Dėl seksualinės orientacijos T.V. Raskevičių niekinęs vyras dėl kurstymo liko nenuteistas

Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Apeliacine tvarka bylą nagrinėjęs Šiaulių apygardos teismas paliko galioti sprendimą, kuriuo Seimo narį Tomą Vytautą Raskevičių niekinęs vyras nepripažintas kaltu dėl kurstymo smurtauti ar fiziškai susidoroti su žmonių grupe dėl seksualinės orientacijos.

Pirmosios instancijos Pakruojo teismas gruodį nuteisė vyrą dėl viešo homoseksualaus parlamentaro niekinimo, skyrė jam 2750 eurų dydžio baudą, tačiau dėl kurstymo išteisino, ir būtent pastarąją nuosprendžio dalį prokuratūra apskundė.

Minimas vyras pernai sausio pabaigoje feisbuke, viešoje T. V. Raskevičiaus paskyroje, po paskelbta nuotrauka pavadinimu „Meilė yra meilė“, viešai, iš savo asmeninės paskyros parašė niekinantį komentarą: „Pid...ai job...i bl...  naikint jumis bl...“.

Nors to pakako, kad vyras būtų nuteistas dėl niekinimo, pirmosios instancijos teismas konstatavo, kad jo parašytas komentaras buvo atsitiktinis, neapgalvotas, labiau spontanškas, taigi, nebuvo kurstantis.

Be to, konstatuota, kad T. V. Raskevičių feisbuke sekanti auditorija palaiko homoseksualius asmenis, kaltinamojo komentaras buvo lakoniškas, nekonkretus, o pavartoto žodžio „naikint“ gramatinė forma nėra veiksmažodžio liepiamoji nuosaka.

Šiuos argumentus patvirtino ir Šiaulių apygardos teismas.

Jis pirmos instancijos teismo už niekinimą skirtą 2750 eurų baudą subendrino su dar 2018 metais vyrui skirta bauda už Kelių eismo taisyklių pažeidimą ir paskyrė galutinę – 3,7 tūkst. eurų.