Didžiausias kruizinis laivas bus sunaikintas, nesulaukęs pirmos kelionės?

Didžiausias kruizinis laivas bus sunaikintas, nesulaukęs pirmos kelionės?
Pasaulis
„YouTube“ stop kadras
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Savaitraštis „Etaplius“

1,2 mlrd. svarų vertės kruiziniam laivui, jau pramintam didžiausiu pasaulyje, gresia nemaloni lemtis. Laivas, pastatytas gabenti 9 000 keleivių, virs metalo laužu prieš pirmą savo kelionę, nebent bus rastas paskutinės minutės pirkėjas.

„Global Dream II“ yra didžiulis 20 denių, 342 m ilgio laivas, kuriame yra didelis lauko vandens parkas ir kino teatras. Tačiau dabar laivas gali būti paverstas metalo laužu, net nesulaukęs pirmos kelionės.

Jį pastatė Vokietijos ir Honkongo įmonė ir kruizinio laivo statyba buvo beveik baigta, kai metų pradžioje bendrovė pateikė bankroto bylą.

Statyba kainavo net 1,2 mlrd. svarų sterlingų, bet vis tiek pritrūko 200 mln. Ilgą laiką ieškota pirkėjo, kuris jį nupirktų už 900 mln. svarų sterlingų, kad išgelbėtų laivą nuo metalo laužo krūvos...

„Global Dream II“ pagal keleivių skaičių galėtų būti didžiausias kruizinis laivas pasaulyje. Dabartinis rekordas priklauso „Royal Caribbean“ laineriui „Jūrų stebuklas“, kuriame telpa
6 988 keleiviai.

Nepaisant viso to, pirkėjas laivui taip ir nebuvo rastas. Anot Vokietijos kruizų pramonės žurnalo „An Bord“, jis bus išmontuotas ir išparduotas. Varikliai ir kai kurios dalys parduodami, tačiau apatinis korpusas bus parduodamas aukcione kaip metalo laužas.

Viena iš pagrindinių problemų, trukdančių rasti pirkėją laivui, yra ta, kad jis sukurtas Azijos kruizų rinkai. Tai reiškia, kad, norint, jog laivas būtų tinkamas naudoti Europoje ar Šiaurės Amerikoje, turėtų būti labai pakeistas– tai apimtų kabinų, denio ir varymo sistemos kapitalinį remontą.

Tačiau dar neprarandama vilčių, kad brangus laivas vis tiek laiku suras pirkėją.

Parengta pagal Mirror.co.uk