Dėl UAB „Ecoservice projektai“ daromo spaudimo siekiant išskirtinių sąlygų

Dėl UAB „Ecoservice projektai“ daromo spaudimo siekiant išskirtinių sąlygų
Šiauliai
Unsplash.com nuotr.
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Reaguojant į žiniasklaidoje išplatintą UAB „Ecoservice projektai“ užsakymu parengtą pranešimą „Paradoksas Šiauliuose: tinkamai tvarkyti tekstilę ir privalome, ir negalime“, kuriame minėtos bendrovės generalinis direktorius Saulius Budrevičius, bandydamas daryti viešą spaudimą susikuriant Šiauliuose išskirtines sąlygas papildomai veiklai, pasisako dėl Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC) veiksmų, kaip, neva, trukdančių tinkamai tvarkyti atliekas, teikiame situacijos paaiškinimą.

Pagal pasirašytą sutartį UAB ,,Ecoservice projektai“ teikia komunalinių atliekų (tarp jų tekstilės atliekų) surinkimo ir transportavimo į jų apdorojimo vietas (įrenginius) paslaugą Šiaulių mieste, o siūlydami papildomą tinkamos naudoti tekstilės sutvarkymo paslaugą be naujo konkurso iš esmės teiktų sutarties apimtį viršijančias papildomas (atliekų sutvarkymo) paslaugas  taip pažeidžiant ne tik esamą sutartį, bet ir įstatymus.

Pažymime, kad dar rugpjūčio 6 d. UAB „Ecoservice projektai“ buvo informuota, kad paslaugų teikėjo siūloma pasirašyti papildoma sutartis, suteikianti bendrovei išskirtines sąlygas, nebus pasirašoma, kadangi neatitinka Lietuvoje galiojančių teisės aktų nuostatų. Tačiau bendrovė, neinformavusi ŠRATC, kuris yra atliekų tvarkymo sistemos administratorius Šiaulių regione, savavališkai ir be jokio teisinio pagrindo pastatė konteinerius ir pradėjo teikti papildomas paslaugas, į ką ŠRATC atitinkamai reagavo ir nurodė stabdyti neteisėtą veiklą, iki kol bus paskelbtas viešasis konkursas, kuriame galės lygiomis teisėmis dalyvauti visi norintys, tame tarpe ir UAB „Ecoservice projektai“.

„ŠRATC yra suinteresuotas, kad į sąvartyną nepatektų ar nebūtų išvežtos deginimui dar perdirbimui tinkamos atliekos. Siekdami kuo įmanoma teisingiau tvarkyti atliekas,  jau esame nemažai padarę, lyginant su tuo, kaip Šiaulių regiono komunalinės atliekos buvo tvarkomos dar prieš metus, tačiau viskas turi būti daroma teisės aktų nustatyta tvarka, todėl pastebėję neteisėtus UAB „Ecoservice projektai“ veiksmus, nedelsiant ėmėmės atitinkamų veiksmų, kurie tokioje situacijoje buvo neišvengiami. Įstatymai galioja visiems ir jokių išskirtinių sąlygų komercinei veiklai niekam nebus sudaroma. Atliekos turi būti tvarkomos, t. y. surenkamos, vežamos ir apdorojamos ne tik teisingai, bet ir teisėtai teikiant paslaugas, todėl ir šiuo atveju viskas bus atlikta įstatymų nustatyta tvarka, nepažeidžiant konkurencijos principų, papildomos paslaugos teikėją atrenkant konkurso būdu. Pagal galiojančius teisės aktus, paslaugų teikimas galimas tik viešojo konkurso būdu sudarius paslaugų teikimo sutartį, o nesutartiniai santykiai negalimi. Savivalė bei manipuliacijos, nevengiant ir spaudimo priemonių, negali būti ir nebus toleruojama“ –  pabrėžia ŠRATC direktorius Žilvinas Šilgalis.

Šiaulių miesto gyventojai šiuo metu ir toliau gali naudotis Šiaulių m. savivaldybei priklausančiais tekstilės atliekų surinkimo konteineriais, kurių vietas ir aptarnavimo grafikus galima rasti: http://www.sratc.lt/siauliu-miestas-2/. Atkreipiame dėmesį, kad turint didesnį tekstilės atliekų kiekį, šias atliekas galima atvežti į Šiauliuose veikiančias didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, kurių adresai skelbiami http://www.sratc.lt/siauliu-miestas-17/.