PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Rugsėjo 17 d. 08:10

Devintus metus skaičiuojanti akcija „Visa Lietuva šoka“  kolektyvus subūrė ir Marijampolėje

Marijampolė

mmm.lt nuotr.

Greta PaulevičiūtėŠaltinis: mmm.lt


318893

Pastarosiomis dienomis Marijampolėje netrūko lietuvių tradicijų ir papročių puoselėtojų – šokių kolektyvai iš visos Lietuvos savo energija, šypsenomis ir meile liaudies šokiui papuošė visą miestą. Be šokių festivalio „Vaikystės glėby“, mūsų krašte taip pat vyko ir akcija „Visa Lietuva šoka“.

Ši akcija skaičiuoja jau devintus metus, kuomet rudenį suburia tūkstančius tradicinio šokio mėgėjų visoje Lietuvoje. Šią dieną šalies miestuose ir miesteliuose, aikštėse, kiemuose ar salėse – visa Lietuva ir vėl šoka kartu.

Prie šios idėjos įgyvendinimo prisideda daugybė šalies įstaigų, bendruomenių, mėgėjų iš bemaž visų Lietuvos savivaldybių, tarp jų ir Marijampolės.

„Nuolat prisijungia kolektyvai – tiek meno mokykla, tiek bendrojo lavinimo mokyklos, pavieniai šokėjai, žinoma, folkloro kolektyvai. Prisiminus tą pirmąją akciją, kai šoko vos keliolika porų, o dabar šoka, jei žiūrint į marijampoliečius šokėjus – tai ir 100 šokėjų. Taigi tikrai auga tas skaičius, o šiemet jis išaugo į daugiau nei tūkstantį, nes vyksta Respublikinis festivalis Vaikystės glėbyje“, – džiaugiasi Marijampolės kultūros centro renginių organizavimo sk. vyr. specialistė etnokultūrai Eglė Alenskaitė.

Šios akcijos tikslas – per tradicinius šokius vienyti Lietuvos žmones, stiprinti jų kultūrinės tapatybės pajautą, susiburti šalies miestuose, miesteliuose ir drauge visiems prisiminti, jog esame žinomi kaip kurianti, šokanti ir dainuojanti tauta, turinti ypatingas ir begalo gražias tradicijas.

„Apjungti visus – būtent panaudojus folklorinį šokį. Jungiama šokamoji tradicija, dainuojamasis folkloras, pasakojamasis folkloras. Tai yra jungianti mūsų tradicinį folklorą akcija, kuri kasmet auga, kasmet keičiasi, šokiai pateikiami vis kiti. Ir jeigu yra pajėgūs miestai, šokius pasiruošę – tai ir sušoka akcijos metu“, – pasakoja etninės kultūros ekspertė.

Gausus būrys šokėjų Jono Basanavičiaus aikštėje savo nuoširdžia meile šokiui parodė, kad mūsų visuomenėje neblėsta noras pažinti savo šaknis, domėtis tradicija ir visiems drauge puoselėti patriotiškumą.

#MARIJAMPOLĖ#VISA LIETUVA ŠOKA#TAUTINIAI ŠOKIAI