PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Sausio 21 d. 17:05

Diskutuota dėl viešųjų erdvių paslaugų stotelės įrengimo Ukmergėje

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


114524

Ukmergės rajono savivaldybėje lankėsi bendrovės „BIPA“ atstovai, su kuriais diskutuota dėl viešųjų erdvių paslaugų stotelių, išmaniųjų stotelių ir kitų įrenginių, naudojančių saulės energiją, įdiegimą mieste.

Susitikime dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius Darius Varnas, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Artūras Sakalauskas, Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Darius Paškevičius, bendrovės „BIPA“ projektų vadovas Tomas Sereičikas bei SUNECO viešųjų erdvių stotelės išradėjas bei autorius, šios įmonės Elektronikos ir inovacijų skyriaus vadovas Elmantas Mickevičius.

Primename, kad Ukmergės miesto gyventojai ir svečiai visą mėnesį, nuo praėjusių metų lapkričio 11-oios iki gruodžio 11 dienos, galėjo nemokamai naudotis Ukmergėje, Vienuolyno gatvėje, eksponuojama analogų pasaulyje neturinčia inovacija - SUNECO viešųjų erdvių paslaugų stotele.

Šis lietuvio išradimas viešą erdvę transformuoja į paslaugų oazę. Tai nuo saulės baterijos veikianti paslaugų stotelė, kuri saulės energiją verčia: oru (įmontuotas oro kompresorius dviračių padangoms, kamuoliams pripūsti), energija (sumontuotos USB ir 12V jungtys mobiliųjų įrenginių įkrovimui), bendravimu (100 m. spinduliu veikia nemokamas bevielis Wi-Fi interneto ryšys).

„Standartinė, populiariausios paslaugų stotelės kaina - 7-8 tūkstančiai eurų (be PVM). Suteikiama 2 metų garantija. Eksploatacija nieko nekainuoja.

Trakai vieni iš pirmųjų įsigijo, o pastarąjį kartą, gruodžio mėnesio pabaigoje – Biržai. 2016 parduotos stotelės iki šiol dar sėkmingai eksploatuojamos. Tie patys akumuliatoriai puikiai veikia. Vienintelis dalykas, ką kartais tenka pakeisti – tai kintamos aplikacijos,“- sakė E. Mickevičius.

Pasak jo, SUNECO stotelės gali būti mobilios (lengvai transportuojamos iš vienos erdvės į kitą) ir stacionarios. Įrengus papildomai LCD ekraną jose galima dinamiškai teikti svarbią savivaldybės informaciją gyventojams ar miesto svečiams, reklamuoti būsimus renginius, šventes. Taip pat tokį ekraną galima „įdarbinti“ kaip audiogidą, teikiantį informaciją apie vietovę, lankytinas vietas, taip pat ši audiosistema gali būti pritaikoma žmonėms su regėjimo negalia ar prabilti keliomis kalbomis, gali būti komplektuojama su pagalbos - SOS įranga ir t.t.

Paprastai SUNECO stotelė užima apie 1,5 kv. m. plotą, jos aukštis apie 4 metrai. Jos korpusas metalinis, todėl stotelės - atsparios niokojimui. Stotelių išvaizda gali būti estettiškai priderinta prie aplinkos, jos formą ir dizainą galima koreguoti pagal poreikius. Lietuvoje jau yra įrengta daugiau nei 30 tokių stotelių (Neringoje, Klaipėdoje, Joniškyje, Žagarėje, Trakuose, Molėtuose, Biržuose, Radviliškyje, Elektrėnuose, Varėnoje, Kėdainiuose, Zarasuose, Kaune, Rietave ir kt.) Vienose savivaldybėse po vieną, o kitose - po 2-3 ar daugiau.

Ukmergės rajono savivaldybės administracija svarsto galimybę visam laikui įsigyti šį modernų ir gamtai draugišką įrenginį. Tuo tikslu Savivaldybės tinklalapyje yra paskelbta visuomenės apklausa „Ar reikia Ukmergei SUNECO paslaugų stotelės?“

Labai prašome pareikšti savo nuomonę, kuri mums yra svarbi.