Druskininkų savivaldybėje – pasitarimas dėl gyvenimo įgūdžių programos taikymo mokyklose

Untitled
Druskininkai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Druskininkų savivaldybė

Pirmadienį Druskininkų savivaldybėje įvyko diskusija kartu su Savivaldybės vadovais, mokyklų direktoriais, mokytojais ir mokinių tėvais dėl naujos ir daug dėmesio sulaukiančios Gyvenimo įgūdžių programos taikymo mokyklose.

Naujoje gyvenimo įgūdžių pamokoje bus dėstomos tokios temos, kaip: savęs pažinimas, asmeninių tobulėjimo tikslų kėlimas ir siekimas, analizuojamos sveikos gyvensenos, higienos, žalingų įpročių ir smurto prevencijos problemos, bendruomenės gerovės kūrimas ir panašios temos.

Opiausia tema - lytinio švietimo tema ir daug dėmesio sulaukusios metodinės rekomendacijos, kaip ir ką šia tema  kalbėti su mokiniais. Diskusijos metu buvo nutarta, kad šiomis rekomendacijomis mokytojai nesinaudos. Jos nėra privalomos. Šia tema mokiniai ir toliau bus ugdomi taip, kaip iki šiol, bendradarbiaujant su Druskininkų visuomenės sveikatos biuro specialistais, dirbančiais mokyklose. Atsakingi mokytojai pasirinks,  kiek laiko skirti atitinkamoms temoms.

„Neabejoju, kad mūsų kompetentingi mokytojai, turintys ilgametę patirtį švietimo srityje ir toliau puoselės bendražmogiškas vertybes, ugdys mokinių kritinį mąstymą bei socialines emocines kompetencijas“, sakė Savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Taip pat susitikimo metu buvo pabrėžta, kad jokių nevyriausybinių organizacijų, kurių programos nėra tinkamai akredituotos, paslaugomis Savivaldybės mokyklos nesinaudojo ir neplanuoja to daryti ateityje. Mokyklos patikino, kad ir šiais, ir kitais klausimais yra visada pasirengusios bendradarbiauti su tėvais ir atsakyti į visus jiems rūpimus klausimus.