Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ renka kandidatą prezidento rinkimams: S. Skvernelis šalies vadovo posto nesieks

andrius ufartas elta nuotr skvernelis
Lietuva
ELTA / Andrius Ufartas nuotr.
Augustė Lyberytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Šeštadienį posėdžiaujanti Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ politinė taryba renka partijos kandidatą kitų metų prezidento rinkimams.

Partijos skyriai iškėlė 5 pretendentus tapti kandidatais į prezidentus: partijos pirmininką Saulių Skvernelį, Seimo narius Liną Kukuraitį, Vytautą Baką, Algirdą Butkevičių bei buvusį NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoją Giedrimą Jeglinską.

Visgi, politinės jėgos lyderis S. Skvernelis, kalbėdamas partijos kolegoms, nurodė atsisakantis varžytis dėl nominacijos tapti partijos remiamu kandidatu – nors, pasak jo, „tikrai yra geroje formoje“.

„Kartais treneris nusprendžia, kad tose rungtynėse dėl taktinių sumetimų žaidėjas neturi išeiti į aikštelę, nes galbūt jis bus panaudotas kitoms ne mažiau svarbioms rungtynėms“, – kalbėjo S. Skvernelis ir paprašė partijos kolegų supratimo.

V. Bakas: Prezidentūra prarado moralinio autoriteto pozicijas

„Vardan Lietuvos“ skyrių paramos sulaukęs parlamentaras V. Bakas, kalbėdamas partiečiams, teigė, kad šaliai trūksta lyderystės.

„Lietuvai reikia proveržio, reikia telkiančios idėjos. Lietuvos politika, deja, užstrigo įstrigo konformizmo, prisitaikymo uždarame rate“, – kalbėjo V. Bakas.

„Lietuvos žmonės iš tiesų verti daugiau“, – kalbėjo jis.

Politikas nurodė, kad, jo manymu, valstybės vadovas turi būti moralinis autoritetas, užtikrinantis teisės viršenybės principus ir žmonių saugumą.

Tačiau, jis konstatavo, kad šiandien Prezidentūra prarado moralinio autoriteto vardą.

„Deja, per pastaruosius metus Prezidentūra prarado moralinio autoriteto pozicijas ir į atsiradusį moralios politikos vakuumą niekas nepretenduoja“, – stebėjosi V. Bakas.

„Dar prieš kelis metus būtų buvę sunku įsivaizduoti – bent jau man – kad nuo prezidento teks ginti sąžiningai savo darbą dirbančius pareigūnus, rizikuojančius pareigūnus. Kad prezidento rankomis bus persekiojami savo pareigas sąžiningai atlikę ministrai, o prieglaudą jo aplinkoje atras kadaise stambias korupcines grupes aptarnavę veikėjai“, – sakė jis.

A. Butkevičius: ši valdžia arogancijos klausimą iškėlė į aukščiausią lygį

Savo kandidatūrą pristatydamas ekspremjeras Algirdas Butkevičius bedė pirštu į šiandieninius Lietuvos ekonominius iššūkius – atlyginimų skirtumus, infliacijos rodiklius

„Atrodo, kad Lietuvoje pinigų kiekis išaugo labai stipriai (...), bet kažkodėl pajamų nelygybė didėja, socialinė atskirtis didėja“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Visgi, politikas negailėjo kritikos ir dabartinei valdančiajai daugumai – dėl, pasak jo, politinės kultūros stokos ir arogancijos.

„Klausimas – ar šiandien valstybėje dominuoja arogancija? Dabar šita valdžia arogancijos klausimą iškėlė į aukščiausią lygį“, – tvirtino jis, atkreipdamas dėmesį, kad arogancija pasireiškia ir valdančiosios daugumos gretose, ir santykiuose su prezidentu bei opozicija.

„Jeigu iš opozicijos per Vyriausybės valandą yra užduodamas klausimas energetikos ministrui, premjerei, tai pirmiausiai žmonės, kurie yra valdžioje, turėtų demonstruoti asmenines vertybes, patirtį, žinias – jie turi atsakyti į klausimą, o ne įžeidinėti tam tikrus politinius ar kitus žmones“, – pastebėjo jis.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ įsteigta 2022 metais.

Partijos lyderis – ekspremjeras Saulius Skvernelis – dalyvavo 2019 m. prezidento rinkimuose ir liko trečias. Tuo metu kitas buvęs ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius yra dalyvavęs 2009 m. šalies vadovo rinkimuose, bet liko antras.

ELTA primena, kad artimiausi Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 m. gegužę.

Šiuo metu apie keliamas ar remiamas kandidatūras paskelbė 3 partijos. Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus rinkimuose atstovaus premjerė Ingrida Šimonytė, Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos kandidatas bus Aurelijus Veryga, o Lietuvos regionų partija rems Kazlų Rūdos mero, Manto Varaškos kandidatūrą.

Taip pat žinomi 3 save išsikėlę kandidatai: gydytojas Eduardas Vaitkus, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus ir aktyvistas Antanas Kandrotas.