Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Austėjos Pelėdaitės asmeninio archuvo nuotr.
Utenos diena redakcijaŠaltinis: Etaplius.lt
Prekinio ženklo „Pelėdaitė“ įkūrėjos uteniškės dizainerės Austėjos Pelėdaitės (22 m.) rankose gimsta papuošalai iš švelnaus polimerinio molio rutuliukų. Stilingi aksesuarai puikiai dera tiek prie jaukaus vilnonio megztinio, tiek prie vakarinės suknelės. Pagrindinė „Pelėdaitės“ ypatybė – natūralumo balansas, mat spalvos pasirenkamos įkvėpimo ieškant miškuose, augaluose ar sostinės senamiesčio stoguose. „Utenos diena“ kviečia su ambicinga kūrėja susipažinti artimiau.
Dovana draugei
Kūrybines industrijas studijuojanti Vilniaus Gedimino technikos universiteto ketvirtakursė A. Pelėdaitė nuo pat vaikystės sukasi meno pasaulyje – baigė tuometę Utenos muzikos mokyklą (dabar – meno mokykla), daugiau kaip 10 metų dainavo Astos Skeirienės vadovaujamoje Dauniškio gimnazijos vokalinėje grupėje „Vivo“, grojo fortepijonu, kūrė grafikos darbus.
„Tapusi studente norėjau tęsti kūrybinę veiklą, tačiau iš pradžių nelabai įsivaizdavau, ką Vilniuje veikti, kur eiti, su kuo bendrauti, – gyvenimo sostinėje pradžią prisiminė uteniškė. – „Pelėdaitė“ atsirado visiškai netikėtai – apėjau daugybę Vilniaus senamiestyje įsikūrusių krautuvėlių ieškodama ilgo pakabuko su karoliukais, bet taip ir neradau, todėl nusprendžiau sukurti jį pati. Tai buvo dovana draugei gimtadienio proga.“
Stokojo pasitikėjimo savimi
Pašnekovė sakė, kad pirmas jos blynas nebuvo tobulas, tačiau laikui bėgant rankos įgudo ir karoliukai, nulipdyti iš polimerinio molio („modelino"), vis dailėjo. Įsukusi papuošalų gamybos karuselę A. Pelėdaitė tikino nė negalvojusi apie jokius pardavimus, mat tuo metu jai trūko drąsos, pasitikėjimo savimi. Plaukti į platesnius vandenis merginą paskatino draugas.
„Pirma užduotis, kurią turėjau atlikti, buvo prekės ženklo kūrimas. Mėgdavau piešti ant popierinių servetėlių jaukiai įsitaisiusi Vilniaus kavinėse. Stebint žmones man gimsta daug kūrybinių idėjų, – atskleidė dizainerė. – „Pelėdaitės“ logotipas gimė sujungus mano pavardę ir levandos šakelę. Dievinu šį augalą...“
Atvėrė internetinę parduotuvę
Sukūrusi feisbuko puslapį „Peledaite“, šiuo metu turintį bemaž penkis tūkstančius sekėjų, uteniškė ėmė dalytis jame savo darbų nuotraukomis. Žinia apie minimalistinio stiliaus papuošalus sklido iš lūpų į lūpas. Prieš dvejus metus A. Pelėdaitė žengė itin rimtą žingsnį – atvėrė internetinę parduotuvę www.peledaite.lt, kurią iki Kalėdų planuojama atnaujinti. Įsigyti „Pelėdaitė“ gaminių gali ir užsieniečiai ar svečiose šalyse laimę radę tautiečiai – jie siunčiami į bet kurią Europos šalį.
„Atidarius elektroninę parduotuvę mano prekės ženklas tapo žinomesnis, atsirado daugiau klientų. Tai man suteikė pasitikėjimo savimi, motyvacijos eiti į priekį, – tikino pašnekovė. – Bendradarbiauju su įvairiais butikais – šiuo metu mano papuošalų galima rasti ne tik Vilniuje, bet ir Prancūzijos mieste Lione."
