PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Įvairenybės2018 m. Birželio 30 d. 21:45

Drakono kraujo medis

Šiauliai

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


43428

Sokotra – nedidelė ir nuošali sala Indijos vandenyne. Teigiama, kad kiekvienas čia atvykęs turistas jaučiasi lyg fantastiniame filme dėl neįprastos augmenijos ir gyvūnijos. Būtent dėl šio unikalaus gamtos grožio Jemenui priklausanti sala yra įtraukta į UNESCO. Drakonmedis (Dracaena cinnabari) yra neabejotinai įspūdingiausias Sokotros salos medis.

Dar visai neseniai šioje saloje, dėl ypatingai retų augalų rūšių, dažniau lankydavosi mokslininkai, o ne turistai. Vienas labiausiai atvykėlius viliojančių atributų – drakono kraujo medis. Šis, tik Sokotros saloje augantis medis, stebina savo keista išvaizda, kuri vieniems panaši į apverstą skėtį, kitiems – į milžinišką grybą ar skraidančią lėkštę. Keistai atrodantis medis yra prisitaikęs išlikti dykumoje. Plati ir tanki šio medžio lapija sukuria pavėsį, kuris apsaugo medį nuo drėgmės išgaravimo, todėl čia palanku augti sėkloms ir vaisiams.

Drakono kraujo medžiu jis vadinamas dėl išskiriamų tamsiai raudonos spalvos sakų. Senovėje jie buvo laikomi vertinga žaliava dažų, lakų ir meno dirbinių gamybai. Taip pat buvo tikima, kad šio paslaptingo augalo išskiriami sakai turi stebuklingų ir gydomųjų savybių, todėl jie buvo plačiai naudojamas medicinoje bei magijos ritualuose. Vis dėlto, moksliškai neįrodyta, kad drakono kraujo medžio sakai turi gydomųjų savybių, todėl šiuo metu vietiniai gyventojai dažniausiai juos naudoja dažų gamyboje

„Etaplius“ informacija