Dėl sudėtingų eismo sąlygų viena po kitos pasipylė avarijos

20201210_220157
Joniškis
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Pirmadienio vakarą Šiaulių regione, kaip ir visoje Lietuvoje, eismo sąlygos itin sudėtingos. Dėl daug kur susidariusio plikledžio ar net vadinamojo juodojo ledo vairuotojai turėtų rinktis labai atsargų greitį, mat socialiniuose tinkluose jau gausu įrašų apie avarijas ar nuo kelio nulėkusias mašinas. O ir naktį situacija negerės – kelininkai įspėja, kad eismą ir toliau sunkins plikledis, snygis ir pustymas.

Grupėse „Pagalba vairuotojams Šiauliuose“ ir „Pagalba vairuotojams Joniškyje“ žmonės vieni kitus įspėja apie ledu padengtus kelius. Kelyje Šiauliai–Joniškis, pranešama, susidūrė sunkvežimis ir lengvasis automobilis, taip pat susidūrė du vilkikai. Prie pervažos buvo susidarę dideli kamščiai. Ne ką geriau Šiauliai–Kelmė kelyje – ten grioviuose atsidūrė nuo kelio nuslydusios mašinos. 

Akivaizdu, kad visur keliai labai slidūs ir reikalauja budrumo vairuojant, tad būkite labai atidūs kelyje ir pasirinkite saugų greitį bei atstumą nuo kitų automobilių. 

Kelininkų teigimu, pirmadienio vakarą eismo sąlygas Lietuvoje sunkina snygis ir šlapdriba. Didžiojoje šalies dalyje magistraliniai ir intensyviausi krašto keliai šlapi, provėžoti.
 
Mažesnio eismo intensyvumo krašto ir intensyviausi rajoniniai keliai šlapi, provėžoti, vietomis, daugiausia vakarų, šiaurės, bei pietryčių Lietuvoje, padengti pažliugusiu, prispaustu sniegu.
 
Rajoninių kelių dangos visoje šalyje provėžotos, daug kur padengtos prispausto, pažliugusio, puraus sniego sluoksniu, kuris vakarų bei pietryčių Lietuvoje siekia iki 10 centimetrų.
 
Oro temperatūra pirmadienio vakarą nuo 1 laipsnio šalčio iki 1 laipsnio šilumos.