DĖMESIO: pakeista seminaro „Kas yra žaliasis vandenilis ir e. metanolis“ data

European Energy
Lietuva
Organizatorių nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

„European Energy“ informuoja apie pakeistą seminaro datą, kuris vyks Naujosios Akmenės kultūros rūmuose, adresu Nepriklausomybės al. 25. Seminaras apie vandenilio ir e. metanolio gamybą vyks 2024 m. kovo 5 d., 18:00 val.

Renginyje susitiksite su žaliojo vandenilio ir e. metanolio ekspertais ir „European Energy“ atstovais, kurie pristatys panašius projektus, vykdomus kitose šalyse.

Power to X technologija leidžia gaminti vandenilį ir žaliuosius degalus, kurie ateityje pakeis iškastinį kurą sunkiai elektrifikuojamuose sektoriuose, pavyzdžiui, aviacijos, laivybos ir kai kuriose sunkiosios pramonės šakose. Be to, pasitelkiant šią technologiją galima palengvinti perėjimą prie ekologiškesnių alternatyvų.

Naudojant atsinaujinančiąją energiją sintetiniams degalams gaminti, galima smarkiai sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, palyginti su tradiciniu iškastiniu kuru. Tai padėtų sumažinti valstybės priklausomybę nuo importuojamo iškastinio kuro ir padidinti šalies energetinį saugumą.

Suprantame bendruomenių susirūpinimą dėl šios naujos technologijos. Galime pasakyti, kad esame dar labai ankstyvame etape iki bet kokių gamyklų statymo planų. Pakeliui norime sudaryti galimybę vietos gyventojams išsakyti savo mintis ir nuomonę, todėl prieš pradėdami svarstyti konkrečius projektus kviečiame į informacinį susitikimą, kuriame plačiau papasakosime apie žaliojo vandenilio ir e. metanolio gamybos technologiją“, – teigia Tadeušas Konkovskis, „European Energy“ Lietuvos padalinio direktorius.

European Energy“ – tai viena pirmaujančių įmonių pasaulyje, plėtojanti ir kurianti žaliojo vandenilio ir e. metanolio įrenginius. Šiuo metu Danijoje ji stato pirmąją pasaulyje didelio masto e. metanolio gamyklą, kuri turėtų pradėti veikti dar 2024 m. Įmonės atstovai teigia, kad čia pagamintas e. metanolis bus naudojamas kaip degalai pirmajam pasaulyje CO2 neutraliam krovininiam laivui „Laura Maersk“.

Daugiau informacijos apie vandenilio ir e. metanolio gamybos technologiją rasite čia

Reklama