PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2017 m. Rugsėjo 5 d. 16:07

Didelės apimties baudžiamoji byla dėl sukčiavimo bus nagrinėjama Šiaulių apskrities VPK salėje

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


13814

Rugsėjo 6–7 dienomis Šiaulių apylinkės teismas didelės apimties baudžiamąją bylą dėl sukčiavimo nagrinės Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato posėdžių salėje. Šiaulių apylinkės teismas neturi galimybės vienoje posėdžių salėje sutalpinti visų proceso dalyvių. Iki šiol vyko nuotoliniai teismo posėdžiai, tačiau dėl didelės bylos apimties, daug kaltinamųjų, sudėtinga buvo organizuoti darbą ir užtikrinti tvarką posėdžių metu.

Minėtoje baudžiamojoje byloje yra 38 kaltinamieji ir 34 nukentėjusieji. Planuojama, kad rugsėjo 6–7 dienomis teismo posėdyje dalyvaus 19 kaltinamųjų, kurie yra suimti, ir tiek pat laisvėje esančių kaltinamųjų. Per dvi dienas teismas planavo apklausti daugiau nei 50 liudytojų.

Kaip pranešė Šiaulių apylinkės teismo posėdžių sekretorė Vaida Bagdonienė, daug liudytojų atsiuntė prašymus dėl nedalyvavimo posėdyje. Liudytojai nurodė tokias priežastis: dėl senyvo amžiaus; dėl to, kad nebeprisimena prieš 4–-5 metus vykusių įvykių; dėl didelio atstumo (liudytojai, kaip ir nukentėjusieji, gyvena įvairiose Lietuvos vietose).

Baudžiamojoje byloje dėl sukčiavimo prokuroras Žydrūnas Kungys perskaitė kaltinamąjį aktą, parodymus jau davė 34 kaltinamieji.

38 asmenys (32 vyrai, 6 moterys) kaltinami sukčiavimu organizuotoje grupėje, neteisėtu prisijungimu prie informacinės sistemos, neteisėtu disponavimu elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėtu mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimu ir valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens vardo pasisavinimu.

Per ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad kaltinamieji nuo 2012 m. birželio iki tų pačių metų lapkričio mėnesio skambindavo žmonėms ir įvairiais būdais bandydavo išvilioti jų pinigus. Kaltinamieji prisistatydavo banko, policijos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, prokuratūros ar ligoninės darbuotojais. Dažniausiai skambinusieji bandydavo įtikinti aukas, kad per jų sąskaitas „plaunami“ pinigai, todėl norint užkirsti kelią minėtiems nusikaltimams būtina padiktuoti prisijungimo prie elektroninės bankininkystės slaptažodžius ir kodus.