Demografija: Šilutės rajone vis dažniau minimi gimę, mirę, susituokę ar išsiskyrę užsienyje

Klaipėda
Pixabay.com nuotr.
Petras Skutulas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad per tris pirmuosius šių metų mėnesius rajone sulaukta 85 naujagimių, mirė 179 žmonės, 20 santuokų, 23 poros iširo.

Gera žinia yra ta, kad kovą sulaukta 34 naujagimių, tokių skaičių nebuvo nei sausį, nei vasarį.  Štai vasarį, paskutinį žiemos mėnesį, Šilutės rajone sulaukta 22 naujagimių, mirė 61 asmuo, buvo 10 santuokų, 5 poros iširo. Palyginus su sausio mėnesiu, didelių pokyčių nėra: buvo 29 naujagimiai, 60 mirčių, 2 santuokos ir 8 ištuokos.

Populiarūs vardai vasarį buvo Gustas, Dominykas, Adelė ir Iglė, beje, pastarasis vardas buvo populiarus ir šių metų sausį. Reti vardai vasarį buvo Povilas, Aironas, Vėja, Andrėja. Kovas įnešė pokyčių: populiarūs buvo Jokūbo, Ado, Sofijos ir Kamilės vardai, o retus galima pavadinti tikrai retais, tai Teodoras, Herkus, Aurora, Jomilė.

Kovą rajone įregistruoti 34 naujagimiai – 15 berniukų ir 19 mergaičių, iš jų 13 sulaukė šilutiškių šeimos, 5 naujagimiai gimė užsienyje.

Šiais metais naujagimių sulaukta perpus mažiau negu rajone mirė žmonių.

Užsienis minimas ir analizuojant mirtingumo duomenis: kovą rajonas neteko 27 vyrų ir 31 moters, mirė 24 Šilutės miesto gyventojai, 2 vyrai mirė užsienyje. Beje, visus tris šių metų mėnesius užsienyje mirė po du Šilutės rajono gyventojus, visi – vyrai.

Kovą buvo 8 santuokos, dvi iš jų – užsienyje. Metų pradžia santuokomis neišsiskiria: per 3 mėnesius tebuvo 20.  Ir iš 10 kovą iširusių šeimų dvi irgi gyveno užsienyje. Šiemet iširo 23 šeimos, 16 vaikų liko gyventi su motina, su tėvu – nė vieno.