PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Lapkričio 22 d. 13:41

Dėmesį skyrė gyvūnų globos namams

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


61404

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas šią savaitę apsilankė Ukmergės gyvūnų globos namuose VšĮ „Klajūnas“ ir susipažino su įstaigos veikla bei funkcijomis, benamių gyvūnų globa ir su ja susijusiomis problemomis bei aptarė galimus būdus joms išspręsti.

„Ieškosime būdų ir galimybių kaip labiau padėti šiai savanoriškai organizacijai, besirūpinančiai mūsų rajono benamių gyvūnų priežiūra ir globa. Labai vertinu gyvūnų globos namų įkūrėjos ir vadovės Ilmos Germanienės bei jos bendraminčių iniciatyvą, pastangas ir užsispyrimą įkuriant gyvūnų globos namus, už augantį entuziastų ir gyvūnų mylėtojų būrį“, - sakė Ukmergės rajono savivaldybės meras R. Janickas.

Pivonijos seniūnijos III Antakalnio kaime buvusių dirbtuvių 0,063 ha teritorijoje VšĮ „Klajūnas“ įsikūrė prieš pusantrų metų. Šiuo metu prieglaudoje įkurdinti ir savanorių prižiūrimi gyvena 128 buvę benamiai gyvūnai. Jiems ieškoma naujų šeimininkų.

„Prieglauda perpildyta. Pirmą kartą savo darbo praktikoje susiduriame su tuo, jog atsikratoma, ne ką tik gimusiais, kaip anksčiau buvo įprasta, o jau suaugusiais, „senjorų“ amžiaus gyvūnais. Per vieną dieną teko priimti net 9 tokius šunis. Dažniausiai juos randame iš ryto paliktus prieglaudos teritorijoje. Nežinau kas darosi su žmonėmis – kai kurie iš jų gyvūnus kada nori, tada įsigyja, kada nori – išmeta, paleidžia“,- sakė VšĮ „Klajūnas“ įkūrėja ir vadovė Ilma Germanienė.

Pasak jos, savanoriška organizacija VšĮ „Klajūnas“ neturi pakankamai lėšų, kad galėtų tinkamai pasirūpinti didesniu benamių gyvūnų kiekiu. Tokia galimybė būtų, jei ši įstaiga galėtų bent jau minimaliai suremontuoti senos statybos buvusių dirbtuvių garažus, kuriuos yra išsipirkę.

„Dabartinėje situacijoje dažnai tenka net stabdyti naujų gyvūnų priėmimą vien dėl vietos trūkumo“, - teigė I. Germanienė.

Prieglaudai labai reikia žvyro, kad bent kiek aptvarkyti kiemą, nes neįmanoma čia vaikščioti, ypač po lietaus. Kita ne mažesnė problema – kiauros statinio sienos ir stogas. Dėl kritiškos jų būklės negalima čia įrengti vidinių voljerų gyvūnams. Prieglauda neturi vandens – savanoriai kasdien po 150 litrų ir daugiau jo atsiveža iš namų. Tik pernai čia pavyko įsirengti elektrą. Tad elektriniame virdulyje pasišildę vandens, savanoriai, nešaldami rankų, gali kasdien išplauti gyvūnų maistui skirtus indus.

„Pastovių savanorių komandą sudaro 8 ukmergiškiai. Sulaukiame ir laikinų savanorių, tačiau jų skaičius priklauso nuo sezoniškumo, oro sąlygų ir kt. Savanoriai į prieglaudą atvyksta savo transportu du kartus per dieną. Kaskart, kol pamaitina, pagirdo, pavedžioja prieglaudoje esančius gyvūnus, dezinfekuoja indus bei jų guolius, užtrunka po kelias valandas“, - teigė Ukmergės gyvūnų globos namų vadovė.

VšĮ „Klajūnas“ priglaustus gyvūnus gydo ir jiems būtinąją medicininę pagalbą suteikia trys veterinarinės gydyklos. Jų paslaugos per mėnesį atsieina ne vieną tūkstantį eurų.

Ukmergės rajono savivaldybė remia tik benamių šunų ir kačių kontrolės programą, kurią vykdo Ukmergės miesto seniūnija. Šiais metais iš biudžeto tam skirta 10 tūkstančių eurų.

Daugiau nei 40 proc. šios sumos sudaro seniūnijos darbuotojo, kuris pagal gautus pranešimus sugauna ir į VšĮ „Klajūnas“ pristato valkataujančius gyvūnus, atlyginimas, o likusią sumos dalį - vienkartinis pristatymo mokestis, kurį seniūnija sumoka VšĮ „Klajūnas“ už tai, kad pristatyti šunys būtų „sučipuoti“, katės – sterilizuotos, o katinai – iškastruoti.

2017 metais VšĮ „Klajūnas“ iš viso priglaudė 258 gyvūnus. Galimybės gyventi ir rasti jaukius namus laukė 87 katės, 153 šunys, 1 šeškas, 2 ežiukai ir 2 balandžiai. Prieglaudos savanoriai namus surado 72 katėms, 124 šunims ir šeškui. Balandžiai buvo perduoti šiuos paukščius auginantiems žmonėms, ežiukus pavyko pagydyti ir jie buvo paleisti rastoje teritorijoje, kad sėkmingai grįžtų į savo įprastas vietas.

Nuo šių metų sausio 1-osios iki lapkričio 1-osios į Ukmergės gyvūnų globos namai iš viso sulaukė 316 gyvūnų.

Šiai dienai prieglaudoje yra 47 šunys ir 18 kačių, 12 šunų ir 33 katės glaudžiasi savanorių namuose, 3 šunys ir 4 katės – pas globėjus, o dar 5 šunys ir 4 katės yra gydomi veterinarinėje klinikoje.