PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2018 m. Balandžio 10 d. 14:23

Druskininkietė Ingrida Griniūtė dalyvavo Nacionalinio diktanto antrajame ture

Alytus

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


34083

Praėjusį šeštadienį vyko Nacionalinio diktanto finalas. 117-ika geriausiai pirmojo turo metu pasirodžiusių dalyvių buvo pakviesti į antrąjį konkurso etapą Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje.

Finalo metu dalyviai rašė Donaldo Kajoko tekstą „Grok, Jurgi, grok...“. Į vienuoliktą kartą rengiamo konkurso finalą pateko ne daugiau kaip keturias klaidas padarę pirmojo diktanto etapo dalyviai. Viena jų – Druskininkų savivaldybės Vyriausioji specialistė turizmui ir kultūrai Ingrida Griniūtė, kovo mėnesį laimėjusi Savivaldybės etapą.

Antrajame Nacionalinio diktanto etape dalyvavusi Ingrida Griniūtė šiame konkurse dalyvauja nebe pirmą kartą.

„Nacionalinį diktantą rašau ne pirmą kartą. Pirmąkart šiame konkurse dalyvavau 2007-aisiais metais ir nuo to laiko nacionalinį diktantą rašiau jau penkis kartus. Į antrą konkurso etapą patenku taip pat nebe pirmą kartą. Su raštingiausiais Lietuvos piliečiais antrame ture varžiausi jau antrąkart“, – sako Druskininkų savivaldybės Vyriausioji specialistė turizmui ir kultūrai. Ingrida Griniūtė teigia, kad jos nuomone šis konkursas puiki iniciatyva skatinant lietuvių raštingumą. Paklausta, kaip mananti, ar filologams nėra lengviau taisyklingai rašyti I. Griniūtė atsakė, kad nuo išsilavinimo ir pasirinktos profesijos tai neturėtų priklausyti: „Nemanau, kad raštingumui įtaką turėtų daryti profesija – visiems derėtų sklandžiai ir taisyklingai rašyti gimtąja kalba. Žinoma, žmonėms, savo gyvenimą siejantiems su humanitarine sfera paprasčiau, nes jie kasdien susiduria su grožine literatūra. Dažniau skaito, rašo, taip ugdydami savo rašymo įgūdžius. Mano atveju lietuvių kalbos mokėjimas būtinas. Esu renginių ir teatro režisierė. Dar studijų metais teko kūrybines idėjas išdėstyti raštu literatūriniuose scenarijuose. Juk svarbu ne tik teksto turinys, bet ir sklandus minčių išdėstymas raštu.“

Paklausta, ar kaip nors ypatingai ruošėsi artėjančiam nacionaliniam diktantui, tikino neskyrusi tam daug dėmesio.

„Neturiu jokių paslapčių, kaip teisingai parašyti diktantą, bet manau, kad reikia ne tik mokėti lietuvių kalbos gramatiką ir puikiai išmanyti skyrybą, tačiau ir pajausti tekstą. Diktanto tekstai gerai apgalvoti – pakankamai trumpame tekste naudojama labai daug įvairios skyrybos, nosinių bei ilgųjų raidžių rašybos. Antrajam turui truputį ruošiausi – pasiskaičiau Albinos Ausmanienės „Norintiems rašyti be klaidų“, – kalbėjo Druskininkų savivaldybės darbuotoja.

Į klausimą, ar kitais metais ketina rašyti nacionalinį diktantą I. Griniūtė net negalvodama atsakė teigiamai: „Žinoma. Jei tik aplinkybės leis, planuoju dalyvauti ir kituose konkursuose“.

Šių metų Nacionalinio diktanto nugalėtojus planuojama paskelbti gegužės mėnesį.