir naujutėlaitį dviratį.

„Net jeigu ir kartais nepavyksta pagerinti rekordo - geros nuotaikos užtaisas šiame renginyje tikrai  būna rekordiškas! Turime labai daug entuziastų, dalyvaujančių kiekvienais metais, nežiūrint į oro sąlygas. Šiais metais vėl pakvietėme ekstremalaus dviračių sporto grupę iš Latvijos, kuri pernai prikaustė žiūrovų dėmesį ekstremaliais šuoliais ir betarpišku bendravimu su publika. Puiki nuotaika jau garantuota, laukiame tik gero oro“, - teigė PPC Saulės miestas rinkodaros direktorė Irmantė Sviensienė.

Iki pasimatymo gegužės 25 dieną 19 valandą skverelyje prie Šiaulių miesto savivaldybės.

Dviračiai ir dviračių aksesuarai internetu gera kaina - Dviraciuarena.lt


Kelmė
Kelmės rajone nustatytas kontrabandinių cigarečių laikymo atvejis
Kovo 12 d. Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnai, turėdami informacijos apie galimą neteisėtą disponavimą kontrabandinėmis cigaretėmis, atliko patikrinimą Kelmės r., Kakoniškės k., esančioje gyvenamojoje vietoje.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Lietuvio Deivido gyvenimas per kelias dienas apsivertė aukštyn kojomis. Šiandien jis vis prastos būklės, guli ligoninėje Tailande ir kovoja už galimybę atsitiesti.
Aktualijos | 5 MIN.
0
Kovo 17-oji – Šv. Patriko diena; Pasaulinė socialinio darbo diena.
Lietuva | 4 MIN.
0
Vilnius
Šiauliai
Viena didžiausių JAV gynybos pramonės bendrovių „Lockheed Martin“ praėjusią savaitę Vilniuje įsteigė filialą, rašo portalas „Delfi“.
Verslas | 2 MIN.
0
Šiauliuose pirmadienį medikai teikė pagalbą darbo vietoje, įtariama, sumuštam vyrui.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Vilnius
Lietuva
Vilniaus miesto savivaldybė atnaujins Eduardo Balsio skverą, esantį strategiškai svarbioje vietoje, kur susijungia Žvėrynas, miesto centras ir Neries krantinė.
Lietuva | 6 MIN.
0
Lietuvio Deivido gyvenimas per kelias dienas apsivertė aukštyn kojomis. Šiandien jis vis prastos būklės, guli ligoninėje Tailande ir kovoja už galimybę atsitiesti.
Lietuva | 5 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nustatė, kad Šiaulių meras Artūras Visockas pasirašydamas potvarkį dėl finansinės paramos sesers sutuoktiniui priklausančiai įmonei „Etikko“, šiurkščiai supainiojo privačius ir viešuosius interesus.
Politika | 4 MIN.
0
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) vertina gautą informaciją apie „Nemuno aušros“ parlamentaro Aido Gedvilo balsavimus, kurie galėjo lemti degalinių tinklui „Jozita“ palankių sprendimų priėmimą.
Politika | 3 MIN.
0

Pasaulis
Lietuva
Visose Jungtinėse Valstijose pirmadienį vyravo chaotiški orai: nuo karščių vakarinėje pakrantėje ir potvynių Havajuose iki gausaus snygio šiaurinėse valstijose ir įspėjimų apie audras rytinėje pakrantėje.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu išjuokė internete sklandančius gandus, kad jis neva mirė, taip pat diskusijas apie dirbtinio intelekto vaizdo įrašą, kuriame jis „nustatytas“ turįs šešis pirštus.
Pasaulis | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Jau penktus metus Šiaulių miesto savivaldybė aukštos profesinės kvalifikacijos specialistams teikia finansinę paramą įsikūrimui Šiaulių mieste. Miestas turi patį didžiausią – gerokai daugiau nei 150 specialybių spektrą, kurias pasirenkantiems specialistams teikiama parama. Per ketverius metus pavyko pritraukti 20 specialistų, o šiemet šį sąrašą tikimasi solidžiai papildyti. Dar viena naujiena – šiais metais parama yra net 1000 eurų didesnė nei anksčiau.
Verslas | 6 MIN.
0
Gavusi Konkurencijos Tarybos leidimą, antra pagal dydį Lietuvoje interneto ir išmaniosios televizijos paslaugų bendrovė „Cgates“ užbaigė daugiau nei 13 mln. Eur vertės sandorį, kuriuo įsigijo dalį telekomunikacijų tiekėjos „Splius“ verslo. „Cgates“ tapo vienintele naujai įsteigtos „Splius“ įmonės akcininke, kurią prijungus prie „Cgates“, 11 Vakarų ir Šiaurės Lietuvos regionų bus pradėtos teikti „Cgates“ šviesolaidinio interneto ir išmaniosios televizijos paslaugos.
Verslas | 2 MIN.
0

