Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Pexels.com nuotr.
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
Nors didelės krūtys ne vienai moteriai sukelia diskomfortą, apie tai visuomenėje kalbama mažai. Kai kurios moterys baiminasi pokyčių, kitoms trūksta paskatinimo, tačiau pasiryžusios jai džiaugiasi ne tik dėl sveikatos, bet sugrįžusio pasitikėjimo savimi. Plačiau apie tai, kodėl moterys ryžtasi susimažinti krūtis, plačia dr. Saulius Vikšraitis.
1. Rūpinasi savo sveikata
Viena pagrindinių priežasčių, kodėl moterys renkasi atlikti krūtų mažinimo operaciją, yra susijusi su sveikata. Moterys, turinčios per didelę krūtinę, gali jausti fizinį diskomfortą, tokį kaip nugaros ir kaklo skausmai, kvėpavimo sutrikimai, odos uždegimai. Didelės krūtys neretai tampa išbandymu ir kūnui – jų svoris papildomai apkrauna sąnarius, tai taip pat riboja aktyvų judėjimą.
Krūtų mažinimo operacija ne tik sumažina diskomfortą, bet ir krūties vėžio riziką, nugaros ir kaklo skausmus. Ji yra neskausminga ir palyginti nesudėtinga. Paprastai procedūra trunka kelias valandas, po kurios pacientė lieka vienai nakčiai klinikoje. Per didelės krūtys yra sumažinamos pagal moters kūno sudėjimą, pakeliamos, joms suteikiama natūrali forma, o pertekliniai krūties audiniai yra pašalinami. Gijimo laikotarpis trunka nuo 7 iki 12 dienų, o po kelių mėnesių moterys gali užsiimti ir fizine veikla.
2. Paprasčiau sportuoti ir išsirinkti drabužius
Kita svarbi priežastis, kodėl moterys ryžtasi krūtų mažinimo operacijai, yra noras aktyviai sportuoti nejaučiant diskomforto ir skausmo. Didelis krūtinės svoris, kuris gali siekti daugiau nei 4 kilogramus, apkrauna nugaros raumenis ir stuburą, todėl aktyvi veikla tampa tikru iššūkiu. Nuo sporto atbaido ir odos pažeidimų tikimybė. Po krūtine oda nekvėpuoja ir prakaituoja gausiau nei kitose kūno vietose, todėl gali atsirasti karpų, egzemų ir kitų odos infekcijų.
Moteris pasirinkti šią procedūrą skatina ir galimybė nešioti drabužius, kurių norisi. Dažnai standartiniai viršutinių drabužių dydžiai nebūna pritaikyti prie didesnės krūtinės, todėl pasirinkimas gerokai sumažėja. Ne išimtis – apatinis trikotažas. Net ir patogiausių liemenėlių petnešėlės gali palikti sunkiai išnykstančių randų ant moters pečių, todėl didelės krūtinės savininkėms sunku išsirinkti tinkamą ir patogią liemenėlę.
3. Paskatina nėštumas ir kūno pokyčiai
Dalis merginų turi didelę krūtinę nuo pat paauglystės, bet ne paslaptis, kad krūtinė padidėja ir po gimdymo, kūdikio žindymo laikotarpiu ar priaugus daug svorio. Šie kūno pokyčiai lemia krūtinės formos pasikeitimą ir jos dydį. Pavyzdžiui, po kūdikio žindymo pieno liaukos susitraukia, todėl krūtinė praranda stangrią formą. Vis dėlto kai kurios moterys nerimauja, kad operaciją atlikti joms gali būti per vėlu – operacija atliekama įvairaus amžiaus moterims. Svarbiausia, kad pacientė būtų sveika ir toleruotų operaciją.
4. Operacija nesudėtinga
Krūtinės mažinimo operacijai ryžtasi vis daugiau moterų, nes ji yra mažai rizikinga, o gijimo laikas palyginti trumpas. Nors operacija nėra viena sudėtingiausių, rizika, kaip ir kiekvienoje chirurginėje intervencijoje, išlieka.
Po atliktos operacijos komplikacijos pasireiškia itin retai, o krūtinė nereikalauja išskirtinės priežiūros. Vis dėlto net ir po sumažinimo ir pakėlimo procedūros, kaip ir visas kūnas, krūtinė yra linkusi keistis, todėl po operacijos rekomenduojama dėvėti specialią liemenėlę.
5. Randai po operacijos – nežymūs
Daugumą moterų operacija gali gąsdinti dėl liekančių randų. Vis dėlto būtent krūtinės mažinimo operacija ne tik pasižymi itin maža komplikacijų tikimybe, bet ir nepalieka gilių randų. Norėdami pasiekti šį tikslą, plastinės chirurgijos specialistai naudoja tirpstančius siūlus, kurie išnyksta vos per vieną mėnesį ir pasišalina su organizmo skysčiais. Chirurginiais siūlais siuvama po oda, todėl lieka tik nežymių randų, kuriuos, laikui bėgant, sunku pastebėti.