Dusetų miestelio gyventojai reikalauja vaistinės

Zarasai
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Zarasų rajono savivaldybė

Dusetose žmonės nuo seno jokių rūpesčių dėl medikamentų įsigijimo neturėjo. Čia jau daugiau kaip pusė amžiaus dirbo patyrę ir labai atsidavę darbui provizoriai. Vaistinės šeimininkus puikiai pažinojo ne tik dusetiškiai, bet ir čia atvykdavo ir aplinkinių seniūnijų gyventojai.

Vaistinėje žmonėms visada buvo suteikiama reikiama pagalba. Vaistininkai ne tik parduodavo vaistus, gydymo priemones, bet dažnai ir patardavo ligoniui, rekomenduoti vienus arba kitus medikamentus.

Dusetiškiai pajuto vaistinės svarbą, ypač tada dabar, kai vaistinė užsidarė. Ilgamečiai vaistinės darbuotojai išėjo į užtarnautą poilsį. Pasigedo vaistinės ne tik dusetiškiai, bet ir jų kaimynai. Po uždarymo dusetiškiams ir prasidėjo problemos. Dabar pasiekti artimiausią vaistinę reikia įveikti daugiau kaip trisdešimties kilometrų atstumą. Rajono Savivaldybė pasirūpino ir iš Dusetų, Užtiltės buvo atidarytas naujas priemiestinis autobusų maršrutas į Zarasus. Nors keleiviai buvo vežami nemokomai, tačiau toks laikinas sprendimas šio krašto žmonėms visų problemų neišsprendė.

Buvo padaryta tik viena išvada – Dusetose privalo būti vaistinė. Rajono Savivaldybė kreipėsi į įvairių vaistinių tinklus, tačiau šiame krašte įsteigti vaistinę jie nerado galimybių. Problema didžiausia – atokiame krašte nesurandamas farmacininkas.

Vaistinių tinklas „Apoteheka“ susidomėjo Savivaldybės pasiūlymu Dusetose įsteigti vaistinę, tačiau ir jiems iškyla ta pati problema. Reikalingas žmogus, kuris dirbtų vaistinėje. Aptarti vaistinės atidarymo problemų į Zarasus ir buvo atvykusi „Apotheka“ atstovė Vaida Gražytė. Su farmacijos tinklo darbuotoja kalbėjosi rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gediminas Gaidamavičius, Dusetų seniūnijos seniūnas Darius Steponavičius.

Susitikime buvo aptartos vaistinės atidarymo galimybės. Seniūnas patikino, kad yra parinktos patalpos, kuriose gali įsikurti vaistinė. Patalpos būtų išnuomojamos vos ne už simbolinį mokestį. Atkakliai ieškoma vaistininko, tačiau kol kas nerandama. Jauni žmonės nenori važiuoti į atokų kraštą.

Pasitarime buvo sutarta, kad specialisto vaistinei ieško „Apotheka“ ir rajono Savivaldybė.