Dilema: ar renovuoti ir plėsti Kėdainių sporto centro baseinus?

423944250_935829084820675_8805628063344430454_n
Kėdainiai
Kėdainių r. savivaldybės nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kėdainių r. savivaldybė

Vasario 21-ąją Kėdainių rajono savivaldybės vadovams ir tarybos nariams buvo pristatyta LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos plaukimo ir Kėdainių sporto centro Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų komplekso baseinų renovacijos ir plėtros galimybių tarpinė studija.

Ją parengė UAB „Eurointegracijos projektai“ specialistai. Jie apžiūrėjo ir įvertino Kėdainiuose esančius baseinus. Juos, pasak galimybių studijos rengėjų, norit iš pagrindų atnaujinti ir rekonstruoti paliekant ne tik plaukimo baseinus, bet ir įrengiant SPA bei pramogų zonas, reikėtų milijoninių investicijų.

Iš pirmo žvilgsnio apžiūrėjus baseinus, gali atrodyti, jog galima praplėsti jų erdves ir įrengti pirtis, sūkurines vonias bei vaikų vandens pramogų zonas. Deja, greta baseinų yra svarbios komunikacijų linijos, tad norint plėtros, pirmiausia reikėtų jas iškelti.

Pasak galimybių studijos rengėjų, baseinų rekonstrukcijos kaina pagal šiuolaikiškus poreikius, be tikslių skaičiavimų yra sunkiai nuspėjama, tačiau akivaizdu, jog pareikalautų ne vieno milijono.

Reikia gerai įvertinti situaciją ir spręsti, kam naudoti lėšas: ar renovuoti ir plėsti baseinus, kurie šiandien atitinka plaukimo reikalavimus, ar tokias dideles lėšas skirti kitų gyvenimo sričių gerinimui.