Dėl potvynių iškilo grėsmė dviračių takui palei Danę Klaipėdoje

20171121_085318
Klaipėda
BNS/Fotobankas nuotr.
Valdas Pryšmantas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Klaipėdos savivaldybė spręs, kaip gelbėti naujo dviračių tako atkarpą šiaurinėje miesto dalyje, palei Danės upę – takui pavojų kelia dėl potvynių yrantys krantai. Savivaldybė žada greitai reaguoti ir apsaugoti šį turtą.

Savivaldybės įmonės „Klaipėdos paplūdimiai“ vadovas Žigintas Narmontas sako, kad miesto valdžia informuota apie gresiantį pavojų.

„Mes tik žinome, kad krantų erozija kelia pavojų dviračių takui, jis pasidarys avarinės būklės ir šią problemą reikia spręsti. (...) Darosi avarinė situacija, savivaldybė spręs, kuriuo keliu pasukti, kaip greičiau sutvarkyti, kad šis takas nebūtų sugriautas“, – BNS teigė Ž. Narmontas.

Anot jo, yrantis upės krantas pavojų kelia dviračių tako atkarpai ties Klaipėdos universiteto botanikos sodu.

„Mes matuojame upės vagą kiekvieną savaitę ir per savaitę upė yra apie 80 centimetrų praplatėjusi, po kiekvieno potvynio ji gilėja. Viskas eina prie botanikos sodo, ten Danė daro didelį vingį ir yra didelė išgrauža, per potvynius išgraužia labai giliai ir artėja prie dviračių tako“, – pasakojo Ž. Narmontas.

Pernai lapkričio pradžioje dėl smarkių liūčių vandens lygis Danės upėje ties Klaipėda pakilo iki stichinio lygio.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas BNS teigė, kad problema turėtų būti išspręsta kitą savaitę.

„Turėjome posėdį dėl galimų sprendinių, matome, kad yra situacija ekstremali ir ieškome greitų būdų situacijai suvaldyti, kad toliau nebūtų artėjama prie mūsų infrastruktūros ir kad ji nebūtų sugadinta. Manau, kad kitą savaitę turi būti sutartys su galimais padarinių likvidatoriais“, – sakė A. Žukas.

Dviračių takas palei upę nuo miesto centro iki Botanikos sodo nutiestas 2015 metais, jis kainavo apie 2 mln. eurų.