PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Sausio 6 d. 08:34

Didžiausios metų šventės Kaune pasibaigs Trijų Karalių iškilminga eisena

Kaunas

KTKC archyvo nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


66790

Sekmadienį Kauną pasveikins Trys Karaliai. Jų eisena Senamiestyje prasidės po pietų nuo Steigiamojo seimo aikštės per Vilniaus gatvę į Rotušės aikštę. O aikštėje vyks smagus teatralizuotas koncertas „Trys karaliai atkeliavo - visas svietas uždainavo“.

Kauniečius linksmins folkloro ansambliai „Žaisa“, „Kupolė“, „Ratilėlis“, „Piliarožė“, „Alda“, „Sodyba“, „Jotija“, šokio su ugnimi studija „Ugnies valdovai“

Tradicinę Trijų Karalių šventę, drauge su Kauno miesto savivaldybe, rengia jos įsteigtas Kauno tautinės kultūros centras. Anot jo atstovės Eglės Vindašienės, nuo seno žemdirbių tautose sausio 6-ąją dieną baigdavosi Saulėgrįžos šventė ir žmonės karnavalinėmis linksmybėmis pradėdavo žadinti šalčio sukaustytą žemę.

„Pažymint Tris Karalius, Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų katalikiškų kraštų, vaikščiojo ir tebevaikšto persirengėliai. Svarbiausius svitos dalyvius, „karalius iš Rytų“ - Kasparą, Merkelį ir Baltazarą - dažniausiai lydėdavo palydovai, persirengę žvaigžde, angelu, giltine, velniu. Tai - senovinė misterijų, vaikštynių tradicija, susišaukianti su būsimomis Užgavėnėmis. Iki šiol gyvuoja paprotys vilkti kaladę-blukį, kurti laužus, sudeginti senus kelmus, kad sėkmingai įsisuktų naujas metų ratas, o linksmas šurmulys ir ugnis padėtų Šviesai nugalėti Tamsą. Šią dieną likęs ir paprotys švento židinio anglimi ar bažnyčioje šventinta kreida virš durų, langų, ant daiktų užrašyti „karalių“ vardų raides su kryželiais, tikint, kad ženklai apsaugos nuo įvairių negandų ir piktųjų dvasių“, - primena šventės rengėjai iš Tautinės kultūros centro.

Sekmadienį trys rytų išminčiai - Kasparas, Merkelis ir Baltazaras - nešini smilkalais, mira, auksu, laimins kauniečius ir skelbs, kad jau baigiasi kalėdojimo laikas, tad metas vėl kibti į darbus. Šventę vainikuos liepsnojantys Saulės simboliai.

ELTA