Dviem panevėžiečiams skirtos bausmės dėl daugybės vagysčių

ae4eb5650226818f4dede6ece454c60710bcb053
Panevėžys
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Panevėžyje nuosprendžius dėl daugybės vagysčių išgirdo du vyrai. Jiems skirtos laisvės atėmimo bausmės, konfiskuoti automobiliai.

Bylos duomenimis, ne tik Lietuvoje, bet ir Skandinavijos šalyse teistas G. T. nusikaltimus vykdė Panevėžio, Šiaulių, Radviliškio, Biržų. Kėdainių, Pasvalio, Pakruojo, Molėtų rajonuose. Jį teismas pripažino kaltu dėl 22 vagysčių, įvykdytų praėjusių metų birželio-spalio mėnesiais.
 
Kadangi ikiteisminio tyrimo metu atliekant kratas buvo rastas išardytas šautuvas bei šoviniai, kuriais disponuoti G. T. leidimo neturėjo, jis pripažintas kaltu ir dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis.
 
Subendrinus bausmes, G. T. skirta galutinė 6 metų 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Jam taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė – automobilio „Volvo V70“ konfiskavimas. Teismas tenkino ir nukentėjusiųjų ieškinius dėl turtinės žalos, priteisęs G. T. sumokėti jiems daugiau nei 25,5 tūkst. eurų.
 
Šį mėnesį nuosprendį už vagystes išgirdo ir Panevėžio priemiestyje gyvenantis 37 metų G. O. Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėjas gruodžio 6 dieną konstatavo, kad pernai per tris mėnesius G. O. įvykdė beveik dvidešimt vagysčių iš automobilių bei neteisėtai panaudojo pagrobtas elektronines mokėjimo priemones.
 
Teismas kaltinamajam skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą 2 metams, o 6 mėnesius šios bausmės atliekant įkalinimo įstaigoje iškart po nuosprendžio įsiteisėjimo. Iš kaltinamojo taip pat bus konfiskuotas automobilis Audi A4.
 
Tačiau, prokuroras G. O. paskelbtą nuosprendį apskundė Panevėžio apygardos teismui. Prokuroro nuomone, kaltinamajam paskelbtas pernelyg švelnus nuosprendis.
 
Apeliacinės instancijos teismo prokuroras savo skunde prašo panaikinti G. O. bausmės atidėjimą ir skirti realią 3 metų laisvės atėmimo bausmę.