PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 30 d. 09:13

Druskininkai pagerbė miestui nusipelniusius žmones ir ryškiausias iniciatyvas

Druskininkai

Etaplius.LTŠaltinis: Druskininkų savivaldybė


257775

Praėjusį penktadienį Druskininkuose dvidešimtąjį kartą padėkota labiausiai kurortui nusipelniusiems žmonėms bei prisimintos ryškiausios praėjusių metų iniciatyvos.

Beveik 400 šventės „Druskininkai 2022“ svečių prisiminė praėjusių metų svarbiausius įvykius, reikšmingus projektus ir nuveiktus darbus.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas padėkos vakaro metu įteikė 9 bronzines Ratnyčėlės skulptūrėles, Kultūros puoselėtojo diplomą ir pasveikino Kalėdinio eglučių parko nugalėtojus.

Vakaro pradžioje visus svečius pasveikinęs meras R. Malinauskas pasidžiaugė, kad druskininkiečiai jau 20-ąjį kartą dėkoja tiems, kurie myli savo miestą.

„Labai smagu prisiminti svarbiausias iniciatyvas, darbus, žmones, kurie garsino Druskininkų kraštą, įgyvendino gražiausius sumanymus ir buvo aktyvūs bendruomenės nariai. Ačiū už jūsų meilę Druskininkams ir daromus gražius, prasmingus darbus. Visiems linkiu ir toliau kurti Druskininkus. Išskirtiniai objektai, išskirtiniai renginiai – tai mūsų vizitinė kortelė, dėl to esame patrauklūs Lietuvos ir užsienio turistams, ir toliau eikime šiuo keliu“ – linkėjo R. Malinauskas.

Išdalintos devynios Bronzinės „Ratnyčėlės“

Už investicijas į sveikatingumo ir SPA paslaugų plėtrą Druskininkuose bronzinė „Ratnyčėlė“ įteikta UAB „Draugystės sanatorija“.

2022-aisiais ,,Draugystės sanatorija“ buvo atnaujinta iš esmės – pastatytas naujas gydymo ir SPA sveikatinimo procedūrų kompleksas ,,Mineral SPA Draugystė“. Ant Nemuno upės kranto įkurtame sveikatinimo centre įrengta visiškai nauja, prabangi SPA erdvė su dideliu plaukymo baseinu, sūkurine vonia, vertikaliosiomis voniomis, pirtimis bei poilsio zona.

Antrame aukšte įrengta SPA, grožio procedūrų, masažų zona, natūralaus aukštos mineralizacijos vandens vonios, povandeninio masažo vonios, kineziterapijos salė, fizioterapijos procedūrų zona. Trečiame aukšte svečių patogumui įrengta 17 kambarių.

Už profesionalios sporto bazės įveiklinimą ir aktyvų įsiliejimą į Druskininkų gyvenimą bronzinė „Ratnyčėlė“ įteikta Lietuvos sporto centro sporto kompleksui „Druskininkai“.

Lietuvos sporto centro sporto kompleksas „Druskininkai“ nuo pirmųjų veiklos dienų įsiliejo į sportinį kurorto gyvenimą. Pagrindiniai komplekso tikslas – sudaryti tobulas sąlygas visų lygių sportininkams vykdyti sportinę veiklą. Tai sporto bazė, kurioje praktiškai yra viskas, čia sudarytos idealios sąlygos sportuoti ir olimpinėms, ir neolimpinėms rinktinėms, ir neįgaliųjų sporto atstovams.

Centro durys yra atviros ir druskininkiečiams. Pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Druskininkų savivaldybe, sporto kompleksas „Druskininkai“ aktyviai dirba su Druskininkų sporto centro auklėtiniais. Čia vyksta vaikų plaukimo treniruotės, suteikiamos galimybės miesto krepšinio senjorams, kitų sporto šakų atstovams sportuoti.

Leipalingio seniūnijai apdovanojimas įteiktas už sėkmingą projekto „Mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ įgyvendinimą.

Aktyvi leipalingiečių bendruomenė, Leipalingio miesteliui tapus Mažąja kultūros sostine, tradicinę švenčių programą papildė įvairesnėmis veiklomis, kuriomis stengėsi pakelti renginių meninę vertę, pritraukti dar daugiau žiūrovų, sudominti kurorto svečius.

