Dėl Didždvario rūmų susitiko miesto ir VU Šiaulių akademijos atstovai

Dėl Didždvario rūmų susitiko miesto ir VU Šiaulių akademijos atstovai
Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių miesto savivaldybės inf.

Šiaulių miesto meras į pasitarimą dėl Didždvario rūmų pakvietė Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos vadovę. Artūras Visockas informavo apie iniciatyvą perimti pastatą miesto reikmėms ir į kitą susitikimą pakvietė Vilniaus universiteto vadovus.

Dėl Didždvario rūmų perėmimo Šiaulių miesto savivaldybėje surengtas jau antrasis susitikimas šį mėnesį. Jame pakviesta dalyvauti ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos direktorė prof. dr. Renata Bilbokaitė. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas informavo apie 2019 metų Tarybos sprendimą, kuris įgaliojo Savivaldybės vadovą pasirūpinti Didždvario rūmų pastato perėmimo procesu.

„Į Vilniaus universitetą jau kreipėmės klausdami, kokių planų turima dėl rūmų ateities. Kai Šiaulių universiteto valdytas turtas galutinai perduotas Vilniaus universitetui, nebėra kliūčių atidėlioti šio svarbaus klausimo sprendimą. Atėjo finišo tiesioji ir mes šio klausimo nebepaleisime, turime viską išspręsti per pusmetį. Esu ir Šiaulių regiono plėtros tarybos pirmininkas, tad žinau, kad šį objektą būtų tikslinga įtraukti į Regiono plėtros planą iki jo patvirtinimo, kas planuojama kitų metų vasarį-kovą. Pretenduoti į ES finansavimą rūmų atnaujinimui būtų galima, jei pastatas bus miesto žinioje“, – kalbėjo A. Visockas.

Pirmiausia VU turėtų pripažinti, kad rūmai jiems nereikalingi, savivaldybė, savo ruožtu, prašytų Vyriausybės juos perduoti miestui. Jei paaiškėtų, kad VU turi planų rūmų įveiklinimui, tai miestui irgi būtų parankus variantas.

„Galbūt, Vilniaus universitetui šis pastatas reikalingas mokslo-studijų reikmėms ir universitetas jį atnaujins savo ar paramos lėšomis, toks kelias mums irgi tiktų. Blogiausia, jei liktų, kaip yra šiuo metu. Sutvarkius Šiaulių miesto centrą – teritorijas aplink Didždvario rūmus, šis įspūdingas pastatas ir toliau lieka tuščias ir netvarkomas. Reikia tik nepamiršti, kad Vyriausybės nutarimu, Šiaulių Didždvario sodyba yra įtraukta į neprivatizuotinų objektų sąrašą“, –  konstatavo Šiaulių meras.

Artūras Visockas paprašė VU Šiaulių akademijos direktorės R. Bilbokaitės informuoti  Vilniaus universiteto vadovus apie vykusi pasitarimą ir tarpininkauti pakviečiant juos į kitą susitikimą dėl Didždvario sodybos.