PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Birželio 30 d. 11:05

Du Panevėžio projektai – Nacionalinių architektūros apdovanojimų nominantai

Panevėžys

Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Panevėžio miesto savivaldybė


271681

Senvagės parko projektas ir tvarios Panevėžio miesto plėtros strategija sulaukė šalies architektų bendruomenės įvertinimo. Šie du Panevėžio projektai paskelbti Nacionalinių architektūros apdovanojimų nominantais. Urbanistų studijos PUPA rengtas Senvagės parko projektas nominuotas Viešosios erdvės kategorijoje, o agentūros „Bauland“ parengta tvarios Panevėžio miesto plėtros strategija – urbanistikos kūrinio kategorijoje.

Geriausi lietuviškos architektūros kūriniai ir jų autoriai 9-iose skirtingose kategorijose bus apdovanoti šįvakar Kaune, Tarptautinės architektų dienos išvakarėse.

„Džiaugiamės, kad architektų sukurti tikruosius miesto poreikius atliepiantys ir miesto identitetą kuriantys projektai buvo atrinkti į prestižinius apdovanojimus. Panevėžys turi kuo didžiuotis – pripažintus ir vertinamus tvarios architektūros projektus mums kuria geriausi šalies architektai“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Prestižiniai Nacionaliniai architektūros apdovanojimai šiemet atgimė po kelerių metų pertraukos, dėl COVID pandemijos. Šie apdovanojimai yra ne tik architektų įvertinimo, lyderystės simbolis, bet ir įtvirtina glaudesnį valstybės ir architektų bendruomenės bendradarbiavimą, tampa vieningumo, siekio kurti tvarią, ilgaamžę architektūrą pavyzdžiu.

Šių metų apdovanojimai sulaukė rekordinio architektų susidomėjimo ir subūrė garsiausius šalies architektūros kūrėjus. Iš viso gauti 127 darbai, juos įvertino kompetentinga architektų komisija, kurią delegavo svarbiausios architektūros organizacijos –Lietuvos architektų rūmai, Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga ir mokslo institucijos – Vilniaus dailės akademija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas bei Kauno technologijos universitetas.

Vienais iš pagrindinių kriterijų vertinant paraiškas buvo reiklumas architektūros kokybei ir estetikai, darnumas ir tvarumas, atvirumas ir skaidrumas, bendruomeniškumas, įtraukumas, socialinis jautrumas, valstybinių institucijų, architektų bendruomenės ir visuomenės bendradarbiavimas, funkcionalumas, vietos pajautimas, inovatyvumas.