Druskininkų pasieniečiai iš Nemuno traukė „plaustus“ su rūkalų kontrabanda

gC6dDNUthm8
Druskininkai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  VSAT informacija

Vos per pusantros valandos Druskininkų pasieniečiai iš Nemuno ištraukė GPS siųstuvais aprūpintus du „plaustus“ su baltarusiškomis cigaretėmis. Daugiau kaip 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių vertė – kone 8 000 eurų.

Trečiadienio vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai, plaukę tarnybine valtimi Nemunu, ties Švendubrės kaimu (Druskininkų sav.) vandenyje pastebėjo „plaustą“. Pripūsta automobilio padangos kamera buvo aptraukta juoda medžiaga, užmaskuota dumblu, ant viršaus pritvirtintas GPS siųstuvas. Atlikę vietoves apžiūrą, daugiau daiktų ar asmenų pasieniečiai neaptiko.

Radinys buvo pristatytas į Druskininkų pasienio užkardą ir apžiūrėtas. Kameros viduje rasta 1 140 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis ir dar vienas GPS siųstuvas. Tokio kiekio rūkalų vertė, įskaitant visus Lietuvoje privalomus mokesčius, – 4 720 eurų.

Prabėgus vos pusantros valandos, Druskininkų pasieniečiai Nemune užfiksavo dar vieną kontrabandininkų „plaustą“, bemaž pirmojo dvynį. Priplaukę prie jo, VSAT pareigūnai iš vandens išvilko antrąją dumblina juoda medžiaga užmaskuotą automobilio rato padangą su viršuje pūpsančiu GPS siųstuvu. Apieškojus vietovę, kitų daiktų ar su jais susijusių asmenų nerasta.

Parvežę „plaustą“ į Druskininkų užkardą, pasieniečiai išsiaiškino jo turinį. Suskaičiavus paaiškėjo, kad antrojoje kameroje iš Baltarusijos kontrabandininkams plukdyta 950 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ ir „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis. Jų vertė drauge su Lietuvoje privalomais sumokėti mokesčiais – 3 933 eurai.

Cigaretės ir GPS siųstuvai laikinai saugomi Druskininkų pasienio užkardoje.

Nemunui iš Baltarusijos įtekėjus į Lietuvą, 17 kilometrų juo eina abiejų valstybių siena. Baltarusijos krante kontrabandininkai jaučiasi laisvai ir neretai veikia netrukdomi vietinių pasieniečių.

Rūkalų kroviniai nuleidžiami į Nemuną Baltarusijos pusėje tikintis, kad srovė juos sėkmingai atneš iki Lietuvos krantų ar į jos gilumą. Čia veikiančių kontrabandininkų tikslas – kuo skubiau cigaretes ištraukti iš upės ir nepastebėtiems jas išgabenti sausuma.

Šaltuoju metų laiku kontrabandininkai renkasi nekart išbandytą metodą – rūkalų plaustus bandoma užmaskuoti ir padaryti panašiais į plaukiančias ledo lytis. Jie apvyniojami juoda ar balta (skaidria) polietileno plėvele arba medicinine marle, apkraunami sušalusiu sniegu, ledu bei purvu, o plūdrumui reguliuoti parenkamos įvairios statybinės medžiagos – plytos, betoniniai blokeliai, šaligatvio trinkelės ir pan. Neretai prie šių kontrabandininkų „plaustų“ būna pritvirtinti GPS siųstuvai ir nuotolinio valdymo skambučiai.