„Delfino“ plaukikai baigė pasirodymą olimpinėse žaidynėse

Danas Rapšys. Aniko Kovacs, European Aquatics archyvo nuotr.

Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“Šaltinis: Etaplius.LT

312192

Vyrų plaukimo rinktinei olimpinės žaidynės Paryžiuje jau baigėsi. Aukščiausią vietą iškovojo Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ sportininkas Danas Rapšys.

Savo mėgstamoje 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje D. Rapšys užėmė penktą vietą. Distanciją jis įveikė per 1 min 45,46 sek. (25 dalyviai). Dalyvaudamas dukart ilgesnėje distancijoje tuo pačiu plaukimo stiliumi, jis finišavo per 3 min. 46,27 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė dešimtą vietą. Dėl medalių šioje rungtyje kovojo 37 sportininkai.

Paskutinėje, individualioje 100 m plaukimo laisvu stiliumi, rungtyje lietuvis pelnė 20 vietą (48,53 sek.; 79 dal.)

Plaukimo centro „Delfinas“ atstovas Andrius Šidlauskas vyrų 100 m plaukimo krūtine rungtyje užėmė 20 vietą (1 min. 0,29 sek.; 36 dal.)

Abu plaukikus treniruoja „Delfino“ treneris Paulius Povilionis ir Palangos sporto centro trenerė Ina Paipelienė.

Lietuvos vyrų plaukimo komanda olimpinėse žaidynėse, estafetės 4x200 m laisvu stiliumi rungtyje, liko priešpaskutinė – 15-ta. Distanciją lietuviai įveikė per 7 min. 16,61 sek.

Birželio mėnesį vykusiame Europos čempionate Lietuvos komanda dalyvavo kitokios sudėties. Tąkart lietuviai (D. Rapšys, Tomas Navikonis, Tomas Lukminas, Kristupas Trepočka) tapo Europos plaukimo čempionais, tačiau pajėgiausia sudėtimi startuoti olimpinėse žaidynėse jie negalėjo.

Pagal olimpinių žaidynių atrankos taisykles, estafetėje du sportininkai turi būti įvykdę olimpinius normatyvus individualiose rungtyse, tad K. Trepočką pakeitė A. Šidlauskas, kuris įprastai varžosi plaukimo krūtine rungtyse.

Andrius Šidlauskas. Dariaus Kibirkščio, LTUAquatics archyvo nuotr.