Kelmė
Šiauliai
Kovo 12 d. Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnai, turėdami informacijos apie galimą neteisėtą disponavimą kontrabandinėmis cigaretėmis, atliko patikrinimą Kelmės r., Kakoniškės k., esančioje gyvenamojoje vietoje.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Šiauliuose pirmadienį medikai teikė pagalbą darbo vietoje, įtariama, sumuštam vyrui.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Sekmadienio vakarą pilietiškų žmonių dėka nutrauktas neblaivios vairuotojos manevravimas automobiliu Šiaulių miesto gatvėmis.
Gatvė | 2 MIN.
2
Dėl remonto darbų Šiaulių centre laikinai neveikia eismo prasme gana aktyvios sankryžos šviesoforas.
Gatvė | 2 MIN.
0
Vilnius
Lietuva
Vilniuje pirmadienį stabdant autobusui, susižeidė jame nukritęs keleivis, pranešė policija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Balandis. Termometras rodo stabilų pliusą, žieminės padangos ant asfalto cypsi kaip protestuodamos. Laikas keisti.
Gatvė | 6 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Artėjant svarbiausioms sezono kovoms „Šiauliai“ toliau žvelgia į ateitį – klubas praneša apie dar metams pratęstą sutartį su vyriausiuoju treneriu Dariumi Songaila.
Sportas | 3 MIN.
0
Šiaulių miesto vadovai priėmė ir pasveikino moterų krepšinio komandą „Šiauliai–Vilmers“, iškovojusią bronzos medalius „Smart Way Karalienės taurės“ turnyre. Tai – pirmasis klubo medalis komandos istorijoje.
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Valstybinio Šiaulių dramos teatro kūrėjai šiemet sulaukė išskirtinio įvertinimo – visi 2025 metais teatre sukurti spektakliai nominuoti prestižiniams „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimams. Iš viso teatro menininkai pretenduoja į apdovanojimus net šešiose skirtingose kategorijose.
Kultūra | 3 MIN.
0
Organų donorystės tema sklando mitai, o per juos sėjama baimė, kuri sukelia abejones užpildyti donorystės korteles. Dažnai tokia tema su artimaisiais nesikalbama, bijant jų reakcijos. Gydytoja anesteziologė reanimatologė Rasa Bracaitė paaiškina, kad vis dar didele problema išlieka tai, kad donorystės kortelės nepildomos, tačiau pasakoja ir tokias istorijas, kurios paliečia ir įkvepia ilgam.
Sveikata | 3 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
Kovo 15 d. Pasaulio tautų teisuolių skvere vyko iškilmingas Lietuvos žydų gelbėtojų dienos minėjimas.
Kultūra | 2 MIN.
0
„Infostudijoje” svečiavosi Šiaulių turizmo informacijos centro „Metų gidės” nominaciją pelniusi Ingrida Daukėlienė. Tai gidė, kurios ekskursijas lydi humoras, charizma ir išskirtinis kūrybiškumas. Istorijos studijos, mokytojos patirtis, autorinės ekskursijos, pasakojimai žemaičių tarme – visa tai telpa jos profesiniame kelyje.
Veidai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Pirmieji ryškesni pavasario saulės spinduliai dažnai atneša ne tik gerą nuotaiką, bet ir netikėtą atradimą – per žiemą langai spėja gerokai apsinešti dulkėmis, lietaus dėmėmis ir purvu. Tai, kas tamsiais žiemos mėnesiais buvo beveik nepastebima, saulėtą dieną išryškėja akimirksniu. Prekybos tinklo „Rimi“ atstovai pastebi, kad būtent tokios šviesios pavasario dienos dažnai paskatina žmones imtis pirmųjų namų tvarkymo darbų – o viskas neretai prasideda nuo langų.
Namai | 3 MIN.
0
