Druskininkuose įrengtos trys naujos žaidimų aikštelės vaikams

Druskininkai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Druskininkų savivaldybė

Druskininkuose Ateities gatvėje, Vilniaus alėjoje už Gydyklų ir netoliese Gardino/Baravykų gatvių sankryžos įrengtos trys naujos, modernios, saugios vaikų žaidimų aikštelės. Čia mažieji druskininkiečiai ir kurorto svečiai gali rasti įgūdžius lavinančių laipynių, čiuožyklų, tiltelių, karstyklių ir kitų pramogų.

Druskininkų savivaldybės meroas R. Malinauskas džiaugėsi, kad neseniai įrengtos aikštelės nestovi tuščios - kasdien jos pilnos žaidžiančių mažųjų. „ Darbai buvo pradėti pernai, tikėjomės juos pabaigti gerokai anksčiau, tačiau taip jau atsitiko, kad atsirado nenumatytų kliūčių, darbams trukdė oro sąlygos, todėl galutinai aikštelių įrengimas užbaigtas tik šiemet.

Šalia aikštelių įrengti suoleliai tėvams, šiukšliadėžės tvarkingai aplinkai palaikyti. Aikšteles įrengėme ten, kur, mūsų manymu, labiausiai jų trūko. Be abejo, buvo vertinami ir saugumo reikalavimai, eismo intensyvumas ir kiti svarbūs faktoriai. Savivaldybėje yra 35 vietos vaikų sportui ir užimtumui ir nuo šiol turėsime 7 šiuolaikiškas vaikų žaidimų aikšteles. Suprantame, kad vaikų žaidimų aikštelių tėvai norėtų ir daugiau, tačiau visus saugumo reikalavimus atitinkančių aikštelių kaina yra didelė ir jų plėtrą atliekame pagal galimybes, visada ieškome finansavimo šaltinių“, – sakė R. Malinauskas.

Vaikų žaidimų aikštelių įrengimas finansuojamas pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano įgyvendinimo priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse kuriant palankią daugiakultūrę aplinką“.

Šio projekto vertė – 87,4 tūkst. eurų, iš jų 75 tūkst. eurų LR Socialinių reikalų ir darbo ministerijos, 12,4 tūkst. eurų – Druskininkų savivaldybės biudžeto lėšos.

Druskininkų mieste vaikų užimtumo erdves prižiūri Paslaugų ūkio specialistai, o seniūnijose jomis rūpinasi seniūnai.

Kviečiame bendruomenę saugoti ir rūpintis vaikams sukurtas žaidimų erdves, o pastebėjus sugadintus įrenginius – nedelsiant apie tai pranešti savivaldybės ar seniūnijos specialistams.