Druskininkų turizmo dienos: turizmo produktų gausa, rinktinės patirtys ir įsimintini potyriai

Untitled
Druskininkai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Druskininkų kultūros centras

Vasarą pleškėję nuo gausaus turistų srauto, Lietuvos kurortai tuštėja ir pamažu užveria duris. Tačiau tikrai ne Druskininkai! Rudenėjantis Druskininkų kurortas skelbia apie ištisus metus nunutrūkstamai teikiamas relaksacijos paslaugas ir ruošiasi spalvingai bei turiningai paminėti Tarptautinę turizmo dieną.

„Paskutinį rugsėjo savaitgalį Druskininkai ir vėl taps Turizmo dienų sostine. Jau tapo tradicija, kad ši šventė yra unikali ir kiekvieną kartą leidžia pamatyti vis kitokius Druskininkus – ne išimtis ir šie metai. Paruošėme įdomią, įsimintiną programą visiems: meno, pojūčių, muzikos, maisto, istorijos ar aktyvių pramogų gurmanams. Nuo įspūdingai apšviestų Druskininkų objektų, plovo virimo čempionato, koncertų iki specialiai Turizmo dienoms skirtų verslo pasiūlymų. Kviečiu švęsti Tarptautinę turizmo dieną Druskininkuose“, – sako meras Ričardas Malinauskas.

Įsimink slaptažodį TURIZMO GURMANAS

Miesto turizmo ir verslo objektai turizmo gurmanams paruošė turtingą sveikatai naudingų paslaugų, aktyvių veiklų ir pramogų sąrašą. Daugelis viešbučių, restoranų, sveikatos namų, šeimos pramogų kompleksų svečiams, pateikusiems slaptažodį TURIZMO GURMANAS, taikys specialias kainas ir nuolaidas.

Išbandyti naujausios kartos terapijos procedūras, gerinančias bendrą savijautą, protui ir kūnui suteikiančias atjaunėjimo pojūtį sveikatos gurmanus kviečia „Amberton Green SPA“. Nakvynei, SPA programoms puikius pasiūlymus teiks sveikatos namai „UPA Medical SPA“ su kodu UPADOVANA. Ypatingas akcijas masažams, procedūroms ir gardžioms picoms bei apsilankymą Druskų kambario terapijoje siūlo „Europa Royale Druskininkai“. Viešbutis „De Lita“ vaišins gurmanišku anyžiniu gėrimu ir rudeniniais obuoliais, restoranas kvies paragauti prancūziško kišo. O kur dar medaus masažas su čiobrelių po skoniu, SPA procedūros su ajerais, levandomis ir apynių spurgais!

Druskininkų kavinės ir restoranai ruošia ypatingus pasiūlymus skonio gurmanams. Kurios šalies gardžiausias plovas galėsite išsiaiškinti Plovo virimo čempionate, kuriame dalyvaus mėgėjai ir profesionalūs plovo virimo meistrai iš Lietuvos ir užsienio.

Aktyvaus laisvalaikio gurmanams pramogas siūlo šeimos pramogų parkas, pasimėgauti azartu nusileidimo kalneliuose ar pasilepinti 19-os pirčių erdvėse kviečia Druskininkų vandens parkas, o „Snow arena“ primena, kad ne už kalnų žiemos sezonas, tad laikas atgaivinti slidinėjimo įgūdžius. Su gidais galėsite pakeliauti pėsčiomis po naktinius Druskininkus, o ieškantys sportinio azarto ir aštresnių pojūčių, turėtų užsiregistruoti į Naktines Turizmo dienų orientacines.

Istorijos gurmanams visą paketą ekskursijų pristato gidai: į svečius kviečia „Dzub Dzub“ studija-galerija, ypatingą galimybę dalyvauti pažintinėje ekskursijoje „Ne viskas auksas, kas auksu žiba" suteiks Lietuvos prabavimo rūmai. Istorijos ir legendos apie dingusius Druskininkus, apie tai, kas anapus Ratnyčėlės, įdomūs faktai, paslaptys, kurias žino tik kurorto gidai, kviečia praplėsti akiratį. Pasakę slaptažodį, nemokamai senųjų Druskininkų architektūros ir istorijos bei legendų keliu pakeliausite traukinuku. Nepamiršti ir meno gurmanai – jie turės progą pažinti muziejų ir galerijų meno klodus.

Jei vilioja pasiūlymų gausa, bet nežinote, ką pasirinkti, būtinai pasinaudokite Atvirų durų galimybe. Turizmo dienų savaitgalį duris atvers „Druskos studija“, beje, kviečianti ir į „Gurmanišką puotą“, kurios metu virsite druską, kepsite ir skanausite druskoje iškeptą žuvį; baseino ir pirčių erdves atvers „Mineral SPA Draugystė“,  galėsite pasikaitinti viešbučio „Violeta“ pirtyse ir pasimaudyti sūkurinėse voniose, paskanauti arbatos „Flores“ žiemos sode. Amatų centro „Menų kalvė“ meistrai plačiai atvers dirbtuvių duris ir kvies išbandyti savo gebėjimus bei patirti kūrybos skonį.

