Dėl šaligatvio Draugystės gatvėje: rangovas pašalins trūkumus, garantinis laikotarpis ilgės

Lazdijai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Lazdijų rajono savivaldybė

UAB „Leimesta“ su kuria pasirašyta sutartis dėl šaligatvio įrengimo Lazdijų miesto Draugystės gatvėje pripažįsta, kad dėl nepalankių oro sąlygų, atskirose šaligatvio atkarpose, nepavyko tinkamai įrengti trinkelių dangos. Įmonė taip pat įsipareigoja šaligatvio atkarpose esančius trūkumus pašalinti kai tik bus tam tinkamos oro sąlygos. Šiandien gautame įmonės direktoriaus A. Rupšio pasirašytame rašte savivaldybei, taip pat atsiprašoma už sukeltus nepatogumus.

Siekiant gyventojams suteikti patikimų žinių apie susidariusią situaciją informuojame, kad darbų atlikimas visuomet vyksta etapais. Šiuo atveju eiliškumas buvo toks:

  • Konkursas dėl šaligatvio Draugystės gatvėje įrengimo darbų atlikimo buvo paskelbtas 2022 m. birželio 16 d.
  • Nustačius laimėtoją, 2022 m. rugpjūčio 12 d., buvo pasirašyta rangos sutartis su UAB „Leimesta“. Pagal ją įmonė visų pirma turėjo parengti techninį projektą ir tik tuomet atlikti sutartyje numatytus  darbus (išskyrus paruošiamuosius).
  • Tik tada, kai rangovas (UAB „Leimesta“) parengė techninį projektą, užsakovas t. y. Lazdijų rajono savivaldybės administracija, galėjo skelbti konkursą dėl projekto bendrosios ekspertizės vertinimo.
  • Atkreipiame dėmesį, kad UAB „Leimesta“ techninį projektą parengė 2022 m. spalio 12 d. Dar tą pačią dieną savivaldybės darbuotojai pateikė paraišką pirkimui vykdyti per Centrinę perkančiąją organizaciją.
  • Praėjusių metų lapkričio 4 dieną buvo pasirašyta sutartis dėl bendrosios ekspertizės vertinimo.
  • Gavus projekto bendrosios ekspertizės vertinimą, rangovas galėjo pradėti darbus, kuriuos užbaigti yra jo atsakomybė, kurią rangovas prisiima pasirašydamas sutartį.

Apibendrinus, informuojame, kad savivaldybei nupirkus minėto šaligatvio įrengimo darbus, techninį projektą rengė pats rangovas. Tik jam atlikus šį darbą savivaldybė galėjo nupirkti bendrosios ekspertizės vertinimą. Tai buvo atlikta nedelsiant po techninio projekto parengimo. Gavus teigiamą ekspertizės išvadą startavo šaligatvio įrengimo darbai. Iki tol rangovas galėjo vykdyti tik paruošiamuosius darbus: esamos dangos išardymo bei žemės darbus. Deja, darbai buvo atlikti nekokybiškai, galimai tinkamai neįvertinus oro sąlygų ar netinkamai pasirinkus šaligatvio įrengimo technologiją. Tą pripažinęs rangovas prisiėmė visą atsakomybę ir trūkumai bus pašalinti rangovo sąskaita. Rangovas sutinka, kad garantinis laikotarpis būtų skaičiuojamas nuo visų trūkumų pašalinimo dienos.

Dėkojame aktyviems bendruomenės nariams, kurie savivaldybės darbuotojus papildomai informavo apie pastebėtus atliktų darbų trūkumus.