Duotas startas Šilutės krašto kultūros centrų reorganizavimui

img-1739
Šilutė
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šilutės rajono savivaldybė

Sausio 25 d. vykusiame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje Tarybos nariai pritarė sprendimo projektui „Dėl biudžetinių įstaigų Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro, Žemaičių krašto etnokultūros centro, Salos etnokultūros ir informacijos centro reorganizavimo“.

Reorganizavimo tikslas – sumažinti savivaldybės juridinių vienetų skaičių, optimizuoti savivaldybės kultūros įstaigų tinklą, jų valdymą ir veiklą, racionaliai ir tikslingai išnaudoti materialinius, finansinius ir intelektinius kultūros įstaigų išteklius, siekti aukštesnės kultūros ir meno paslaugų kokybės.

Reorganizavimo būdas – biudžetinės įstaigos (Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras, Žemaičių krašto etnokultūros centras, Salos etnokultūros ir informacijos centras)  reorganizuojamos prijungimo būdu, prijungiant prie biudžetinės įstaigos Šilutės kultūros ir pramogų centro, kuriam pereina reorganizuojamų įstaigų teisės ir pareigos.

Po reorganizacijos, nuo 2024 m. balandžio 30 d., visos minėtos kultūros įstaigos pradės veikti kaip Šilutės kultūros ir pramogų centras.

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerė Daiva Žebelienė ir Kultūros poskyrio vedėja Vilma Griškevičienė sausio 19–26 d. lankėsi seniūnijose, kuriose įsikūrę minėti centrai, pristatė bendruomenėms kultūros reformą ir kaip po reformos bus organizuojama kultūrinė veikla seniūnijose.