Didžiausia Dembavos grėsmė – melioracijos griovys

Didžiausia Dembavos grėsmė – melioracijos griovys
Panevėžys
RIMVYDO ANČEREVIČIAUS nuotr.
Jūsų Panevėžys Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Nors artimiausiu metu Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba nepraneša apie galimus potvynius Panevėžio rajone, visgi dalis kraštiečių jau baiminasi dėl galimų užliejimų. Štai Dembavoje didžiausią grėsmę kelia melioracinis griovys, į kurį suteka vanduo.

Pakelia ant kojų

Velžio seniūnas Andrius Viržaitis atskleidė, kad ypač neramu dėl galimo potvynio buvo pirmadienį.

„Visuomet daugiausia nerimo sukelia tas melioracijos griovys. Jis uždaras, o vanduo buvo labai gausiai pakilęs. Suprantama, nes žemė įšalusi, todėl jis neturi kur įsigerti. Mes tądien su darbininkais intensyviai stebėjome vandens lygį griovyje. Per naktį vanduo nusileido, tad viskas baigėsi laimingai“, – pasakojo seniūnas ir pridūrė, kad minėtas griovys yra ir išsigelbėjimas, ir problema.

„Tai vienintelė vieta, kuri sugeria Dembavos vandenys, bet taip pat, matyt, nėra tinkamai apskaičiuotas griovio dydis, todėl griovys mus kartais pakelia ant kojų su tokiais ekstra atvejais. Galbūt, kai buvo kasamas griovys, Dembavoje gyveno mažiau žmonių, todėl tokio jo dydžio ir gylio pakako. Na, o dabar kartais užtenka, o kartais nebe. Vanduo iš griovio suteka į marias, tad visuomet svarbu stebėti, kad vaga nebūtų užsikišusi šakomis ar kitomis šiukšlėmis“, – paaiškino jis.

Na, o paklausus apie kitas seniūnijos gyvenvietes, seniūnas teigė, kad kitur tokių problemų nėra.

„Upė Juoda tvinsta, tačiau aplink ją yra tik žemės ūkio paskirties žemės, todėl pavojaus gyventojams nėra. Staniūnų tvenkinys vandenį laiko gerai, o Nevėžis, nors ir pakyla, bet pavojaus taipogi nekelia“, – komentavo A. Viržaitis.

Numatomi tvarkymo darbai

Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius taip pat patvirtino, kad rajone daugiausia nerimo sukelia būtent Dembavos griovys.

„Dar yra Vadoklių kanalas, kuris dažnai užsikiša, bet vis dėlto daugiausia problemų kyla dėl Dembavos. Yra duotas įsakymas darbininkams stebėti kanalų ir griovių vandens lygį, kad būtų galima numatyti nelaimes“, – sakė A. Pocius.

Na, o pasiteiravus, ar neketina spręsti Dembavos griovio problemos, vicemeras atskleidė, kad tvarkymo darbai numatomi jau šiemet. „Taip, esame numatę šiemet didinti griovį. Tačiau kol kas bėda yra aplinkiniai sklypai ir jų savininkai. Tikimės, kad viskas pavyks“, – teigė jis.