Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Kiekvienas konkursas pažymėtas jauduliu.
Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt
Įprasta apie derlių kalbėti rudenį, o štai kultūros darbuotojai savo darbo vaisius skinti pradėjo jau pavasarį – į Kaišiadoris vienas po kito keliauja laureatų diplomai bei padėkos raštai iš įvairių respublikinių renginių ir konkursų. Apie tai „Atspindžiams“ pasakoja Kaišiadorių kultūros centro laikinai einanti direktoriaus pavaduotojos pareigas Modesta Kalinauskienė ir parodų organizatorė Lina Urbanavičienė.
imageaxeu0z.png
„TRAMTATULIUI“ NUSKAMBĖJUS
Tradicinis Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „Tramtatulis 2019“, skatinantis jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius folkloro atlikėjus – dainininkus, muzikantus ir pasakotojus – šiemet skirtas lietuvių tautosakos rinkėjo ir leidėjo Antano Juškos 200 metų sukakčiai paminėti.
Ir jeigu garbusis tautosakininkas kažkur pro debesėlį iš aukštybių būtų stebėjęs mūsų kraštą, tai, be abejo, būtų pasidžiaugęs, nes į vietinį turą Kaišiadoryse sugužėjo net 17 atlikėjų. Konkurso komisija (Rumšiškių kultūros centro folkloro ansamblio „Nedėja“ vadovė Lorita Kulakauskienė su Kaišiadorių meno mokyklos pedagogėmis Sigita Adžgauskiene ir Regina Girčiene), vadovaujamos pirmininkės – Kauno I muzikos mokyklos mokytojos ekspertės metodininkės Giedrės Ramunės Pečiulienės, vertino atlikimo stilių, įtaigumą, meistriškumą, sceninę kultūrą, pasirinktų kūrinių meninę vertę.
Kiekvienas dalyvis – tai savotiškas „perliukas“ – juk labai gražu ir gera matyti savo tautos kūrybą atliekančius vaikus. Iš Rumšiškių krašto, vietos kultūros centro, vietiniame ture varžėsi Vitos Braziulienės parengti penkiametis P. Austynas bei šešiamečiai A. Danilevičiūtė, T. Ivanauskaitė, V. Lazauskas, septynmetė M. Kalinauskaitė, devynerių B. Markevičius ir L. Rimšelytė.
Rumšiškėnus atstovavo ir Daivos Redžepovienės mokinė šešiametė R. Bražionytė iš Rumšiškių lopšelio-darželio. Kaišiadorių kultūros centro „Žilvitos“ vadovė Laima Morkūnienė į konkursą atlydėjo vos ketverių J. Ratkevičiūtę ir devynmetį A. Urbanavičių (Algirdas – nuo Žiežmarių kultūros centro). Pravieniškių lopšelio-darželio auklėtinius – keturmetę L. Kalkytę ir šešiametę K. Žuravliovą konkursui parengė Stanislovas Straševičius ir Eglė Pranckevičienė.
Ypatingai komisija džiaugėsi iš Palomenės kultūros centro Zūbiškių padalinio atvykusia aštuoniolikmete V. Taparauskaite, kurią parengė Valerija Jankauskienė – tokio amžiaus atlikėjų, pasirinkusių liaudies dainas, deja, pasitaiko retokai...
Būrį šaunių pasakorių parengė legendinio „Brastos“ teatro vadovė, Kruonio kultūros centro Kalvių padalinio darbuotoja Janė Bernotienė – tai devynmetė G. Grajauskaitė, vienuolikmetis A. Marčius ir šešiolikmetis R. Orinas.
Komisijos sprendimu į regioninį Dzūkijos turą deleguoti Jorė Ratkevičiūtė (vad. L. Morkūnienė), Rusnė Bražionytė (vad. D. Redžepovienė), Toma Ivanauskaitė (vad. V. Braziulienė), Medeina Kalinauskaitė (vad. V. Braziulienė), Bernardas Markevičius (vad. V. Braziulienė), A. Urbanavičius (vad. V. Braziulienė), Ramūnas Orinas (vad. J. Bernotienė) ir Vaiva Taparauskaitė (vad. V. Jankauskienė).
Reikia pasakyti, kad regioniniame ture mūsų rajono dainorėliams sekėsi neprastai, trys iš jų gavo kelialapius į „Tramtatulio“ nacionalinį ratą, kur susitiko patys talentingiausieji iš visos Lietuvos.
Tad žiežmariškis Algirdas Urbanavičius gavo progą nacionaliniame ture sudainuoti savo šaunias daineles, o Ramūnas Orinas – visai Lietuvai paporinti apie kaimo vaiduoklius. Į nacionalinį turą taip pat deleguota Vaiva Taparauskaitė.
Nacionaliniame ture išrinkti 37 laurearatai ir 49 diplomantai. Sveikiname diplomantą iš mūsų rajono, kuris birželio 8-ąją kartu su kitais laureatais bei diplomantais apdovanojimą atsiims Kauno muziejaus A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje. Tai – Janės Bernotienės mokinys šešiolikmetis pasakotojas Ramūnas Orinas iš Kruonio kultūros centro. Džiaugiamės ir didžiuojamės!