Džiugu, kad mažosios kultūros sostinės vėliava buvo atsakingai nešama visos bendruomenės narių. Į veiklas savanorystės pagrindu įsitraukė gausus būrys įvairaus amžiaus leipalingiečių.

Už aktyvią veiklą Druskininkų verslo bendruomenėje ir skulptūros „Sūrutis“ idėjos įgyvendinimą bronzinė Ratnyčėlė įteikta Albertui Katilovskiui.

Bendrovės „Dzūkijos Arnika“ direktorius ir asociacijos „Druskininkų klubas“ prezidentas Albertas Katilovskis nestokoja drąsių idėjų ir sako, kad jam visada įdomūs nauji iššūkiai.

Jau penkerius metus „Druskininkų klubui“ vadovaujantis verslininkas prisimena nuo pat klubo įkūrimo dienos iškeltą idėją: „Mes ne tik svajojame – mes kuriame“.

Verslininkas stengiasi suburti Druskininkų verslo bendruomenę, skatina dalintis savo patirtimi su jaunais žmonėmis, verslo ir ekonomikos įgūdžius perteikti jaunimui. Jis ir pats palaiko jaunimo verslumo idėjas, dalyvauja kūrybinėse stovyklose, kaip komisijos narys vertina mokinių verslo idėjas konkursuose.

Jo iniciatyva, dešimties metų „Druskininkų klubo“ veiklą vainikavo šiemet bendrai su Druskininkų savivaldybe Vilniaus alėjoje pastatyta ir nauju kurorto simboliu tapusi skulptoriaus Romualdo Inčirausko sukurta legendomis apipinto ir labiausiai išgarsėjusio liaudies gydytojo Sūručio skulptūra.

Albertas Katilovskis sako, kad Druskininkams, kaip vienam iš geriausių Europos mineralinių vandenų kurortų, tiesiog privaloma turėti kurorto atsiradimo simbolį.

Už aukštus mokinių pasiekimus konkursuose ir aktyvų dalyvavimą Druskininkų kultūrinėje veikloje Ranyčėlė įteikta Onai Olšauskienei.

Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos auklėtinių muzikinis ir meninis gyvenimas vis ryškiau šviečia miesto ir šalies lygmenyje. Įvairiausiuose mokyklos, miesto ir šalies renginiuose jaunieji druskininkiečiai džiugina žiūrovą ir klausytoją savo talentais.

Meno mokyklos direktorė Onutė Olšauskienė džiaugiasi talentingų ir iniciatyvių mokytojų komanda, kuri padeda skleistis moksleivių talentams ir apsiekti puikių rezultatų konkursuose.

Labai intensyvi ir konkursinė mokyklos auklėtinių veikla – ji jau neapsiriboja šiapus Lietuvos sienų. Meno mokyklos mokiniai – įvairių Lietuvos ir Europos šalių konkursų dalyviai, laureatai ir nugalėtojai.

Meno mokykla organizuoja respublikinius ir tarptautinius muzikos ir dailės konkursus, respublikinį chorų festivalį „Sveika, gražuole vasara“, prisideda prie didžiųjų tradicinių miesto renginių organizavimo.

Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla tapo geru startu ne vienam šalyje ir už jos ribų pripažintam menininkui. Nors ne visi vaikai savo ateitį susieja su menu, bet meilė muzikai, dailei ir šokiui, įskiepyta meno mokykloje, daugeliui išlieka visam gyvenimui.

Už bendruomenei reikšmingą socialinę veiklą: inovatyvius projektus, paslaugų bei pagalbos teikimą Ratnyėlė įteikta Loretai Sadauskienei.

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai „Druskininkų viltis“ jau 14 metus vadovaujanti Loreta Sadauskienė savo veiklos pradžią šioje organizacijoje vadina tiesiog aplinkybių sutapimu. Jei taip ir buvo, šiandien akivaizdu, kad tai buvo ne tik lemtingas, bet ir labai laimingas sutapimas ar atsitiktinumas. Visų pirma todėl, kad Loretos Sadauskienės pedagoginiai gebėjimai, nuoširdumas bei kūrybiškumas yra „Vilties“ ir visų viltiečių kasdienybės varikliukas, ašis, aplink kurią sukasi ir jų gyvenimas, ir organizacijos veikla.