Dirbo senamiesčio krautuvėlėje
Besimokydama antrame kurse A. Pelėdaitė įsidarbino senamiesčio krautuvėlėje „Baltas miškas“, kurioje prekiaujama Lietuvos, Latvijos bei Estijos dizainerių sukurtais darbais. Merginos teigimu, šis darbas buvo itin maloni patirtis, nes ji turėjo progą susipažinti su kitais dizaineriais ir jų kūryba. „Dirbdama „Baltame miške“ aš supratau, kad ir Lietuvoje galima kurti dizaino verslą. Vadovė, su kuria puikiai sutariau, suteikė man galimybę pristatyti savo darbus „Akropolio“ Kalėdų mugėje", – sakė papuošalų kūrėja.
Uteniškė prisipažino, kad jau gyvena Kalėdų laukimu – šiemet su „Pelėdaitės“ produkcija šturmuos Vilniaus, Šiaulių bei Klaipėdos „Akropolius“.
Kiekvienas rutuliukas – rankų darbo
A. Pelėdaitė didelį dėmesį skiria pakuotei – rankų darbo papuošalai pakuojami į stilingą dėžutę ar maišelį, kuriuos dizainerė mėgsta papuošti levandos šakele, kad būtų malonu dovanoti. „Kartais pridedu dovanų savo kurtą atviruką. Žmones džiugina mielos smulkmenos“, – šypsojosi ji.
Atėjus naujam sezonui kūrėja rengia profesionalias savo darbų fotosesijas, kurių modeliais dažniausiai tampa jos draugės. Rutuliukų spalvas menininkei diktuoja besikeičiantys metų laikai. „Papuošalų kūrimo detales dažnai aptariu su klientėmis – mes bendraujame telefonu, susitinkame. Visuomet smagu sulaukti grįžtamojo ryšio“, – tikino pašnekovė.
Dizainerė pabrėžė, jog kiekvieną rutuliuką iš polimerinio molio formuoja rankomis. Vilniaus senamiestyje gyvenanti „Pelėdaitės“ įkūrėja namuose turi kūrybos kampelį, kuriame, kaip pati sakė, su meile gamina ir pakuoja stilingus papuošalus.
Relaksaciniai rutuliukai
Paprašyta apibūdinti polimerinį molį A. Pelėdaitė tikino, kad ši medžiaga – itin švelni, o iš jos nulipdytus rutuliukus malonu laikyti rankoje, liesti. „Klientės sako, kad burbuliukai turi raminančių, atpalaiduojančių savybių“, – šypsojosi dizainerė.
Anot uteniškės, rutuliukų gaminimas taip pat yra relaksacija – kurdama ji gali pabūti su savimi, viską apgalvoti. „Burbuliukų formavimas – labai ilgas procesas. Tikiuosi, kad klientai tai vertina“, – sakė kūrėja.
Namuose dirbanti A. Pelėdaitė dažnai čiumpa į rankas kompiuterį ir patraukia į vieną iš senamiesčio kavinukių. Įsitaisiusi prie pirmos pasitaikiusios palangės ji atsakinėja į klientų laiškus bei žinutes, susiplanuoja būsimus darbus, mokosi.
Vertina natūralumą
Kalbai pasisukus apie ateities planus kalbinta dizainerė atskleidė, kad baigusi studijas planuoja plėsti veiklą – žengti į Baltijos šalių rinką. „Turiu minčių bendradarbiauti su kitais dizaineriais. Planuoju kurti atvirukus, nes labai nenoriu apleisti piešimo, – prisipažino „Pelėdaitės“ įkūrėja. – Džiaugiuosi, kad studijų metais įgytos žinios padeda vystant veiklą, bendraujant su klientais ar būsimais partneriais."
Paklausus, kur slypi „Pelėdaitės" išskirtinumas, šio prekės ženklo įkūrėja teigė, kad labai vertina natūralumą – nemėgsta perdėto puošnumo, blizgučių.
Nepamiršta Utenos
„Kuo labiau užimtas esi, tuo daugiau suspėji“, – į klausimą, kaip pavyksta suderinti dienines studijas ir „Pelėdaitės“ veiklą, šypsodamasi atsakė pašnekovė.
Savo istorija su „Utenos diena“ pasidalijusi mergina teigė jaučianti didžiulį uteniškių palaikymą.
„Man smagu gyventi Vilniuje, tačiau Utenos tikrai nepamiršau – grįžtu čia beveik kiekvieną savaitgalį“, – sakė ji.