PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Spalio 5 d. 08:45

Dėl Zauerveino gatvės - siūlo kreiptis net į STT

Klaipėda

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


189980

Klaipėdos savivaldybės valdininkai pripažino, kad J. Zauerveino gatvės remontas buvo pradėtas negavus miesto Tarybos pritarimo. Nors tokį akibrokštą siūloma vertinti kaip žmogišką klaidą, tačiau pasigirdo siūlymų kreiptis ir į STT, kad būtų atliktas tyrimas, mat galimai tokia praktika mieste taikoma ne pirmą kartą.

Po to, kai visa Klaipėda sužinojo, kad Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis gyvena J. Zauerveino gatvėje, paaiškėjo, kad gatvė pradėta remontuoti nesutvarkius visų juridinių formalumų.

Nors praėjusią savaitę Taryba patvirtino Strateginio veiklos plano pakeitimus ir J. Zauerveino gatvės remontą „legalizavo“, pati sistema, kaip Klaipėdos mieste yra priimami sprendimai dėl gatvių remonto, kelia labai daug klausimų.

Praėjusią savaitę vykusiame Antikorupcijos komisijos posėdyje pasigirdo net siūlymas kreiptis į STT, kad tyrimą atliktų teisėsauga.

Į komisiją dėl gatvės remonto kreipėsi Tarybos narė Vaida Raugelė. Tačiau galiausiai Sauliaus Budino vadovaujama komisija nutarė apsiriboti vidiniu tyrimu ir palaukti, kol išvadas pateiks Klaipėdos savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba.

Kaltų neįvardino

Klaipėdos miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė Antikorupcijos komisijos posėdyje teisinosi, kad tuo metu, kai nelegaliai buvo pradėtas J. Zauerveino gatvės remontas, ji atostogavo, o jos pavaldiniai nesužiūrėjo procedūrų. Anot jos, įvyko „žmogiška klaida“, nes viską buvo skubama daryti tam, kad dar šiemet būtų spėti panaudoti papildomai į miesto biudžetą gauti daugiau nei 8 milijonai eurų gatvių remontui.

Klaipėdos miesto Senamiesčio seniūnaitis Renaldas Kulikauskas kėlė atsakomybės kausimą, nes jei „vadovė atostogauja, tai yra pavaduotojai“. Tikėtina, kad tolimesnis tyrimas atsakys į klausimą, kas vis dėlto kaltas dėl susidariusios situacijos.

Tačiau R. Kulikauskas mano, kad didžiausia problema yra I. Šakalienės nekompetencija, nes, jo nuomone, tokios situacijos skyriuje kartojasi jau ne pirmą kartą.

Į tokią repliką karštai sureagavo I. Šakalienė, kuri tai įvertino kaip įžeidinėjimą, tačiau kartu pripažino, kad panašių situacijų yra buvę ir anksčiau.

Nėra tvarkos

Tačiau niekas taip ir negalėjo paaiškinti, kaip apskritai J. Zauerveino gatvė atsidūrė tarp remontuojamų. Anot I. Šakalienės, dar 2018 metais ši gatvė buvo įtraukta į trejų metų strateginį veiklos planą kaip reikalaujanti remonto. Vėlesniais metais ji iš šio plano dingo ir vėl ten atsirado tik jau gesinant kilusį skandalą Tarybos sprendimu praėjusią savaitę.

„Skaidrumo klausimai kelia labai daug nerimo. Atrodo, kad administracija daro, ką nori, o mes, politikai, ateiname tik rankas pakelti“, - Tarybos posėdžio metu piktinosi Judita Simonavičiūtė.

Aiškėja, kad painiavos įneša tai, kad Savivaldybėje nėra patvirtintos oficialios tvarkos, kuria vadovaujantis būtų priimami sprendimai dėl duobių lopymo miesto gatvėse. Nors teisės aktai nereikalauja, tokią tvarką turi apie pusę Lietuvos savivaldybių. Apie jos būtinumą jau kalbama ir Klaipėdoje.

Taip pat kyla klausimas, ar nereikėtų aiškiau dėlioti prioritetus ir priimant spendimus dėl daugiabučių kiemų tvarkymo ir žvyrkelių, kurių mieste dar liko apie 10 kilometrų, asfaltavimo.

Yra vilties, kad istorija, prasidėjusi dėl G. Neniškio galimo dalyvavimo ar nedalyvavimo priimant sprendimą dėl J. Zauerveino gatvės asfaltavimo, pradės išspręsti daug gilesnes ir sistemines problemas, kurios apraizgė gatvių remontą uostamiestyje.