Dėl šiurkštaus pažeidimo panaikintas rinkėjus pirkusio K. Komskio tarybos nario mandatas

20170907_090100
Pagėgiai
BNS / Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį dėl šiurkštaus Rinkimų kodekso pažeidimo panaikino rinkėjų balsus pirkusio Kęsto Komskio mandatą Pagėgių savivaldybės taryboje.

Toks sprendimas ketvirtadienį per VRK posėdį buvo priimtas bendru sutarimu. K. Komskio prašymas nutraukti įgaliojimus jo paties sprendimu atsistatydinant liko nesvarstytas.

Sprendimą pristačiusi VRK Rinkimų organizavimo skyriaus vedėja Reda Daniškevičiūtė sakė, kad praėjusiame posėdyje komisija K. Komskį pripažino šiurkščiai pažeidus Rinkimų kodeksą, kai pirko rinkėjų balsus, ir tuo pagrindu siūloma nutraukti jo įgaliojimus nesuėjus terminui.

VRK pirmininkė Lina Petronienė pažymėjo, kad K. Komskio prašymas naikinti jo mandatą gautas tik komisijai užregistravus išvadą, pagal kurią komisija priėmė sprendimą dėl šiurkštaus pažeidimo.

„Gautas K. Komskio prašymas panaikinti jo įgaliojimus jo paties prašymu, bet tas prašymas gautas jau po to, kada užregistruota išvada, pagal kurią formuluotas ir praėjusį posėdį priimtas sprendimas, todėl turėtume apsispręsti, ar pagal pažeidimą jo įgaliojimus naikinam, ar pagal prašymą“, – sakė L. Petronienė.

Visi kalbėję VRK nariai laikėsi pozicijos, kad K. Komskio įgaliojimai turi būti nutraukti dėl šiurkštaus pažeidimo.

„Mes jau esam priėmę, kad asmuo šiurkščiai pažeidė įstatymą, todėl aš matau vienintelę galimybę, panaikinti mandatą“, – sakė VRK narys Andrius Puksas.

„Buvo padaryti ir pripažinti labai rimti pažeidimai, už sąmoningai suplanuotą ir gyvendintą rinkėjų pirkimo schemą turi būti pritaikyta atsakomybė, šiuo atveju, pritempti mandato panaikinimą prie savanoriško atsistatydinimo yra mažų mažiausiai nesąžininga, negarbinga ir neteisinga“, – teigė komisijos narė Jolita Baušytė.

VRK praėjusiame posėdyje Pagėgių politiką ir eksmerą K. Komskį pripažino šiurkščiai pažeidusį rinkimų tvarką, kai šis papirko rinkėjus per mero rinkimų antrąjį turą šių metų kovą.

VRK konstatavo, kad balsų pirkimo schemoje per Pagėgių mero rinkimų antrąjį turą dalyvavo trys kandidatai – Lietuvos regionų partijos į merus iškeltas K. Komskis ir taip pat rinkimuose į tarybą dalyvavusios tuomet Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) priklausiusios Vijeta Stonienė ir Danutė Bardauskienė-Baužienė.

Ikiteisminio tyrimo medžiagoje nurodoma, kad K. Komskis kovo 16 dieną, prieš rinkimų antrąjį turą, parduotuvėje „Čia Market“ dirbusiai pardavėjai V. Stonienei perdavė 440 eurų, kad ji surastų ir papirktų asmenis balsuoti už K. Komskį.

Taip pat D. Bardauskienė-Baužienė iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatytų asmenų pinigų nuo kovo 14 iki kovo 19 dienos surado ir už 30 eurų papirko kaimo gyventojus, kad balsuotų už K. Komskį.

Nustatyta, kad iš viso balsuoti už K. Komskį buvo papirkta 40 asmenų.

Visi balsų pirkime dalyvavę asmenys per ikiteisminį tyrimą savo kaltę pripažino ir buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

K. Komskis 2003–2008 metais ėjo Pagėgių mero pareigas.