Dienos planą spausti iki dugno su kaupu įgyvendinęs Vaidotas Žala trečiajame greičio ruože – septintas

Lietuva
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pranešimas spaudai

Antradienį, sausio 3-iąją, neužsibuvę Al Ulos bivake Dakaro dalyviai pajudėjo link Chailio. „Teltonika Racing“ komandos ekipažas itin efektingai įgyvendino dienos planą spausti iki dugno. Iš 31-osios pozicijos startavę Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza trečiajame greičio ruože užėmė septintąją vietą.

„Šiandien keitėm du ratus, bet šįkart – dėl mano fokusų vairuojant. Akmenynuose – jokių problemų. Panašu, kad slėgio ir pakabos pakeitimai leido išspręsti tą problemą. Lėtesnių varžovų spausti dažnai neteko – aplenkėm gal septynis automobilius. Įpusėjus greičio ruožui ne kartą stipriai lijo ir kartais tiesiog plaukte plaukėm“, – po finišo kalbėjo lenktynininkas.

Niekas netrukdė palaikyti tempą

Pirmą padangą ekipažas pramušė po šuolio nesėkmingai nusileidę tiesiai ant akmens, o antrą – agresyviai šturmuodami kopose paliktas provėžas. Būtent važiuojant per lietų kitų ekipažų išraustomis ganėtinai giliomis vėžėmis visureigis atskiruose ruožuose kone plaukė.

„Diena buvo keistoka – didžiąją laiko dalį trasoje važiavome praktiškai vieni. Greitis buvo nemažas, todėl ir lenkimų mažiau pasitaikė. Patiems irgi buvo smagu, tikrai pasimėgavom lėkimu. O šiaip viskas gerai – rytoj vėl startuosim iš mūsų greitį atitinkančios startinės pozicijos“, – dienos įspūdžiais dalinosi V. Žala.

Po pakartotinių šuolių per žolėmis apaugusias kopas antradienį kentėjo abiejų sportininkų nugaros, todėl grįžę į bivaką abu su P. Fiuza pirmiausiai užsuks pas komandos kineziterapeutą. Tokios perkrovos sportininkų kūnams – Dakaro kasdienybė. Anot V. Žalos, svarbiausia, kad automobilis šiandien veikė be priekaištų.

Atsigriebė už praėjusią dieną

Nuo akmenų per pirmuosius du greičio ruožus jau spėjusiems pavargti lenktynininkams šį kartą buvo kiek lengviau. Pakeliui link Chailio jau netrūko ir smėlingų atkarpų, kurias įveikiant rizika prakirsti padangą – gerokai mažesnė. Antradienį su papildomais iššūkiais susidūrė ir patys Dakaro organizatoriai. Dėl sudėtingų oro sąlygų negalėjo kilti pirmosios pagalbos sraigtasparniai, todėl greičio ruožas buvo sutrumpintas iki 377 kilometrų.

„Prodrive Hunter“ automobiliais važiuojantys ekipažai antradienį pademonstravo, kad praėjusios dienos nesėkmė nebuvo dėsninga. Greičio ruožą laimėjo Guerlainas Chicherit, o trečias buvo kitą „Hunter“ visureigį vairuojantis Orlando Terranova. Tarp dviejų „Prodrive“ lenktynininkų įsiterpė antrąją vietą užėmęs Henkas Lateganas su „Toyota“. Sunkesnė diena buvo tik Sebastienui Loebui, kuris dėl techninio gedimo trasoje prastovėjo bent 20 minučių.