Dėl vaikų prievartavimo kaltinamas eksparlamentaras K. Bartoševičius neigia savo kaltę

20231019ZD006
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Gytis Pankūnas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Panevėžio apygardos teismas ketvirtadienį surengė antrąjį posėdį buvusio Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus byloje, kurioje vyras kaltinamas seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus. Pats kaltinamasis su savo gynėju posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu. K. Bartoševičius teisme pareiškė neigiantis savo kaltę.

Kaip Eltai teigė Panevėžio apygardos teismo atstovė Jolita Gudelienė, ketvirtadienį teismo posėdyje buvo pagarsintas kaltinamasis aktas.

„Kaltinamasis K. Bartoševius kaltės pagal tuos kaltinimus, kurie jam yra pareikšti, nepripažįsta. Tačiau jis sutiko duoti savo paaiškinimus ir tai jis padarys gyvai kitame teismo posėdyje, gruodžio 20 dieną“, – sakė J. Gudelienė.

Anot jos, teismas byloje nutarė priimti du civilinius ieškinius. Iš viso ieškinių byloje yra trys. Kokio pobūdžio tai yra ieškiniai, viešai nėra komentuojama.

K. Bartoševičius su gynėju posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu

Anot Panevėžio apygardos teismo atstovės J. Gudelienės, ketvirtadienį teismas gavo K. Bartoševičiaus advokato Olego Šibkovo prašymą leisti jam ir jo ginamajam K. Bartoševičiui teismo posėdyje dalyvauti nuotoliniu būdu.

„Teisėjų kolegija tokiam prašymui neprieštaravo ir leidimą suteikė, todėl šiandien K. Bartoševičius su gynėju Panevėžio apygardos teismo posėdyje dalyvaus nuotoliniu būdu“, – teigė J. Gudelienė.

Kadangi K. Bartoševičiui pateikti kaltinimai yra susiję su galimai padarytais seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus, teismo posėdžiai vyksta už uždarų durų.

Pirmojo teismo posėdžio byloje metu teismas nutarė netenkinti kaltinamojo prašymo bylos nagrinėjimą perkelti į Vilniaus apygardos teismą.

Kaltinimas dėl 10 nusikalstamų veikų epizodų

ELTA primena, kad šių metų liepą baigtas ikiteisminis tyrimas buvusio parlamentaro K. Bartoševičiaus atžvilgiu, byla dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš vaikus perduota teismui. K. Bartoševičius kaltinamas vaikų seksualiniu prievartavimu (2 epizodai), jaunesnio negu 16 metų amžiaus asmens tvirkinimu (4 epizodai) ir mažamečių vaikų nesunkiu sveikatos sutrikdymu (4 epizodai).

Prokuratūros duomenimis, byloje yra keturi nukentėjusieji, kurie galimai prieš juos padarytų nusikaltimų metu, buvo nepilnamečiai.

Tuometinis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys K. Bartoševičius apie tai, kad atsisako Seimo nario mandato dėl asmeninių priežasčių pranešė šių metų sausio 23 dieną.

Vėliau, tądien, prokuratūra pranešė apie jo atžvilgiu pradėtą tyrimą dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius asmenis.

Prokuratūros teigimu, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam einant Seimo nario pareigas.