Druskininkų savivaldybės Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjos Vaivos Žagunienės teigimu, Druskininkai rudenį yra ypatingai gražūs, o Turizmo dienų šėlsmas atskleidžia kurorto išskirtinumą. Druskininkų turizmo dienų programos patrauklumą jau spėjo įvertinti ir kurorto svečiai, kurie skuba rezervuoti vietas.

„Turizmo dienų savaitgaliui vietas Druskininkuose jau yra rezervavę nemažai kurorto svečių. Tą savaitgalį jie galės pasinaudoti ir mūsų verslų siūlomomis nuolaidomis poilsiui, pramogoms, maitinimui. Tie, kurie nors kartą lankėsi Turizmo dienose, žino, kad Druskininkai dovanoja įspūdingas šventes ir reginius, kurių niekur kitur Lietuvoje tikrai nepamatysite. Tad kviečiu apsilankyti renginyje ir, žinoma, pasinaudoti specialiai Turizmo dienoms sukurtais verslų pasiūlymais“, – sako V. Žagunienė.

Potyrių, vaizdų ir mistinių garsų kelionė po naktinius Druskininkus

Turizmo gurmanai jau žino, kad šios šventės vinis – nepamirštamų potyrių, vaizdų ir mistinių garsų kelionė po naktinius Druskininkus. Netikėti vaizdiniai sprendimai, drąsios vizualizacijos, šviesos refleksijos ir sensorinės  garso terpės kvies po miestą klajoti iki išnaktų ir dovanos keliautojams nepamirštamus pojūčius.

Atvykėliams kelią į Druskininkus iš toli rodys šviečiantis kurorto simbolis – karūna, gerai pažįstami miesto pastatai transformuosis ir įgis vis kitokius pavidalus, sinchronizuota muzikos ir šviesos kompozicija išryškins miesto muziejaus architektūrines detales, teatrališkas apšvietimas „Sūručio“ skulptūrai suteiks mistikos. Šviesų nuspalvinta Druskininkų bažnyčia įgaus didybės, o vaizdinės projekcijos viduje, skambant vargonų muzikai ir choro „Druskininkai“ balsams sukels neįtikėtinus sielos virpesius.

Su išskirtiniu projektu turizmo bei muzikos ir šiuolaikinių menų gurmanams į gimtąjį miestą grįžta visai Lietuvai gerai žinomas alternatyvios muzikos kūrėjas, būgnininkas ir prodiuseris Adas Gecevičius. Kartu su vidžėjumi Vytautu Žarnausku muzikantas miestui ir jo svečiams padovanos spalvų, formų ir vaizdų šokį ant Savivaldybės pastato, lydimą ambiento garsų.

Tęsdami kelionę Vilniaus alėja, akimirką pakliūsite į krentančių meteorų ir žvaigždžių lietų, netaisyklingos lazerių sukurtos formos ir rūko efektai mistifikuos Muzikinio fontano šokį. Gydyklų parke būtinai stabtelėkite prie šviesos instaliacijos „Jungtis“ ir bandykite pafantazuoti, kaip viena vienintelė dalelė iš visos nykstančios, susipriešinimo ir neįsiklausymo griaunamos struktūros gebės pradėti jungimosi procesą iš naujo. Instaliacija „Rugsėjo lietaus šuoras“ įrodys, kad ir rudens lietus gali būti spalvingas. Lazeriai žais medžiuose kitame Nemuno krante, ypatingai sušvis Lenktasis tiltelis, biuvetės vitražai.

„Druskininkų turizmo dienos yra unikalios – jos atskleidžia įvairialypę kurorto turizmo produktų gausą ir rinktines patirtis, – sako Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis. – Jau beveik 230 metų gydomaja vietove laikomi Druskininkai išlieka atviri ir Lietuvos, ir užsienio turistams, kurie po pandemijos pagaliau vėl pagaliau sugrįžta ilgesniam laikotarpiui.“

Šiltai ir įspūdingai pasitikdamas metų laiko virsmą, kurortas durų neužveria, o atvirkščiai, paruošęs dar ilgesnį paslaugų sąrašą, primena, kad turizmo gurmanai čia laukiami ištisus metus.

Turizmo dienos Druskininkuose. Foto: https://we.tl/t-3kcQWLr7SJ
Turizmo dienos Druskininkuose. Programa: bit.ly/DruskininkuTurizmoDienos