Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt
Gera girdėti smagų vaikų juoką. Tuomet atrodo, jog pasaulis daug gražesnis, šviesesnis. Ir pats nejučia pradedi dažniau šypsotis. Ir tau šypsosi...Daug šypsenų, skardaus juoko buvo galima pamatyti ir išgirsti Žaslių kultūros centro organizuotoje dieninėje vaikų stovykloje ,,Kiekviena diena – paslėpta dovana“.
imagecx6m5z.png
Kiekviena diena prasidėdavo ryto ratu, kurio metu aptardavome, kaip šiuo metu jaučiamės, kokios veiklos laukia stovyklautojų. O veiklų tikrai netrūko! Jau pačią pirmą dieną vaikai įsisuko į stovyklos renginių ratą. Pradėjome nuo pažintinės programos ,,Piemenukų tradicijos ir žaidimai“, kurios metu trumpam sugrįžome į praeitį, kalbėjome apie piemenėlių gyvenimą, darbus, papročius, žaidėme.
Įdomūs piemenėlių žaidimai – judrūs, reikalaujantys akies taiklumo, rankų miklumo, kojų spartumo. Tad džiaugsmas, smagus vaikų krykštavimas aidėjo ne tik aikštelėje prie kultūros centro, bet ir už jos ribų.
Ne vienas praeivis stabtelėdavo pažiūrėti, kaip vaikai žaidžia. Ir, ko gero, mintimis sugrįždavo į savo vaikystę... Tuo tarpu tradicinių amatų centre kūrenosi duonkepė krosnis, kilo dubenyje mielinė tešla, laukdama vaikų, kada šie galės išsikepti skanių bandelių. Bandelės, pačių stovyklautojų rankutėmis suformuotos, apskritaveidės, buvo be galo skanios, tad ...draugiškai suvalgytos. Dar tą pačią dieną vyko meninės kūrybinės laboratorijos, skirtos žasliečio Prano Gudyno, tapytojo, restauratoriaus, dailėtyrininko 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Vaikai sužinojo apie šio žymaus žmogaus gyvenimą, o vėliau tapė Žaslių miestelio vaizdus. Stovyklos pabaigoje buvo surengta vaikų darbų paroda ,,Žasliai mano akimis“.
Antroji diena vaikams padovanojo dar daugiau veiklų. Rytą stovyklautojai skubėjo į vilnos vėlimo edukaciją, kurią vedė tradicinė amatininkė Jolanta Drumstaitė. Vaikai susipažino su vilnos keliu, stebėjo, kaip ji karšiama, verpiama, patys pasigamino pakabuką raktams. Po pietų – dar viena – karamelinių saldainių gaminimo edukacija su amatininke Diana Žaldariene.
Kiek daug gerų emocijų patyrė mažieji gamindami saldžiąsias dovanas! Mergaitės labai laukė, kada galės dainuoti karaokę. Kultūros centro direktorei Raselei Ščerbavičienei padedant, smagiai traukė vaikiškas daineles ir norėjo dar ir dar pasirodyti. Tuo tarpu berniukai mieliau rinkosi žaidimus su kamuoliu, estafetes. Trečioji diena buvo numatyta žygiui į Guronis. Deja, gamta pakoregavo mūsų planus. Kol už lango vėjas negailestingai ūžavo, o lietus neleido džiaugtis gamtos prieglobsčiu, stovyklautojai ,,kalbino“ molį, mažųjų rankytėse gimė daug gražių darbelių – puodeliai, puodynėlės, vazelės, širdelės ir kiti moliniai dirbinėliai. Tuo tarpu už lango ir saulutė nusišypsojo, tad, pavalgę pietus, išsiruošėme į žygį.
Priėję Rasos Rumševičienės sodybą, buvome pakviesti pasižiūrėti sodybos šeimininkės auginamų lamų, elniukų. Ponia Rasa vaikučiams davė duonos, kad šie galėtų pašerti gyvulėlius. Kaip gera iš savo rankyčių maitinti gyvulėlius! Ir vėl gamta mums parodė savo galybę. Staiga dangus pajuodo, o žvarbus lietus suginė į sodybos šeimininkės pavėsinę. Negalėjome atsistebėti šeimininkės gerumu. Ji išvirė vaikams karštos arbatos, atnešė vaišių, kad vaikai nesušaltų, kad jiems būtų gera. Dėl smarkaus lietaus negalėjome tądien pasiekti savo numatyto tikslo, bet visų širdelėse atsirado gražus dėkingumo jausmas sodybos šeimininkei Rasai už šiltą priėmimą, rūpestį. Kai autobusas parvežė į kultūros centrą, čia jau laukė dar vienas smagumas – švilpikų gaminimo edukacinė programa ir amatininkė Dalia Ramonienė. Krosnyje spragsėjo besikūrenančios malkos, skleisdamos šilumą, o vaikai gamino švilpikus. Ir vėl nauja patirtis, geros emocijos. Ketvirtoji diena paskirta išvykai į Trakus. Keliaujame į alpakų ūkį. Susipažinę su instruktažu, kaip elgtis su šiais gyvulėliais, vaikai susitinka su paleistomis į kiemą alpakomis. Šeria jas, glosto, gėrisi jomis. Dar pakviečiami susitikti su mažais čichuachua šuneliais.
Ir ne tik susitikti, bet ir palaikyti rankose, kartu padainuoti su jais. Tiek juoko, tiek džiaugsmo! Atsisveikinę su alpakų ūkio šeimininkais, užsukame į Angelų kalvą. Čia vaikai gamtoje pasistiprina ir aplanko kalvoje išdrožtus medinius angelus. Paskutinė stovyklos diena irgi pakankamai intensyvi. Amatininkė Onutė Raudeliūnienė mokė kepti šakotį. Vaikams įsiminė ir edukacinė programa ,,Rugio šiaudo spindesys“, kurią vedė amatų meistrė Jurgita Treinytė. Šiaudinės girliandos papuošė stovyklautojų kaklus tarsi karoliai.
Ne veltui stovykla vadinosi ,,Kiekviena diena – paslėpta dovana“. Kiekvieną dieną laukė vis naujos ir naujos dovanos, vaikams tik reikėdavo šiek tiek įdėti savo rankų šilumos ir jas pasiimti. Smagu, kad daugelis amatininkių savo edukacijas vedė nemokamai, o amatininkė Dalia Ramonienė savanoriavo visas penkias stovyklos dienas. Kultūros centras dieninę vaikų stovyklą organizavo pirmą kartą, dalyvaudamas Kaišiadorių rajono savivaldybės neformaliojo švietimo projektų rėmimo konkurse ir laimėjęs finansavimą.
Manome, jog mums pasisekė. Vaikai džiaugėsi organizuotomis veiklomis, o tėvai liko patenkinti atžalų užimtumu. Už gražų bendradarbiavimą organizuojant stovyklą ir jos metu esame labai dėkingi Žaslių pagrindinės mokyklos administracijai, vairuotojui Petrui Butkevičiui, Kaišiadorių vartotojų kooperatyvo Kepsninės darbuotojai Liudai Beržanskienei, amatininkėms. Smagios visiems vasaros!
Valė Kurgonienė
Kultūrinių renginių organizatorė
Autorės nuotr.