Domina savanorystė? Ateik į diskusiją

Šiauliai
Pressfoto nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Savaitraštis „Etaplius“

2022-uosius Seimas paskelbė Savanorystės metais. Nors metai jau baigiasi, bet apie savanorystę kalbų niekada nebus per daug. Šia proga pasidalyti patirtimi, išgirsti apie savanorystės privalumus ir galimybes kviečia VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai“. Juo labiau kad ši įstaiga savo veiklą pradėjo savanoriškais pagrindais.

Apie savanorystę – iš „Carito“ atstovės lūpų

Gruodžio 14 d. 15 val. apsilankyti VšĮ „Motinos Teresės šeimų namuose“ kviečiami visi, kas domisi savanorystės galimybėmis. Apie buvimo savanoriu naudą ir privalumus, galimybes kalbės Šiaulių vyskupijos „Carito“ direktoriaus pavaduotoja, lektorė Zita Baranauskienė. „Mes norime paagituoti kitas bendruomenes atvykti į šitą mūsų seminarą-minėjimą, ypač kai šie metai yra paskelbti Savanorių metais. Ir, žinoma, tuos, kurie norėtų įsitraukti į mūsų savanoriškas veiklas“, – dalyvauti kviečia „Motinos Teresės šeimų namų“ vadovė Regina Zabielienė.

Pasak Reginos, šiai įstaigai ypač aktuali diskusijos tema, mat šeimų namų veikla daugiausia grindžiama savanoriškais pagrindais. „Pas mus yra labai daug tokio paprasto darbo... Savanoriai mums iš tiesų labai labai reikalingi, mums yra labai brangūs ir labai norėtųsi, kad į savanorystę įsitrauktų daugiau žmonių“, – pripažįsta vadovė.

Šeimų namuose gyvena daug moterų, mamų, kurios turi fizinių, protinių, psichosocialinių negalių, todėl joms ir kasdieniai buities reikalai kelia rūpesčių, yra sunkiau įveikiami nei kitiems. O ateinantys savanoriai, anot Reginos, padeda joms pasigaminti maisto, pamoko, pabūna su vaikučiais, kol mamos rūpinasi buitimi. Savanoriauti čia ateina organizacijos „Niekieno vaikai“, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai, taip pat moksleiviai iš Didždvario gimnazijos bei kitų švietimo įstaigų, be to, laiko po darbų padėti kitiems suranda ir suaugusieji.

„Šiuo metu turime 15 savanoriškos veiklos sutarčių. Tiesa, į savanoriškas veiklas jungiasi kitų organizacijų socialinės darbuotojos, tai jos mums jau labai aukštos kvalifikacijos savanorės yra. Ateina kartais net savaitgaliais, pamoko mamas kambarius apsitvarkyti ir pan.“ – pasakoja Regina, ypač besidžiaugianti tokiais savanoriais, kurie jau turi gyvenimiškos patirties.

Įstaigos vadovė tiki, kad savanorystė – tai nauda ir įstaigai, ir savanoriui, visgi daugiausia grįžta patiems geradariams: „Aš galvoju, kad pati didžiausia nauda ir yra tam savanoriui. Ypač kai jis mato kažkokį rezultatą. Juk mūsų mamoms sunkiau sekasi buityje, bet savanoriai mato, kad jos ką nors pasigamina, kažko išmoksta – tai štai koks pasitenkinimas. Tu jautiesi naudingas. Tie dalykai nekompensuojami. Norėdamas padėti, gauni pasitenkinimą didesnį nei materialinis.“

Stiprina bendrystę šeimų namuose

Ši būsima diskusija-minėjimas yra viena paskutiniųjų „Motinos Teresės šeimų namų“ vykdomo projekto „Stiprinkime bendrystę šeimų namuose“ veiklų. Projektas finansuojamas LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagal priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.

Nuo rudens pradžios vykdomo projekto tikslas – plėsti VšĮ „Motinos Teresės šeimų namų“ bendruomenę, skatinti bendruomenės narių savarankiškumą, stiprinti bendruomenės sutelktumą ir tarpusavio pasitikėjimą, organizuojant bendruomenines veiklas ir renginius.

„Vykdydami šį projektą, turėjome ekskursiją į Palangą, buvo suorganizuotas kasmetis ir jau tradicija tapęs renginys „Rudens mozaika 2022“, vykdomos socialinės veiklos „Nebūk vienišas“, „Knygų mainai“, „Sveikos gyvensenos propagavimas“, darėme ir įvairių akcijų. Vykdėme talkas Šv. Jurgio bažnyčioje – griebėme lapus, o dabar gal reikės nukasti sniegą. Dar vyko seminaras – konstruktyvi diskucija su NVO ir valstybinių įstaigų, dirbančių šeimos gerovės srityje, atstovais. Lektorė buvo atvykusi iš Kauno“, – jau įvykusiomis veiklomis dalijasi R. Zabielienė.

Šeimų namų vadovė sako, kad iš projekto, įgyvendinamo jau ne pirmus metus, lėšų pavyksta pasigerinti ir įstaigos aplinką, erdvę. Bet didžiausias džiaugsmas – šeimų namų bendruomenei, kuri, pasak Reginos, džiaugiasi galimybėmis nuvykti prie jūros, dalyvauti akcijose, įvairiuose renginiuose, pabendrauti.