Įsivaizduokite šiltą, ramų vasaros vakarą savo kieme. Jūs nusiaunate batus ir išeinate į terasą su gaiviu gėrimu rankoje, mėgaudamiesi akimirka, kai pėdos paliečia malonią, natūralaus paviršiaus tekstūrą. Tačiau čia pat galvoje šmėsteli abejonė: ar mano pėdos po šio pasivaikščiojimo netaps juodos kaip angliukai? Tai vienas dažniausių klausimų ir mitų, kuris lydi vieną stilingiausių pastarojo meto eksterjero pasirinkimų. Tikrovė yra kur kas švaresnė ir estetiškesnė: tinkamai paruoštas degintas medis yra ne tik saugus jūsų kojinėms, pėdoms ar šviesiems drabužiams, bet ir viena maloniausių medžiagų vaikščiojimui basomis.
Namai | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Vienos žymiausių Lietuvos arfininkių – Aistė ir Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė – trijų vaikų tėvai. Jų pirmagimiams dvynukams – pavasarį sukaks penkeri, o mažoji Smiltė – vienerių metų amžiaus ir visi jie auginami drąsiais, sveikais, savimi pasitikinčiais žmonėmis. Esminės vertybės, grūdinimas ir daug laiko gamtoje – elementai, kurie Dailidžių šeimoje svarbiausi. Su įkvepiančiais Simonu ir Aiste nuoširdžiai kalbėjomės apie visuomenei neįprastus, tačiau, pašnekovų teigimu, visiškai natūralius šeimos sprendimus, pasaulio matymą bei tėvystės patirtis.
Veidai | 9 MIN.
0
Nuo kasdienių buities gudrybių ir vertingų triukų iki juokingų faktų ar netikėtų staigmenų – būtent tokiems iššūkiams jau visai netrukus ne tik garsenybes, bet ir visus TV3 žiniasklaidos grupės žiūrovus pakvies Rūta Ščiogolevaitė ir Vytautas Rumšas jaunesnysis! Naujas projektas „Kasdienybės čempionai“ taps nepakeičiamu patarimų rinkiniu jūsų buityje. Juk kam daryti kažką sunkiai, jei galima išsisukti gudriai?!
Veidai | 5 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šį antradienio vakarą azartiškame muzikiniame LNK šou „Muzikos detektyvai“ susitiks dvi bičiulės, žinomiausios ir ryškiausios Lietuvos žvaigždės – scenos diva Rūta Ščiogolevaitė ir visuomenininkė, verslininkė Indrė Bareikienė. Nors atvyko kaip draugės, abi juokauja, kad po žaidimo viskas gali pasikeisti.
Laisvalaikis | 3 MIN.
0
Kovo 17-oji – Šv. Patriko diena; Pasaulinė socialinio darbo diena.
Horoskopai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kovo 17-oji – Šv. Patriko diena; Pasaulinė socialinio darbo diena.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Po ilgos dienos visi tampame šiek tiek kitokie. Vieni svajoja tik apie sofą ir serialą, kiti – apie pokalbius iki nakties, o dar kitiems atrodo, kad tik vakare prasideda tikras gyvenimas. Astrologija šmaikščiai pastebi: kiekvienas Zodiako ženklas turi savą vakaro scenarijų.
Horoskopai | 3 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Kai norisi kažko naujo, bet lengvai pagaminamo – šis receptas tiesiog idealus. Saldžiai aštri glazūra, sultinga vištiena ir lengvas dūmo aromatas nuo grilio. Vasaros hitas garantuotas.
Virtuvė | 2 MIN.
0
Artėjant Velykoms vis dažniau svarstome, kokie patiekalai šiemet puoš šventinį stalą. Iš anksto apgalvojus šventinį meniu galima ne tik išvengti paskutinės minutės streso, bet ir išbandyti naujus receptus, kurie gali tapti tikra Velykų stalo pažiba. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ siūlo nepamiršti nebrangios, skanios ir sveikatai naudingos lašišos – žuvies, puikiai tinkančios šventiniam stalui.
Virtuvė | 5 MIN.
0