Dvi parodos – du požiūriai

Šiauliai
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

,,Kūryba – tai neatsiejama mano sielos dalis, kuri suteikia džiaugsmo ir leidžia patirti tikros laimės akimirkas”,- sako technologijų mokytoja Živilė Staškauskienė, pristatydama Lieporių gimnazijos bendruomenei pirmąją savo tapybos parodą ,,Lengvai”.

Mokytojos Živilės kūryba išsiskiria augaline tematika. Pienių pūkai – jos išskirtinumo ženklas. Nuo vaikystės besidominti gamta mokytoja pastebi kiekvieną jos niuansą ir, kai nupiešia pūką, nori toliau tapyti ir peizažą, o kai padarai darbą, atrodo, kad įveikei save. Būdama gamtoje ji pamato kokią detalę - spindulį, rūką – ir jau galvoja, kaip perteikti, interpretuoti. Parodos autorės ,,arkliukai” yra sangvinas, pieštukas ir pastelė.

Gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė sakė, jog mokytoja Živilė piešia jau seniai ir ne vienas džiaugiasi jos darbais, bet tik dabar išdrįso surengti parodą. Ugdymo skyriaus vedėja Reda Šteimantienė sveikino mokytoją ir, dovanodama mėtą, sakė, jos paveikslai kvepia , kvepia žolelėm. Mokytojas Darius Dirvelis, sveikindamas kolegą, dovanojo Kūrybos medį ir linkėjo, kad jis niekad nevystų. Nuoširdžiai džiaugiamės mokytojos paroda ir kviečiame ją apžiūrėti pirmo aukšto fojė.

Gimnazijos trečio aukšto sienas papuošė pirmokų, atvykusių mokytis iš Gegužių progimnazijos, kryptingo meninio (dailės) ugdymo programos III-IV lygio baigimo kūrybinių darbų paroda. Lieporių gimnazijoje išsisklaidę po skirtingas klases, jie susivienijo ir surengė savo darbų parodą. Net penkiolika mokinių pristatė savo kūrybos darbus - V. Montvydaitė, A. Simonavičiūtė, R. Saudargytė, R. Griauslytė, U. Klimčiukaitė, G. Uscilaitė, G. Turčinskaitė, M. Pivoriūnaitė, A. Bartašiūnaitė, G. Kukanauskaitė, M. Norvilaitė, M. Grebenis, K. Lemežytė, A. Krupeninkaitė, E. Stanislovėnas. Linkime jiems ir toliau kurti, puošti savo darbais gimnaziją ir džiuginti širdis.

Šiaulių Lieporių gimnazijos mokytojos Rita Norkutė, Aida Šliažienė