VARŽĖSI DĖL „SIDABRO VAINIKĖLIO“
Lietuvos moksleivių dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“ rajoniniame ture sulaukė gražaus būrio jaunųjų auksarankių. 9-14 metų grupėje su savo darbais pasirodė 25, o 15-19 metų – 11 moksleivių.
Šiais laikais, kai dauguma jaunimėlio laiką mieliau leidžia spaudinėdami mobiliojo mygtukus, toks skaičius vaikų, paauglių ir jaunuolių – tikrai gražus ir džiuginantis. Jaunieji meistreliai pristatė keramiką, karpinius, medžio dirbinius, tekstilę, sodus, margučius...
Įvertinusi pateiktų darbų kokybę bei liaudies amatų tęstinumą juose, komisija pačius geriausius delegavo į regioninį turą, kur dėl teisės būti geriausiais varžėsi 20 talentingų mokinių, pristačiusių 40 darbų. Alytuje sekėsi ir rajoninio turo nugalėtojams, ir savarankiškai regioniniame ture dalyvavusiems Rumšiškių kultūros centro Pravieniškių vaikų keramikos būrelio (vad. Audronė Skarbaliūtė) auklėtiniams.
Teisę dalyvauti nacionaliniame „Sidabro vainikėlio“ ture pelnė Ritos Galkuvienės mokinė Ariana Tiukšaitė (karpiniai) bei Mindaugo Kapačiūno mokinys Arijus Petrulėnas (medžio drožyba), abu jie – iš Kaišiadorių kultūros centro; taip pat Audronės Skarbaliūtės mokiniai Milda Subačiūtė ir Nedas Tumas (keramika, Rumšiškių kultūros centro Pravieniškių vaikų keramikos būrelis).
Ne tuščiomis iš regioninio turo grįžo ir kiti mūsų rajono atstovai: trečias vietas užėmė Kristinos Zazerskienės mokiniai ir – šiltas sutapimas – vaikai Rapolas bei Neringa Mėja Zazerskiai. M. Kapačiūno auklėtinis Kevinas Kučinskas (medžio drožyba), R. Galkuvienės mokinys Justas Kaulakis (karpiniai) bei Jurgitos Gustainienės mokinė Miglė Aleknavičiūtė (keramika) pelnė antrąsias vietas. Visi trys – iš Kaišiadorių kultūros centro. Rumšiškių kultūros centro Pravieniškių vaikų keramikos būrelis su savo vadove A. Skarbaliūte, be dviejų laureatų, parsivežė dar 5 prizines vietas.
Belieka pasveikinti ir palinkėti sėkmės nacionaliniame ture, kuris gegužės 31 dieną įvyks Kėdainiuose.
KAIP IŠ GAUSYBĖS RAGO
Kaip iš gausybės rago pribyrėjo ir kitų apdovanojimų. Iš tautosakos varžytuvių „Tautosakos malūnas“ Laimos Morkūnienės auklėtiniai į Kaišiadoris parsivežė III vietos diplomą. Margaritos Rainienės kolektyvas „Vizijos“ XII šalies šokių festivalyje-konkurse „Norim kilt“ apdovanotas padėka, o tarptautiniame šokių konkurse „Euro dance 2019“ „Vizijų“ paaugliai laimėjo I vietą, jauniai – II.
Marijampolėje vykusiame respublikiniame keramikos konkurse ,,Sveikas maistas” . 610 metų amžiaus grupėje Liepa Meilutytė su darbu ,,Sveikoji gražioji kriaušė” laimėjo I laipsnio diplomą, o Raimonda Zaksaitė su darbu ,,Daržovių asorti” - II laipsnio (vad. Jurgita Gustainienė).
Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro tarptautinio piešinių konkurse „Trijų spalvų istorija“nominacijas už kūrybiškumą pelnė R. Galkuvienės auklėtiniai Vestina Petruškevičiūtė, Pijus Jakimavičius, Beatričė Rauluševičiūtė ir Ula Vanaitė.
O ir apskritai, kultūriniai darbai vienas kitą veja – balandžio 26-ąją nuskambėjo finalinis „Talentingo jaunimo“ renginys, gegužės 3-ąją – Kaišiadorių ir Krakių kultūros namų jaunimo folkloro ansambliai kviečia į koncertą „Pro vario vartus saulė tekėjo“; gegužės 6-ąją Kaišiadorių kultūros centre duris atveria Justinos Kiuršinaitės tapybos paroda.
Gegužės 9-11 dienomis sparnus išskleis projektas „Vaidinam vieną pjesę“, gegužės 27-ąją startuoja renginių ciklas „Geležinkeliu riedantis šimtmetis“, kurio metu Kaišiadorių geležinkelio stotyje vyks 3 renginiai...
Tad pavasaris Kaišiadoryse – žydintis visomis prasmėmis!
Romualda Suslavičienė
Kaišiadorių kultūros centro nuotr.