Du Marijampolės pataisos namų nuteistieji nubausti už narkotikų turėjimą

Du Marijampolės pataisos namų nuteistieji nubausti už narkotikų turėjimą
Marijampolė
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Du Marijampolės pataisos namų nuteistieji teisme sulaukė bausmės už tai, kad, atlikdami bausmę, turėjo narkotikų.

Kauno apygardos teismas A. A. bei R. M. pripažino kaltais dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, ketvirtadienį pranešė prokuratūra.

Subendrinus bausmes su bausmėms, anksčiau skirtomis už kitus nusikaltimus, teismas jiems skyrė 15 ir 17 metų laisvės atėmimo bausmes.

Ikiteisminį tyrimą byloje atliko Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorė.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, bausmę Marijampolės pataisos namuose atliekantis A. A. iš kito nuteistojo R. M. neteisėtai įgijo draudžiamų turėti daiktų.

Pataisos namų teritorijoje jis įgijo paketėlį, kurio viduje buvo dar 7 pakuotės su narkotine medžiaga – metadonu. Pareigūnai pastebėjo, jog nuteistasis laiptinėje nuo radiatoriaus pasiėmė neaiškų daiktą ir laikė jį sugniaužęs rankoje.

Jiems nusivedus A. A. į kratų kambarį, nuteistasis paketėlį bandė nepastebimai įsidėti į burną, tačiau radinys atsidūrė pareigūnų rankose.

Vėliau, atliekant kratą patalpose, kur gyveno A. A., buvo rasta dar 11 paketų su kvaišalais, jie buvo slepiami nuotolinio valdymo pultelyje, o pačiame televizoriuje pareigūnai aptiko ir įvairių ryšio priemonių – interneto modemą, telefoną, SIM korteles.

Kitas šios bylos teisiamasis – R. M., buvo kaltinamas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti. Nuteistasis nesutiko su jam pareikštais kaltinimais ir neprisipažino dėl narkotinių medžiagų platinimo.

Pasak prokuratūros, abu nuteistieji laikėsi versijos, jog buvo perduotos ne narkotinės medžiagos, o SIM kortelė, už kurią R. M. prašė trijų pakelių cigarečių. 

Kauno apygardos teismas abu teisiamuosius pripažino kaltais. A. A. pripažintas kaltu pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti bei dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.

Subendrinus šią bausmę su anksčiau paskirtomis, A. A. paskirta galutinė bausmė – 15 metų laisvės atėmimo.

Kitas teisiamasis R. M. pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.

Subendrinus bausmes, jam paskirta galutinė 17 metų laisvės atėmimo bausmė bei 10 580 eurų bauda.