Bendrija „Viltis“ – nevyriausybinė organizacija, vienijanti intelekto negalią turinčius vaikus ir jaunuolius. Ji teikia nuolatinio pobūdžio paslaugas sutrikusio intelekto negalią turintiems asmenims neįgaliųjų dienos užimtumo, meninių gebėjimų lavinimo būreliuose, siūlo pagalbos ir atokvėpio paslaugą neįgaliųjų šeimos nariams. Organizacija šiuo metu sėkmingai vykdo tris socialinius projektus – neįgaliųjų dienos užimtumo, pagalbos įvairaus amžiaus asmenims – informavimo, konsultavimo, atstovavimo, palydėjimo ir kitų paslaugų, darbinio užimtumo ir asmeninio asistento.

Juozas Kavaliauskas apdovanotas Už tradicinio kalvystės amato išsaugojimą ir populiarinimą Druskininkų krašte.

Visai šalia Leipalingio esančioje „Malūno kalvėje“ galima apžiūrėti Lietuvos ir užsienio kalvių metalo skulptūras, senuosius kalvystės ir buities įrenginius, įvairius ūkio padargus bei į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą įtrauktos kalviškosios kryždirbystės dirbinių – saulučių – kolekciją.

Žmonės į „Malūno kalvę“ važiuoja iš smalsumo, nes ne kiekvienas yra matęs besidarbuojantį kalvį, juo labiau tokį, kuris naudojasi senovine įranga ir pasakoja neįtikimas istorijas.

Kalvystė, pasak Juozo Kavaliausko, vienas iš senoviškiausių ir gilias tradicijas turinčių amatų mūsų šalyje. Pas jį atvykę lankytojai sužino Lietuvos kalvystės ir metalo gavybos istoriją, jiems pristatomas vandens malūne atkurtos senovinės metalo apdirbimo įrangos veikimo procesas, supažindinama su įvairiais kalvystės ir buities – taikomojo metalo įrankiais bei įrenginiais, ūkio padargais, unikalia kalviškosios kryždirbystės tradicija, parodoma „saulučių“ kolekcija. Rengiamos pažintinės ekskursijos bei kalvystės amato edukacijos vaikams ir suaugusiems.

Juozas niekada nesigailėjo, kad tapo kalviu, nes, jo žodžiais, kalvystė yra plačiausiai visas gyvenimo sritis apimantis amatas.

Jis neišskiria nė vieno savo kūrinio, kaip paties geriausio, visi jie yra unikalūs ir saviti. Ryškiausi monumentalieji jo kalvystės darbai praturtina Druskininkų savivaldybės viešąsias erdves. Leipalingio miestelio centre pastatyta Leipalingio herbą simbolizuojanti „Liepa“, Jovaišių bendruomenės namų fasadą puošia „Vilkė“, Viečiūnų gyvenvietės centre į dangų stiebiasi kinetinė kompozicija „Vėjas“, o atvykstančiuosius į Grūto kaimą pasitinka monumentali skulptūra „Saulės vartai“ su kalviška kinetine viršūne.

Už parodytą begalinę drąsą ir išgelbėtas gyvybes apdovanotas Giedrius Goberis.

Druskininkų policijos komisariato pareigūnui Giedriui Goberiui net trys žmonės yra dėkingi už išgelbėtas gyvybes.

2021-ųjų kovo 28-osios pavakarę Alytaus policijos budėtojas gavo pranešimą apie Neravų kaime, tvenkinyje įlūžusį ir skęstantį vyrą. Kai į įvykio vietą pirmasis atskubėjo Druskininkų policijos pareigūnų ekipažas, buvo aišku, kad įlūžusio vyro jėgos senka ir nelaimėlį reikia gelbėti nedelsiant. Kol vienas iš policijos pareigūnų iš tarnybinio automobilio išėmė gelbėjimo virvę, Giedrius, bėgdamas tvenkinio link, nė sekundės nesudvejojęs, šoko į ledinį vandenį. Giedriui laužiant ledą, teko prasibrauti prie skęstančiojo ir tiesiog išpešti jį iš mirties gniaužtų.

