PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Grožis2021 m. Birželio 5 d. 16:30

Dvasinį pasaulį įvaldžiusi N. Šapalova pasidalino pratimais, padedančiais išlavinti intuiciją

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


177609

Ne vienas esame susidūrę su situacija, kuomet blogo scenarijaus išvengiame vien todėl, kad paklausome „nerimastingos širdies“ ar savo nuojautos. Šis sąmoningumu ir budrumu pagrįstas situacijos vertinimas yra būtent tai, ką vadiname intuicija. Vieni pastarąją turi stipresnę, kiti silpnesnę, tačiau, anot lėtą gyvenimą propaguojančios Natalijos Šapalovos, atlikdami tam tikrus pratimus, ją išvystyti galime kiekvienas.

Išsilaisvinimas iš minčių

„Intuicija yra refleksyvus mąstymas, sąmoningumo ir budrumo jausmas, atsirandantis dėl mūsų dėmesingumo aplinkai ir sau. Dėl to, siekiant išgirsti savo intuiciją, yra svarbu protą išvaduoti iš destruktyvių minčių, idėjų, vilčių ir prisiminimų, kurie dažnai aplanko tuos, kurie yra varomi troškimų ir norimos sėkmės“, – pasakoja pašnekovė.

Intuicija gali būti apibūdinama kaip „taip arba ne“ atsakas, kylantis iš žmogaus vidaus, į susidariusią aplinkybę. Kadangi šis jausmas susijęs su dabartimi – su „čia ir dabar“ situacija, ją visuomet geriau išgirstame, kai dėmesį sukoncentruojame į dabarties momentą.

Rutina, lavinanti intuiciją

Norint pasiekti intuityvią proto būseną, daugiausiai dėmesio, atsisakant interpretacijų ir aiškinimo, reikia skirti tam, kas yra jaučiama ir lytima šiuo momentu. Intuicijos lavinimas apima ir sąmoningą įsiklausymą į save, į savo kvėpavimą lyginai tiek, kiek ir į mintis.

N. Šapalova pateikia paprastus ir nesudėtingus pratimus, kurie gali būti atliekami be specialios įrangos, žinių ir pagalbinių instrumentų. Tai įvairūs kvėpavimo pratimai, meditacija, supančios aplinkos priėmimas bei kiti veiksmai, skirti atpalaiduoti kūną, protą bei sumažinti stresą.

Pratimai, stiprinantys intuiciją:

  • Gyventi čia ir dabar. Siekiant išlavinti intuiciją, labai svarbu atkreipti dėmesį į viską, ką darote, bei rasti džiaugsmą mažuose dalykuose.

  • Priimti save. Vertinkite ir elkitės su savimi taip, kaip elgiatės su labai geru draugu.

  • Kūno nuskaitymo meditacija. Atliekant šį pratimą, reikia ištiestomis kojomis, rankomis prie šonų, o delnais į viršų atsigulti ant nugaros. Tuomet dėmesys, lėtai ir sąmoningai, nuo kojų iki galvos ar atvirkščiai turi būti fokusuojamas į kiekvieną kūno dalį. Šios meditacijos metu reikia būti atidiems pojūčiams, emocijoms ir mintims, susijusiems su kiekviena kūno dalimi.

  • Meditacija sėdint. Jos metu svarbu atsisėsti patogiai, ištiesti nugarą, pėdas pastatyti ant grindų, o rankomis apkabinti save. Dėmesys turi būti sutelktas į kvėpavimą, kuris vyksta per nosį. Jei mintys ar pojūčiai pertraukia meditaciją, įsidėmėkite juos, tačiau dėmesį vėl nukreipkite į kvėpavimą.

  • Meditacija vaikštant. Jai puikiai tinka ilgas pasivaikščiojimas miške ar prie ežero. Šio užsiėmimo metu dėmesį reikia sutelkti į ėjimo patirtį: į stovėjimo ir subtilių judesių balansą.

„Norint, kad intuicija tikrai sustiprėtų, ją lavinti reikėtų kiekvieną dieną ir būtent tokiu metu, kuomet galite būti tylioje ir ramioje vietoje, kur būsite netrukdomi. Kadangi intuicija neišlavinama per dieną, apie šį procesą reikėtų galvoti kaip apie įsipareigojimą vėl užmegzti ryšį su savimi“, – mintis dėlioja moteris.

Pati Natalija ryšį su savimi yra atradusi ne tik per meditaciją gamtoje, bet ir per pastarosios kaip mūzos panaudojimą – rankų darbo senoviniu būdu gaminamus papuošalus.