PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2021 m. Spalio 13 d. 11:07

Dėmesio: šie simptomai praneša apie rimtą pavojų sveikatai

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


190905

Siaučiant koronavirusui vis dažniau pacientus kamuoja kraujo krešuliai. Ši būsena susidaro ne tik po vakcinacijos ar persirgus Covid-19, dažnai tikimybė susidaryti krešuliui atsiranda senstant, o kai kuriais atvejais kamuoja ir jaunus, darbingo amžiaus žmones.

Kokie žmonės turi didžiausią riziką?

Venų trombozė dažniausiai pasireiškia kojose, šlaunyse arba dubenyje, bet gali atsirasti ir kitur.

Kartais kraujo krešulys gali nukeliauti venomis į rankas arba plaučius. Didžiausią riziką turi plaučių, širdies nepakankamumu sergantys asmenys, persirgę ar vis dar besigydantys vėžį asmenys arba vartojantys estrogeną pacientai.

Krešulius sukelia ne tik ligos

Su kraujo krešuliais susidurti gali ne tik gretutinių ligų turintys asmenys, bet ir nėščiosios, ilgai sėdimą darbą dirbantys asmenys, rūkantieji. Taip pat medikai įspėja, kad kraujo krešulių rizika šiems žmonėms padidėja po ilgos kelionės automobiliu arba lėktuvu.

Simptomai

Kraujo krešulys sukelia įvairius simptomus, tokius kaip: odos jautrumas, kuris jaučiamas sveikoje, nepažeistoje odos vietoje, jaučiamas tinimas, karštis. Taip pat oda, kur yra kraujo krešulys, gali būti paraudusi, ištinusi, tą vietą ima skaudėti.

Plaučiuose kraujo krešulys sukelia sunkumus kvėpuoti, krūtinės skausmus, kurie stiprėja giliai įkvėpus. Pacientas gali kosėti krauju. Jaučiami širdies permušimai, greitesnis pulsas vos pajudėjus. Taip pat esant įprastam fiziniam krūviui jaučiamas silpnumas, žmogus gali nualpti.

Gydymas

Nustačius, kad žmogus kenčia nuo susidariusio kraujo krešulio skiriami kraują skystinantys vaistai, esant reikalui, gali būti paskirta operacija.

Parengta pagal Foxnews informaciją