Giedrius Goberis šio savo poelgio nė kiek nesureikšmino. Sakė – „Nesu didvyris, tik atlikau savo pareigą. Taip būtų pasielgęs kiekvienas. Džiaugiuosi, kad tarnybiniame automobilyje turime visą būtiną gelbėjimo įrangą. Tai tik palengvino mūsų darbą“.

Šios istorijos pabaiga galėjo būti visai kitokia, jei ne Giedriaus drąsa, noras padėti į bėdą patekusiam žmogui ir atjauta. Kaip sako pats Giedrius, svarbiausia jam yra pareiga – „Ginti! Saugoti! Padėti!“

Ir tai ne pirmas atvejis, kai Giedrius iš mirties gniaužtų išgelbėjo įlūžusį žmogų. 2009-ųjų balandį, prieš pat Velykas, šis pareigūnas, nedvejodamas šoko į ledinį vandenį Alkos tvenkinyje. Lauždamas ledą, brisdamas ir plaukdamas, priartėjo prie skęstančio vyro ir jį išgelbėjo.

Ir tai dar ne viskas. 1995-ųjų žiemą, būdamas vos 17os, Giedrius, eidamas iš mokyklos pastebėjo Ratnyčėlės upelio užtvankoje nuo betoninės pakrantės nuslydusią ir į vandenį įlūžusią aštuonmetę mergaitę, kuri pati išsigelbėti nebegalėjo. Jam pavyko sugriebti mergaitę ir ištraukti ją į krantą.

Giedrius, atrodytų, kuklus, visad besišypsantis, nestokojantis humoro jausmo, kolegų įvardinamas kaip patikimas, visad žmogui norintis padėti bendradarbis, tiesiog geras draugas. Ir jam jau pavyko išgelbėti net tris gyvybes!

Giedrius kartu su žmona Rūta užaugino du vaikus. Vyresnioji dukra Gabija studijuoja Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir bus gydytoja, sūnus Vilius šiemet baigs Druskininkų „Ryto“ gimnaziją. Jis pasiryžęs tarnauti Lietuvos kariuomenėje, o po tarnybos ketina studijuoti Lietuvos sporto universitete ir tapti tinklinio treneriu.

Už sumanų vadovavimą, efektyvią įmonės veiklą ir socialiai atsakingų iniciatyvų įgyvendinimą Ratnyčėlė įteikta Edmundui Antanaičiui. Apdovanojimą atsiėmė jo žmona Ela.

Jau 15 metų Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centrui AQUA vadovaujantis Edmundas Antanaitis didžiuojasi, kad 2006 m. pradėjęs veikti unikalus objektas – Druskininkų vandens parkas – išaugo iki didelio, kelis objektus jungiančio komplekso ir šiandien yra sėkmingiausiai dirbanti savivaldybės įsteigta įmonė.

Prijungus „Snow Areną“, teikiamų paslaugų paketas dar labiau padidėjo, o kartu – ir įmonės generuojamos pajamos. Kaip sakė centro AQUA direktorius Edmundas Antanaitis, paslaugų kiekio, jų kokybės ir kainos santykis leidžia veikti pelningai ir išlikti didžiausiu kurorto traukos objektu.

Pagerbtos metų iniciatyvos

Tradicinė kultūros puoselėtojo premija ir diplomas įteiktas pianistei Guodai Gedvilaitei-Göhle – už reikšmingą, aktyvią ir kūrybingą veiklą puoselėjant ir skleidžiant profesionalųjį meną Druskininkų kurorte, kuriant menines programas, inicijuojant ir rengiant novatoriškus profesionaliosios kultūros projektus druskininkiečiams bei kurorto svečiams, už jaunųjų Lietuvos talentų globą, už Lietuvos ir Druskininkų vardo garsinimą pasaulyje.

Praėjusių metų gruodį jau dešimtąjį kartą Druskininkų senųjų gydyklų parką papuošė originalios vietos bendruomenės sukurtos eglutės. Gyventojai ir kurorto svečiai galėjo balsuoti ir taip išrinkti originaliausią parko eglutę. Dar vieną eglutę išrinko komisija. Šiais metais apdovanojimai atiteko Leipalingio miestelio ir Valstybinės miškų urėdijos Druskininkų regioninio padalinio sukurtoms originalioms žaliaskarėms.